19. 4. 2017
ID: 105792upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS poskytla poradenství pro rakouskou společnost Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG ve věci navýšení úvěru ve výši 32 miliónů Euro pro financování výstavby nového business centra Einsteinova v Bratislavě. Realizátoři projektu, S IMMO AG, rakouská investiční společnost v oblasti nemovitostí, a její lokální partneři KRON Real s.r.o. and SJP Invest, s. r. o., staví nové centrum spadající do ekologické třídy A, které se bude skládat ze dvou věží s čistou pronajímatelnou plochou o rozloze více než 23 000 m2 a se 700 parkovacími místy. Business centrum Einsteinova se bude nacházet v jedinečné lokalitě na pravém břehu řeky Dunaj, přímo vedle parku Janka Kráľa. Tato hojně navštěvovaná lokace má potenciál k přilákání mnoha společností, jež si chtějí pronajmout kancelářské prostory.Igor Augustinič, vedoucí týmu pro projekt a partner u bpv BRAUN PARTNERS, to okomentoval slovy: “Jsme velice potěšeni, že jsme úspěšně pomohli přední rakouské bance se všemi právními problémy týkající se financování tohoto pozoruhodného projektu.” Právní služby zahrnovaly vypracování úvěrové a zajišťovací dokumentace, stejně jako due diligence samotného projektu. Tým vedli David Vosol, partner a vedoucí praxe bankovního a finančního práva, a Igor Augustinič, lokální partner v Bratislavě, ve spolupráci s advokáty Monikou Kardošovou, Zuzanou Štěpánkovou a advokátní koncipientkou Danielou Benčovou.


Clifford Chance

Pražská kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství dánskému výrobci elektroniky Bang & Olufsen při prodeji české dceřiné společnosti Bang & Olufsen, s.r.o. firmě Tymphany Acoustic Technology, která je jeho dlouhodobým obchodním partnerem. Tymphany Acoustic Technology bude v kopřivnické továrně nadále vyrábět produkty společnosti Bang & Olufsen jako její osvědčený a vybraný dodavatel. Tymphany Acoustic Technology převezme všechny zaměstnance společnosti Bang & Olufsen, s.r.o., aby tak nadále zajistila výrobu inovativních a luxusních audio a video systémů, jimiž je značka Bang & Olufsen proslulá. Dokončení transakce podléhá schválení českého úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a očekává se v druhém čtvrtletí roku 2017.

Clifford Chance poskytovala poradenství společnosti CBRE Global Investors při prodeji jejího portfolia retailových prostor o celkové ploše 265.000 m2 ve střední a východní Evropě realitní skupině CPI PROPERTY GROUP (CPI). Transakce v hodnotě 650 mil. eur byla dokončena ve středu, 29. března 2017. Aktiva v portfoliu byla převáděna z realitních fondů Property Fund Central Europe (PFCE) a Property Fund Central Eastern Europe (PFCEE), založených společností ING Real Estate Investment Management před její fúzí s CBRE Global Investors v roce 2011. Prodej zahrnoval následující nemovitosti: obchodní centrum a retailový park Olympia v Plzni, obchodní centrum Nisa a multifunkční komplex Zlatý Anděl v České republice, multifunkční komplex Andrássy Palace, obchodní centra Polus a Campona a dvě prodejny INTERSPAR v Maďarsku, nákupní centrum Ogrody v Polsku a nákupní centrum Felicia v Rumunsku. Roland Bebčák, ředitel pro divestice ve střední a východní Evropě ze společnosti CBRE Global Investors, k transakci uvedl: "Domnívám se, že tato transakce představuje jednu z nejkomplexnějších transakcí na realitním trhu střední a východní Evropy, která byla v relativně krátké historii tohoto regionu realizována. Dokončení této rozsáhlé přeshraniční transakce v průběhu tak krátkého období je významným úspěchem mezinárodních týmů a externích poradců, jimž bych rád upřímně poděkoval." Tým právních specialistů z Clifford Chance, který poradenství poskytoval, vedl partner pražské kanceláře Emil Holub za podpory Anety Sosnovcové, advokátky s bohatými zkušenostmi z oblasti mezinárodních nemovitostních transakcí. Pražský tým byl zodpovědný za celkovou koordinaci transakce, při níž spolupracoval s právníky z polské, rumunské, lucemburské a nizozemské kanceláře Clifford Chance a rovněž s partnerskou advokátní kanceláří v Maďarsku.


ERHARTOVÁ VÍTEK & PARTNERS

Advokátní kancelář ERHARTOVÁ VÍTEK & PARTNERS poskytovala komplexní právní poradenství při investičním projektu spojeným s výstavbou distribučního centra v NORD PARK Horní Počernice pro společnost významnou v dodávání kancelářských potřeb, nábytku a hygienických produktů. NORD PARK Horní Počernice patří do skupiny investičního fondu C & A Bohman Invest AB - švédské společnosti, která se zaměřuje na výstavbu a akvizice v oblasti komerčních a industriálních nemovitostí. V České republice je zastoupena společností D&D REALITY NORD s.r.o. Cena transakce byla v řádu desítek milionů korun. Transakce byla uzavřena v březnu 2017.


Felix a spol.

Advokátní kancelář Felix a spol. poskytla svému dlouholetému private equity klientovi komplexní právní poradenství při prodeji jednoho z jeho aktiv – 100% podílu ve společnosti vlastníci 3 regionální maloobchodní prodejny, jež jsou dlouhodobě pronajímány např. společnostem Penny Market s.r.o., KiK textil a Non-Food spol. s r.o. Kupujícím byl v České republice registrovaný nemovitostní fond kvalifikovaných investorů. Hodnota transakce překročila 240 mil. Kč. Právní servis pro uvedenou transakci poskytnul tým advokátní kanceláře Felix a spol. pod vedením Tomáše Pekárka.

JUDr. Roman Felix úspěšně zastupoval Prahu ve sporu o určení vlastnictví Slovanské epopeje. Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl žalobu dědice výtvarníka Alfonse Muchy a potvrdil, že vlastníkem cyklu obrazů je hlavní město. JUDr. Felix se problematikou Slovanské epopeje zabývá kontinuálně od roku 2010, kdy probíhal spor s Moravským Krumlovem o umístění díla. Během své přípravy prostudoval řadu podkladů, od právních dokumentů z minulého století po malířovu korespondenci s mecenášem Cranem. Kancelář Felix a spol. rovněž poskytla právní podporu Galerii hl. města Prahy pří vývozu Slovanské epopeje do Japonska.


Glatzová & Co.

Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství Všeobecné úverové bance v souvislosti s úvěrem ve výši 100,000,000 Kč jednomu z největších IT distributorů na českém trhu.
Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství Komerční bance, a.s. v souvislosti s dlouhodobým investičním úvěrem na refinancování nemovitostního portfolia ve výši 245 000 000 Kč.
Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství Raiffeisenbank a. s. v souvislosti s úvěrem ve výši 1 000 000 EUR na pokrytí dodatečných provozních nákladů jednoho z hotelů známého mezinárodního řetězce.
Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s v souvislosti s úvěrem ve výši téměř 1 400 000 EUR pro českou pobočku výrobce automobilových komponentů.
Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství Volkswagen Financial Services v souvislosti s dluhopisovým programem skupiny VW ve výši 1 mld EUR. Jednalo se o komplexní nadnárodní transakce zahrnující více než 10 jurisdikcí. Advokátní kancelář Glatzová & Co, s.r.o. byla zodpovědná za českou část transakce.
Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla právní poradenství LBBW v souvislosti s investiční půjčkou poskytnutou skupině Pfisterer ve výši 125 000 000 EUR. Skupina Pfisterer se zabývá přenosem elektrické energie a její distribucí.


Havel, Holásek & Partners

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners poskytla komplexní právní poradenství tradičnímu českému výrobci střeliva, společnosti Sellier & Bellot a.s., při uzavření kontraktu s Ministerstvem obrany České republiky. Předmětem smlouvy je dodávka více než 60 druhů munice pro Armádu České republiky o celkové hodnotě 3 miliard českých korun během let 2017 – 2021. Společnost Sellier & Bellot se zabývá výzkumem, výrobou, vývojem a prodejem střeliva a pyrotechnických výrobků, speciální techniky, nářadí a měřidel, plnících a dalších speciálních strojů. Své výrobky produkuje bez přerušení již od roku 1825, což ji řadí mezi nejstarší strojírenské firmy na světě.

___________________________
[*] Aktualizace textu 21. 4. 2017


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz