17. 5. 2017
ID: 105907upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

Felix a spol.

Felix a spol. advokátní kancelář poskytla právní podporu při prodeji pečovatelských domů Anavita skupině ORPEA. ORPEA Group, evropský lídr v poskytování střednědobé a dlouhodobé péče, se stal k 1. 4. 2017 akvizicí skupiny Anavita největším soukromým poskytovatelem provozujícím pečovatelské domy v České republice s plánovanou kapacitou přes 1700 lůžek. Tým advokátní kanceláře Felix a spol. pod vedením Tomáše Pekárka v rámci transakce zastupoval prodávající stranu. Komplexní transakce zahrnovala převod podílů na nemovitostních společnostech vlastnících pečovatelské domy i prodej společností zajišťujících pečovatelské služby.


PETERKA & PARTNERS

PETERKA & PARTNERS advokátní kancelář zastupovala společnost nkt cables při divestici jejích aktivit v segmentu kabelů pro automobilový průmysl a prodeji továrny ve Vrchlabí skupině Wilms. PETERKA & PARTNERS zastupovala nkt cables předního světového dodavatele pro energetický průmysl při vyjednávání a uzavření smlouvy o vyčlenění a prodeji divize kabelů pro automobilový průmysl, flexibilních a speciálních kabelů, včetně továrny s přibližně 400 zaměstnanci ve Vrchlabí v České republice, a to dceřiné společnosti německé skupiny Wilms Group. Po schválení transakce příslušnými antimonopolními úřady byl převod úspěšně dokončen s účinností k 30. dubnu 2017. Na právním poradenství při této transakci se podíleli Zdeněk Beránek, Adéla Krbcová a Magda Prchalová z české kanceláře PETERKA & PARTNERS.

PETERKA & PARTNERS advokátní kancelář zastupovala společnost IVECO S.p.A. v rámci akvizice českého dealera nákladních vozů KOMERSIA AUTO. PETERKA & PARTNERS zastupovala společnost IVECO S.p.A., mezinárodního leadera ve vývoji, výrobě, marketingu a servisu rozsáhlé řady lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozidel, městských a linkových autobusů, požárních vozů, off-roadů a dalších typů vozidel, při akvizici českého dealera nákladních vozů KOMERSIA AUTO a její dceřiné společnosti KOMERSIA WEST. Advokátní kancelář poskytovala společnosti IVECO při akvizici komplexní právní poradenství,  včetně zastupování v řízení o povolení spojení soutěžitelů před českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a při realizaci postclosingových kroků. Po povolení spojení českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže byla akvizice úspěšně dokončena s účinností k 4. dubnu 2017. Na právním poradenství při této transakci se podíleli Adéla Krbcová,  Magda Prchalová a Ondřej Dušek z české kanceláře PETERKA & PARTNERS.


SAMAK

Poradenská skupina SAMAK zastupovala investory ze skupiny M.L.Moran při akvizici obchodní společnosti Knoflíkářský průmysl Žirovnice a.s. Součástí právních služeb byla příprava a vyjednání transakční dokumentace, právní prověrka cílové společnosti, vyjednávání úvěrové a zajišťovací dokumentace a podpora klienta při plnění odkládacích podmínek a dále řešení souvisejících korporátní otázek. Knoflíkářský Průmysl Žirovnice a.s. patří mezi největší české výrobce zaměřené na knoflíky, pracovní a módní spony, brzdičky, koncovky a další doplňky pro oděvní a módní průmysl. Hlavní činností společnosti je však dnes vstřikování plastů, hlavně pro automobilový průmysl. Tým SAMAK tvořil Marek Švehlík, Marcel Janíček a Jiří Černý.


Dvořák Hager & Partners

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners poskytovala komplexní právní poradenství společnosti Pebal s.r.o., jednomu z hlavních výrobců a dodavatelů obalového materiálu v České republice, týkající se vstupu nového investora a zřízení společného podniku. Právní služby zahrnovaly kompletní přípravu transakční dokumentace a podporu při jejím vyjednávání. Tým vedli Stanislav Dvořák a Lukáš Zahrádka, partneři z naší pražské kanceláře, ve spolupráci s advokátkou Janou Kolářovou.

___________________________
[*] Aktualizace textu 22. 5. 2017© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz