21. 8. 2019
ID: 109758upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

ALLEN & OVERY

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství ING Bank jako hlavnímu manažerovi emise domácích dluhopisů společnosti ČD Cargo, která patří do skupiny Českých drah, v objemu 1 miliardy korun. Tým Allen & Overy vedl counsel Petr Vybíral za asistence advokátů Tomáše Kafky a Jany Chwaszcz.
 

bpv BRAUN PARTNERS

Společnost bpv BRAUN PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství společnosti ČEMOS, a.s. při prodeji akcií společnosti Úněšovský statek a.s. a při převodu rozsáhlých zemědělských pozemků o celkové rozloze stovek hektarů. Jednalo se především o přípravu a vyjednávání rámcové smlouvy o převodu akcií, přípravu všech kupních smluv na jednotlivé pozemky, vyjednávání s bankou prodávajícího a revizi smluv o úschově a dále pak o poradenství týkajícího se korporátního práva a ochrany hospodářské soutěže.
 

CLIFFORD CHANCE

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství v souvislosti s prodejem kancelářské budovy Praga Studios v pražském Karlíně.  Skanska, původní majitel, prodala budovu za 55 milionů eur. Praga Studios nabízí celkovou pronajímatelnou plochu o rozloze přibližně 12 000 metrů čtverečních. Budova disponuje veřejně přístupnou halou, určenou pro pořádání koncertů, divadel nebo uměleckých výstav, a komunitní zahradou, která nabízí prostor pro zahradničení a relaxaci. Očekává se, že nemovitost obdrží certifikáty LEED Platinum a WELL Core & Shell. Tým Clifford Chance vedl partner Emil Holub, společně se seniorní advokátkou Anetou Disman. Tým doplňoval koncipient Matěj Kučera.

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství při prodeji české společnosti Technistone, která je světovým výrobcem tvrzeného kamene a je známá především výrobou kuchyňských desek. Skupina Wilsonart Engineered Surfaces kupuje společnosti vyrábějící takzvané tvrdé povrchy pro vnitřní užití a materiál Technistone, jejž tvoří především drcený křemen s různými pojivy, jí v portfoliu zatím chyběl. Tým Clifford Chance vedl Counsel Michal Jašek společně s advokátem Ludvíkem Růžičkou. Součástí týmu byla také advokátka Veronika Kinclová a koncipienti Tomáš Procházka a Martin Urban.

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Amorim, největšímu světovému lídrovi v oblasti výroby a zpracování korku, v souvislosti s akvizicí společnosti Vinolok, předního českého výrobce skleněných zátek, za kterou stojí česká sklářská skupina Preciosa. Zbývajících 50% si ponechá původní majitel společnost Preciosa, která patří k největším výrobcům skla v České republice a působí ve více než 140 zemích světa. Známá je výrobou skleněných šperků, luxusních dekorací  a křišťálové bižuterie. Portugalská skupina Amorim generuje roční tržby přes 760 milionů Eur a působí ve více než stovce zemí. Produkty této firmy jsou využívány v různých oblastech od vín a lihoviny přes letecký a kosmický průmysl, automotive, stavebnictví, sport až po interiérový design a módní průmysl. Tým Clifford Chance vedl partner korporátní praxe David Koláček, ve spolupráci s advokátem Ludvíkem Růžičkou a koncipientkou Janou Zákravskou.
 

FELIX A SPOL.

Advokátní kancelář Felix a spol. poskytla svému dlouhodobému klientovi – soukromému investorovi - komplexní právní servis při prodeji nemovitostní společnosti vlastnící nákupní centrum OBI ve Frýdku Místku.
Kupujícím byl nemovitostní fond REDSIDE. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Právní servis pro uvedenou transakci zajišťoval tým advokátní kanceláře Felix a spol. pod vedením Mgr. Tomáše Pekárka.
 

GLATZOVA & CO.

„Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytovala komplexní právní služby významné makléřské skupině RENOMIA při vstupu nového silného strategického partnera, společnosti Arthur J. Gallagher & Co., do skupiny RENOMIA. Vedle vyjednání podmínek převodu téměř 30% podílu v RENOMIA, a.s. právní tým Glatzová & Co. pod vedením partnerky Vladimíry Glatzové pomáhal s nastavením modelu budoucí spolupráce stávajících akcionářů RENOMIA a Arthur J. Gallagher & Co.“

„Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytla komplexní právní poradenství jablonecké skupině PRECIOSA při prodeji 50% podílu výrobce skleněných zátek VINOLOK. Společnost PRECIOSA patří celosvětově k předním výrobcům skla a zároveň je největší sklářskou firmou v Česku. Od roku 2011 vlastní licenci na výrobu a prodej skleněných zátek na vína a lihoviny. V loňském roce vytvořila skupina PRECIOSA za asistence advokátní kanceláře Glatzová & Co. samostatnou společnost VINOLOK a.s. a soustředila do ní veškerou činnost související s výrobou a prodejem skleněných uzávěrů. Padesátiprocentní podíl ve VINOLOKU koupil největší světový výrobce korku, společnost CORTICEIRA AMORIM. Zbylých 50 % si PRECIOSA Group nechává. Tým Glatzova & Co. vedl partner kanceláře Jindřich Král.“
 

HAVEL & PARTNERS

Tým HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Jana Kovala a senior advokáta Roberta Porubského poskytl komplexní právní poradenství dceřiné společnosti SUDOP Consulting and Information Technology a.s. (SUDOP CIT) z projektové a inženýrské skupiny SUDOP GROUP a.s. při nákupu 100% podílu ve společnosti Orbit s.r.o. Hodnotu transakce, jež pro SUDOP GROUP znamená další rozvoj podnikání v segmentu digitalizace a informačních technologií, se obě smluvní strany rozhodly nezveřejňovat. 

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se poradensky podílela na uzavření významné transakce v oblasti automotive, když právně zastupovala holdingovou společnost Hoffmann Investments, a.s. při prodeji 100% podílu ve společnosti KOVOVÝROBA HOFFMANN, s.r.o. Veškeré právní aspekty transakce vyřizoval na straně prodávající strany tým pod vedením partnera kanceláře Jana Freye a advokáta Juraje Petra.
 

KONEČNÁ & ZACHA

Konečná & Zacha asistovala investiční skupině Agora při financování rozvíjející se tuzemské e-commerce společnosti ROI Hunter. Agora nabyla v rámci proběhnuvší druhé etapy financování další akcie společnosti ROI Hunter, přičemž se stala menšinovým akcionářem s téměř 24% podílem na základním kapitálu.
 

SCHÖNHERR

Advokátní kancelář Schönherr poskytla právní poradenství, společně s Kirkland & Ellis, společnosti Apax Partners, globální investiční společnosti spravující fondy Apax (dále jen "Apax") v souvislosti s akvizicí majoritního podílu ve skupině ADCO Group, která je světovým lídrem v sektoru mobilních sanitárních jednotek. Vladimír Čížek, partner pražské kanceláře Schönherr, který stál v čele poradenského týmu, uvedl: "Jsme potěšeni, že jsme mohli asistovat Apax v souvislosti se získáním většinové kontroly ve skupině ADCO Group. Transakce je plně v souladu s investiční strategií skupiny Apax zaměřující se na další podporu růstu vedoucích společností na trhu". Pawel Halwa, partner kanceláře Schönherr ve Varšavě a vedoucí polského týmu dodal: "Bylo skvělé spolupracovat s ostatními poradci na straně Apaxu při této akvizici zahrnující celou řadu jurisdikcí, včetně polského trhu, na němž je ADCO Group jasným lídrem". Uzavření transakce podléhá regulačním schválením a očekává se ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz