20. 11. 2019
ID: 110212upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

ALLEN & OVERY

Advokátní kancelář Allen & Overy oznámila, že poskytovala poradenství České spořitelně a Československé obchodní bance ohledně financování společnosti BIKE FUN International s.r.o., jednomu z předních evropských výrobců jízdních kol. Kontokorentní úvěrová linka tvořící součást dokumentace byla vypracována a vyjednána s použitím jednodenní úrokové sazby pro euro (€STR, která nahradila dřívější sazbu EONIA).  €STR je novou krátkodobou referenční sazbou pro úvěry a od 2. října 2019 ji zveřejňuje Evropská centrální banka. Načasování transakce a skutečnost, že sazba €STR je stanovována zpětně, přispěly k náročnosti transakce, zejména pokud jde o metodu výpočtu a vypořádání každodenně přirůstajících úroků ke konci měsíce. Sazbu €STR bude pro kontokorentní úvěr od počátku používat jeden věřitel, druhý má možnost na ni přejít kdykoli během platnosti kontokorentní linky. Tým A&O vedly counsel Silvie Horáčková a seniorní advokátka Petra Myšáková, za asistence advokáta Lukáše Vondřicha a koncipienta Davida Bujgla. Tato transakce je nejnovějším dokladem postavení Allen & Overy jako preferovaného právního poradce při průlomových transakcích.

Advokátní kancelář Allen & Overy  oznámila, že poskytovala poradenství aranžérům financování v objemu 1,15 miliardy eur na akvizici společnosti CME společností PPF Group N.V. Úvěry poskytly BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit jednající jako věřitelé, pověření vedoucí aranžéři a tzv. bookrunners úvěrů. Société Générale jednala jako agent úvěrů a Komerční banka jako agent pro zajištění. Společnost PPF Group N.V. uzavřela smlouvu o fúzi se společností Central European Media Enterprises Ltd. ve vztahu k akvizici společnosti CME a jejích televizních stanic v Bulharsku, České republice, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku za přibližně 2,1 miliardy dolarů. Pro dokončení transakce ještě musí být splněny obvyklé podmínky a musí ji schválit akcionáři CME a regulátoři. Partnerka Cathy Bell-Walker, která vedla tým A&O z Londýna, k tomu sdělila: „Jde o přelomovou transakci pro sektor médií ve střední a východní Evropě. Jsme potěšeni, že jsme opět měli příležitost radit těmto bankám. Dále tak rozvíjíme náš vztah vytvořený během spolupráce při financování akvizice aktiv společnosti Telenor ve střední, východní a jihovýchodní Evropě skupinou PPF.“ Tým A&O vedli z Londýna Cathy Bell-Walker a counsel Jan Skuhravý, se kterými spolupracovala seniorní advokátka Temi Esho a v Bratislavě seniorní advokát Peter Redo a advokátka Petra Dzubáková. Na transakci se podíleli také právníci z pražské kanceláře A&O: counsel Silvie Horáčková, counsel Petr Vybíral, seniorní advokátka Petra Myšáková a advokát Pavel Příhoda.


CLIFFORD CHANCE

Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti ARX Equity Partners při akvizici TES Vsetín Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti ARX Equity Partners v souvislosti s akvizicí většinového podílu v české společnosti TES Vsetín, která dodává zakázkové komponenty a elektrické stroje zákazníkům v různých průmyslových odvětvích, ale také navrhuje a vyrábí své vlastní stroje, například generátory a elektrické motory. Tým Clifford Chance vedl Counsel Michal Jašek za podpory advokátky Veroniky Kinclové a koncipienta Martina Urbana. Finanční tým vedl partner Miloš Felgr ve spolupráci s advokátem Dominikem Vojtou a koncipientem Matějem Řídkým. Na tým Clifford Chance dohlížel David Koláček, partner a spoluvedoucí korporátní praxe.


GLATZOVA & CO

Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytovala komplexní právní poradenství společnosti Natland Bonds ze skupiny Natland v souvislosti s přípravou dluhopisového programu v maximální celkové jmenovité hodnotě vydaných a nesplacených dluhopisů 1.000.000.000 Kč. ČNB schválila prospekt pro tuto emisi dne 23.10.2019, rozhodnutí nabylo právní moci dne 24.10.2019. Právní tým Glatzová & Co. vedl partner kanceláře Libor Němec.


HARTMAN, JELÍNEK, FRÁŇA A PARTNEŘI

Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o. poskytla právní poradenství společnosti DRFG Real Estate s.r.o., členu skupiny DRFG, a.s. Advokátní kancelář se podílela na poskytování služeb v oblasti právního due diligence a při vyjednávání a následných úpravách transakční dokumentace. Celá transakce zahrnovala 3 nemovitosti užívané obchodním řetězcem Penny Market v ČR v celkové hodnotě cca 147 mil. Kč. Skupina DRFG je významnou investiční skupinou, která svoje investice směřuje především do oblastí nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Reality jsou nejvýznamnější částí celé skupiny. V současné době společnost DRFG Real Estate s.r.o. spravuje zhruba 20 obchodních center a nákupních parků napříč celou Českou republikou. Celá transakce byla ze strany Advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o., zastřešena specialistou na Real Estate projekty, Mgr. Tomášem Vaňkem, advokátem, spadající do týmu JUDr. Pavla Fráni. 


TAYLOR WESSING ČESKÁ REPUBLIKA
 
Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství společnosti Neogenia v souvislosti s rozšířením jejích aktivit do zahraničí. Jednalo se o přípravu podmínek pro službu Mobilní rozhlas pro Slovensko. Spolupráce na tomto projektu trvala tři měsíce.Služby advokátní kanceláře Taylor Wessing spočívaly v právní analýze v souvislosti se vstupem českého klienta na Slovensko. Bylo nutné, mimo jiné, posoudit, v čem je slovenský zákon o elektronických komunikacích odlišný od zákona českého. Úkolem bylo nalézt právní kodifikaci a přizpůsobit stávající dokumentaci komunikačního ekosystému Mobilní rozhlas. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jedinečnou komoditu s vysoce odborným řešením, která představuje na českém trhu nejkomplexnější řešení smart komunikace veřejné správy s občany, bylo nutné nalézt optimální právní podobu také pro jiný stát.Vzhledem k multi-jurisdikční povaze dokumentů se na projektu podílela jak brněnská kancelář Taylor Wessing Česká republika (Lukáš Míša, Adam Dvořáček, Blanka Vlachová), tak zejména tým partnerské bratislavské kanceláře pod vedením Jána Lazúra, partnera Taylor Wessing Slovenská republika.


WEINHOLD LEGAL

Weinhold Legal poskytla právní poradenství skupině Lagardére Travel Retail, globálnímu operátorovi duty free, která se stala vítězem v koncesním řízení na provozovatele maloobchodního prodeje s doplňkovým sortimentem tzv. travel essentials na Letišti Václava Havla. Mezi doplňkový sortiment patří zejména nabídka drobnějších produktů např. cestovní potřeby, tabákové výrobky, tiskoviny, suvenýrů atd. Tým právníků vedl partner advokátní kanceláře Weinhold Legal Martin Lukáš spolu s vedoucím advokátem Janem Turkem.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz