23. 12. 2019
ID: 110395upozornění pro uživatele

10 otázek pro ... Lukáše Zahrádku

Mgr. Lukáš Zahrádka je partnerem nové pražské advokátní kanceláři GT Legal a vede tým pro oblast obchodního a korporátního práva, se zaměřením na fúze a akvizice, a tým pro oblast práva nemovitostí. Lukáš má více než 16 let praxe v poskytování právních služeb domácím i mezinárodním klientům.

1. Co máte na své práci nejraději?
Rozmanitost. Každý den řeším zajímavé otázky a potkávám inspirativní lidi. Někdy je to časově náročné, ale stojí to za to. Nemám rád stereotyp a v moderní advokacii pro něj není prostor.

2. Největší pracovní úspěch?
Za svůj úspěch považuji to, že jsem dosáhl na partnerskou pozici již před svým 35. rokem. Nyní po pěti letech jsem spolu s kolegyní Veronikou Odrobinovou založil novou advokátní kancelář a veškeré nabyté zkušenosti jsem mohl zhodnotit ve prospěch tohoto projektu. Pevně věřím, že s Veronikou a ostatními kolegy vybudujeme respektovaného hráče na trhu právních služeb.

3. Knížka, kterou jste četl naposled?
Román Atlasova vzpoura od Ayn Rand. Četl jsem ho již podruhé. Myslím, že některá hlavní témata tohoto románu, jako například střet skupiny lidí, kteří tvoří a lidí, kteří se na jejich práci pouze přiživují díky různým regulacím a dotacím, jsou i po více než šedesáti letech od jeho vydání velmi aktuální.

4. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Často slýchám od jiných advokátů výtky na adresu mileniálů, například že častěji mění zaměstnání. Já mám však jinou zkušenost – pokud jim nabídnete vizi a práci, která jim dává smysl a ve které jsou plnohodnotným členem týmu, dokáží vás překvapit svojí loajalitou a odvádějí velmi kvalitní práci.

5. Co byste vzkázal mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
Aby začali už během studia co nejdříve s praxí – ať už v advokátní kanceláři, nebo na jiné právní pozici. Dnešní nabídka pracovních pozic pro studenty právnických fakult je bohatá a je dobré, když si co nejdříve sami zjistí, jestli o danou profesi mají zájem a chtějí se v ní dále profilovat. Rovněž to zvýší jejich hodnotu na trhu práce po dokončení studia.

6. Proč jste se rozhodl stát právníkem?
Původně jsem chtěl být historikem, a proto jsem první rok paralelně studoval na dvou vysokých školách. Netrvalo však dlouho, než jsem zjistil, že mě právo baví daleko víc. Velkou roli v té době sehráli zejména vyučující na PF UK, jako například Petr Pithart, Ján Gronský nebo Dagmar Císařová. Dokázali přiblížit materii velice zajímavým způsobem a nadchnout své studenty pro právo.

7. Ideální způsob relaxace?
Rád objevuji. Ať už nová místa, nové chutě nebo novou hudbu. Tomu rád přizpůsobuji i svůj volný čas. Ideálním způsobem relaxace je pro mě proto víkendový track s přítelkyní, návštěva nové restaurace nebo večer strávený na undergroundovém koncertu.

8. Zážitek z praxe, který Vám nejvíce utkvěl v paměti?
Jednání, které trvalo nepřetržitě několik dnů a nocí. Na spánek nebylo moc času. Dodnes pamatuji na tu úlevu, když se nám povedlo transakci úspěšně dokončit.

9. Kde se vidíte za 10 let?
Moc bych si přál, aby naše nová advokátní kancelář prosperovala a já mohl za 10 let s klidným svědomím předat vedení mladším kolegům a dívat se na jejich úspěchy. Osobně bych pak dál poskytoval služby jen klientům, se kterými mám dlouhodobé vztahy.

10. Čím byste byl, kdybyste nebyl právníkem?
Zřejmě bych se věnoval financím a správě majetku. Nebo měl vlastní kavárnu v Karlíně. Ve své profesi jsem se ale našel a stále je to pro mě ideální volba.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz