19. 12. 2018
ID: 108586upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

Dvořák Hager & Partners

DVOŘÁK HAGER & PARTNERS POSKYTOVALI PORADENSTVÍ PŘI PRODEJI SPOLEČNOSTI FRONTIER TECHNOLOGIES

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners poskytovala právní poradenství prodávajícím při prodeji společnosti FRONTIER TECHNOLOGIES, s.r.o. společnosti PREměření, a. s., která je součástí skupiny PRE. Frontier Technologies působí na trhu energetických úspor v oblasti systémů umělého osvětlení a patří mezi významné hráče v tomto oboru na území České i Slovenské republiky. Tým právníků Dvořák Hager & Partners byl veden partnerem Stanislavem Dvořákem a Markem Bombou, vedoucím advokátem.

DVOŘÁK HAGER & PARTNERS ZASTUPOVALI INVESTIČNÍ SKUPINU TRIKAYA PŘI AKVIZICI OBCHODNÍHO CENTRA V BRNĚ

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners zastupovala investiční a realitní skupinu Trikaya při akvizici společnosti Bainbridge Czech Republic Brno Vídeňská Hyper s.r.o. od LDV Management Bainbridge Holding S.C.A. ze skupiny Aerium. Společnost Bainbridge Czech Republic Brno Vídeňská Hyper s.r.o. je spoluvlastníkem obchodního centra Futurum v Brně. Naše právní služby zahrnovaly komplexní due diligence, přípravu transakční a finanční dokumentace a podporu při jejím vyjednávání. Tým vedl partner Lukáš Zahrádka ve spolupráci s advokátkou Dominikou Veselou.

ÚSPĚCH DVOŘÁK HAGER & PARTNERS V ŘÍZENÍ PŘED NEJVYŠŠÍM SPRÁVNÍM SOUDEM

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners úspěšně zastupovala dopravce paliv ve sporu proti celnímu úřadu o propadnutí 20.000 litrů motorové nafty. Oproti linii dosavadních soudních i celních rozhodnutí se nám podařilo NSS přesvědčit, že zákon o spotřebních daních a jeho požadavky na evidenci přepravovaných paliv nelze aplikovat formalisticky a zajistit tak pro klienta vrácení zabavené nafty. Naše podpora zahrnovala zastupování klienta v řízení u celního úřadu a Generálního ředitelství cel a v následném řízení před krajským soudem a Nejvyšším správním soudem.


Felix a spol.

Advokátní kancelář Felix a spol. poskytla v rámci dlouhodobé spolupráce svému klientovi, britskému nemovitostnímu fondu St. Wenceslas Property Fund, komplexní právní servis při prodeji portfolia 12 retailových nemovitostí, které se nacházejí mimo jiné v Praze, Berouně, v Českých Budějovicích a Plzni, a jejichž hlavními nájemci jsou řetězce Penny, Billa a Albert. Kupujícím byla brněnská investiční skupina DRFG, která touto akvizicí významně navýšila objem spravovaných aktiv. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Právní servis pro uvedenou transakci poskytnul tým advokátní kanceláře Felix a spol. pod vedením Tomáše Pekárka.


HAVEL & PARTNERS

Poradenství SpaceLab EU SE při spojení s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem ohledně vývoje revolučního pohonu pro družice 

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství společnosti SpaceLab EU SE, stoprocentně vlastněné londýnským investičním fondem hDock42. Poradenství se týkalo nastavení spolupráce s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem (VZLÚ) při vývoji zcela unikátního iontového motoru, který má umožnit satelitům obíhat Zemi níže než dnes a prakticky bez paliva. 

Právní poradenství při tomto ambiciózním joint venture projektu zahrnovalo jednak založení nové společnosti SpaceLab EU pro účely spolupráce a ochrany budoucího produktu a práv průmyslového vlastnictví, a dále komplexní nastavení pravidel pro společný vývoj, užívání, oceňování a nakládání s IP právy. 

Na transakci se podílely právní týmy HAVEL & PARTNERS se zaměřením na oblasti M&A a právo duševního vlastnictví (IP) pod vedením Jana Kovala (partner pro oblast M&A), Ivana Rámeše (partner pro oblast IP), senior advokáta Tomáše Navrátila (M&A) a advokáta Radka Riedla (IP). 

Poradenství brněnskému technologickému start-upu Codasip při spojení s velkými globálními investory 

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera kanceláře Václava Audese a advokáta Ivo Skolila poskytla komplexní právní poradenství technologické společnosti Codasip, která je lídrem ve vývoji a výrobě takzvaných RISC-V procesorů. 

Poradenství se týkalo investice mezinárodních investorů do brněnského start-upu v celkovém objemu 10 miliónů dolarů, tedy zhruba 228 miliónů korun. 

Investory jsou francouzský VENTECH CAPITAL, čínský Shenzhen Capital, německý Paua Ventures a přední světový výrobce datových úložišť americký Western Digital. Na seznam strategických investičních partnerů se tyto společnosti zařadí vedle českého investora – investičního fondu Credo Ventures. 

Nová investice napomůže společnosti Codasip nejenom k rozšíření jejího vývojového oddělení v Brně, ale také v rozvoji prodeje na asijských trzích a v USA.

NOVALIA

Tereza Jandáčková a Pavel Marc z advokátní kanceláře NOVALIA zastupovali česko-americký startup Sapho při prodeji americkému Citrixu za celkem 4,5 miliardy korun. Již více než rok před akvizicí a v jejím průběhu zajišťovala firma pro Sapho nejen kompletní českou právní, ale také účetní a daňovou podporu.   
 
Sapho je s ohledem na realizovanou hodnotu a rychlost růstu absolutní špička mezi technologickými startupy v České republice. Jsme rádi, že Novalia mohla být opět při tom a prokázat svoji jedinečnou právní odbornost na lince Praha - Silicon Valley,” říká Pavel Marc, partner v advokátní NOVALIA, který měl Sapho nastarost. 
 
Sapho je nadstavbový software k tradičním podnikovým systémům a zaměstnancům usnadňuje jejich užívání. Velká část týmu vývojářů Sapho působila v České republice. 

Weinhold Legal

Weinhold Legal asistovala GZ Media při akvizici majoritního podílu v PB tisk 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla právní poradenství společnosti GZ Media, a.s., která je největším výrobcem vinylových gramofonových desek na světě, v souvislosti s akvizicí majoritního (67%) podílu ve společnosti PB tisk a.s. Příbramská společnost PB tisk je předním českým výrobcem knih a knihařského zpracování. Za minulý rok činily tržby společnosti 285 milionů Kč a zaměstnávala 180 pracovníků. Společnost GZ Media v tiskové zprávě uvedla, že hodnota transakce činila 85 milionů Kč. 

Tým Weinhold Legal vedl partner Milan Polák ve spolupráci s vedoucím advokátem Vladimírem Petráčkem. 

(Bližší informace o transakci např. GZ Media a E15). 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz