5. 12. 2018
ID: 108463

Vyplujte za svými sny

Zdroj: Exclusive Tours s.r.o.

Štěstí najdete tam, kde spustíte kotvu – to rozhodně není přehnané rčení. Týden na moři vydá za měsíc prázdnin na pevnině. Ať už zamíříte do studených vod Severního ledového oceánu, vyplujete vstříc malebným karibským ostrovům nebo obeplujete rovnou celý svět, na konci cesty se vaše sny promění ve vzpomínky. Jak ale vybrat tu správnou plavbu? Travel designerka Jitka Kolmanová z Exclusive Tours, kde vám splní jakýkoliv cestovatelský sen, připravila výběr těch nejlepších.

Do země sněhu a ledu

Expedice na severní pól 

Máte srdce dobrodruha? Pak si rozhodně nenechte ujít příležitost vyplout na ruském jaderném ledoborci 50 Years of Victory. Směr: severní pól. Čeká vás úplně jiný svět. Praskání ledu, jak ho příď vaší lodi proráží. Mroži, velryby, tuleni a lední medvědi přímo pod vámi, až poletíte helikoptérou či horkovzdušným balonem. Otužování se v Severním ledovém oceánu. Diskuze s polárními experty z řad vědců, historiků a zoologů. A když vám bude přát počasí, prozkoumáte také nejsevernější část Evropy, Zemi Františka Josefa. Plavba se koná vždy v létě ve dvou termínech, kdy je led nejtenčí.

Exklusive Tour

Po stopách velryb

Vydejte se po stopách jedněch z nejvíce fascinujících zvířat na planetě. Vyplujte s velrybami od břehů Japonska přes Rusko až na Aljašku. Až se nabažíte pozorování těchto majestátních tvorů, na palubě vás čeká řada netradičních aktivit. Vyzkoušíte si starodávné umění zdobení a pouštění draků nebo si prohlédnete Velkou čínskou zeď z vrtulníku. Suchou nohou se můžete vydat vysokorychlostním vlakem do kjótských svatyní a přitom si vychutnat ryze japonské sushi. Loď Silver Muse, nejnovější přírůstek do flotily Silversea, vám poskytne dokonalý komfort v prostorných suitách a nabídne vytříbené pokrmy i relaxaci ve wellness. Ve stylovém Connoisseur’s Corner si v diskrétním prostředí vychutnáte doutník nebo sklenku koňaku.

Exklusive Tour

A teď honem do tepla

Kuba a další perly Karibiku

Bezprostřednost a radost Karibiku, ale z paluby luxusní plachetnice. S větrem v zádech vyrazíte ze Svatého Martina vstříc 11 dnům pestrobarevného života na čarokrásných plážích. Na tomto kosmopolitním karibském ostrově jsou patrné francouzské a holandské vlivy, ale také místní snahy o udržitelnost a ohleduplnost vůči přírodě. Na ostrově Virgin Gorda se pokocháte obrovskými žulovými skalami, vydáte se do hlubin jeskyně a vykoupete se ve skalních jezírcích. V Dominikánské republice vás čekají bělostné pláže, tropická džungle i  osamělé rybářské vesničky. A nakonec Kuba, kde si zatančíte v Antille i ve staré čtvrti Havany, mezi barevnými koloniálními domy s nezaměnitelnou vůní kubánských doutníků. 

Exklusive Tour

Velké divy na Maledivách

Prozkoumejte tropický ráj trochu jinak. Už jste se někdy plavili na katamaránu? Luxusní katamarán Four Seasons Explorer má 39 metrů na délku, osm kajut a navrch královskou suite. Budete proplouvat vodami nádherných maledivských atolů, mezi nedotčenými ostrůvky přírodní rezervace UNESCO. Zažijete romantickou večeři na horní palubě nebo barbeque na opuštěné pláži, na které si sami nachytáte čerstvé ryby. Stanete se součástí života pod hladinou při šnorchlování či potápění. Na lodi je vám k dispozici concierge, dva mořští biologové, instruktoři vodních sportů, šéfkuchař a samozřejmě kapitán s posádkou. Strávit na ní můžete tři, čtyři dny, ale i celý týden.

Exklusive Tour
 
Evropa z lodního úhlu

Francouzské potěšení smyslů na řece

Plavba na exkluzivní výletní lodi mezi Carcassone a Béziers vám vlije do žil pravou francouzskou, nonšalantní pohodu. Vaše uši i hrdlo zhýčká jemné šumění šampaňského, chuťové buňky potěší nejlepší ročníky lokálního vína a tělo i mysl osvěží sluncem zalité vinohrady. Necháte se očarovat malebným průplavem Canal du Midi, který patří na seznam světového dědictví UNESCO, nebo prozkoumáte středověké pevnostní město Carcassone? Na palubě Belmond Alluette můžete nerušeně rozjímat, zatímco vám šéfkuchař připraví delikatesy z čerstvých, místních ingrediencí. Až zatoužíte na chvíli opustit vodní plochy, projedete se na bicyklu, zahrajete si golf i petanque nebo se proletíte horkovzdušným balonem. 

Exklusive Tour

Chutě Evropy podél pobřeží Atlantiku 

I starý kontinent může skýtat nevídaná dobrodružství. Vemte sebe a své chuťové pohárky na plavbu snů všech gurmetů a požitkářů. Kromě kulinářských lahůdek a delikátního vína se navíc vydáte také za nejkrásnějšími památkami kulturního dědictví Evropy. Vstříc jedinečným zážitkům vyplujete z přístavu v Lisabonu, ochutnáte portské víno přímo v Portu, prohlédnete si Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau a pak se už jen oddáte vytříbeným francouzským pochoutkám. Dáte přednost calvadosu v Le Havru nebo exkluzivním sýrům, vínům a darům moře v Bordeaux? Než se vylodíte v Amsterdamu, uchvátí vás rozmanité pobřeží Atlantiku, které prozkoumáte při výletech na souš.

Exklusive Tour

Cesta kolem světa za 132 dní

Také jste někdy snili o cestě kolem světa? Vyplujte za svými sny na palubě lodi Silver Whisper. Následujte Willyho Foga a nechte se zlákat rozmanitostí vůní, barev a chutí různých kultur. Narozdíl od Willyho poplujete celých 132 dnů a zakotvíte v 52 přístavech ve 31 zemích. Silver Whisper v sobě snoubí dokonalé služby a možnosti velkého resortu, kouzlo butikového hotelu a požitek z plavby. V luxusní kajutě s privátní terasou si užijete výhled na moře a budete mít k dispozici i vlastní komornou. Až za sebou necháte Golden Gate v San Franciscu, zažijete tropický ráj Francouzské Polynésie a objevíte svět protinožců na Novém Zélandu a v Austrálii. Potom vás okouzlí Indonésie a Japonsko a zcela si vás podmaní Maledivy a Seychely. Zamilujete se do africké divočiny a nakonec si připomenete krásy západní Evropy. 

Exklusive Tour

Zvedněte kotvy a dovolenou svých snů si nechte naplánovat u Exclusive Tours!

Veškeré fotografie jsou poskytnuty společností Exclusive Tours.Revoluční 724/7
110 00 Praha 1

Tel.:     +420 220 512 858   


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz