20. 7. 2019
ID: 107921

Ústav práva a právní vědy: Se zkušenostmi roste kvalita MBA

Zdroj: Ústav práva

Pokud máte ambice prosadit se ve vrcholovém managementu, samotné vysokoškolské studium Vám již k tomuto posunu nestačí. Master of Business Administration neboli MBA je v Česku známé jako profesní titul. Není to titul vysokoškolský a ministerstvo školství s ním nechce mít nic společného. Toto studium spadá do kategorie celoživotního vzdělávání, které je určená těm, kteří na vysoké škole nestudovali vůbec, nebo nestudovali manažerský obor, ale chtěli by se uplatnit v manažerských pozicích.

Studium MBA je na rozdíl od klasického vysokoškolského studia zaměřeno převážně na praxi. Ústav práva a právní vědy působí na trhu již od roku 2003 a za tu dobu si dokázal seskládat tým lektorů z opravdových odborníků a profesionálů s mnohaletými praktickými profesními zkušenostmi. Tito lidé patří mezi špičky ve svých oborech. 
 
 
ústav práva 
 
MBA programy předávají potřebné praktické vzdělání ve všech disciplínách managementu a zaměřují se především na rozvoj manažerských dovedností (komunikace, rozhodování, plánování, řešení problémů atd.). Během studia se rovněž využívají aktivní metody jako didaktické hry, hraní rolí apod. Výuka často využívá případové studie, řešené ve skupinách, na hodinách se probírají ryze praktické úlohy. Protože studenti jsou většinou odborníci z různých odvětví, při seminářích vznikají neotřelá řešení praktických problémů.
 
 
ústav práva 
 
Je velice těžké popsat, jak vypadá přesný průběh, či obsah studia u jednotlivých škol, protože jednotná forma vzdělávání a předávání informací neexistuje. Záleží tedy především na vybrané instituci a její sestavě lektorského týmu a organizačních pravidlech.

 
ústav práva 
 
Přijďte si popovídat na Den otevřených dveří ÚPPV o možnostech studia a prohlédnout si naše výukové prostory. Na Dni otevřených dveří Vás budou čekat lidé z vedení školy, kteří Vám zodpoví veškeré Vaše dotazy týkající se studia profesních programů. Mimo potřebných informací si také odnesete malý dárek. Můžete si také domluvit individuální schůzku na bezplatné zelené lince 800 208 008 nebo na emailu cps@ustavprava.cz.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz