10. 10. 2012
ID: 86200

Občanské sdružení CzELA

Zdroj: CzELA

Tisková zpráva

Pod názvem CzELA (Czech Employment Lawyers Association) začala působit česká asociace advokátů - specialistů na pracovní právo.

 
Cílem nově založené asociace advokátů - specialistů na pracovní právo je setkávání, výměna zkušeností a užší spolupráce odborníků této právní disciplíny. Svým působením chce sdružení CzELA vydobýt pracovnímu právu větší pozornost ve veřejné debatě a jako poradní sbor pro tvůrce zákonů přispět k tomu, aby české pracovněprávní prostředí fungovalo lépe a v souladu s potřebami pracovněprávní praxe.

Pro média chce asociace fungovat jako kompetentní zdroj informací o této oblasti českého práva. Novináři na webových stránkách asociace www.czela.cz najdou užitečné odkazy, pozvánky na akce a pracovněprávní judikaturu.

Pracovní právo se dotýká většiny populace - všech, kdo pracují.“ říká jedna z členek představenstva sdružení. „Řešíme velmi citlivé spory s velkým společenským dopadem a jsem ráda, že konečně máme nástroj, jak pracovněprávní svět zviditelnit a snad i zdokonalit.“

Asociace má 22 zakládajících členů, předních českých advokátů, kteří již dlouhodobě a aktivně působí na poli pracovního práva. Profily všech členů CzELA i s kontakty, stejně jako stanovy sdružení, najdete na webových stránkách.

Zakládajícími členy sdružení jsou:

Veronika Bočanová (Vych & Partners), Dominik Brůha (samostatný advokát), Markéta Cibulková (DLA Piper Prague LLP), Matěj Daněk (PRK Partners), Tereza Erényi (PRK Partners), Marie Janšová (Glatzová & Co.), Ladislava Jasanská (Jasanská & Co.), Tereza Kadlecová (Weinhold Legal), Michal Kašpárek (Kocián Šolc Balaštík), Radek Matouš (Balcar Polanský Eversheds), Romana Náhlíková Kaletová (Randl Partners), Veronika Odrobinová (Schoenherr), Eva Procházková (Weinhold Legal), Jan Procházka (Ambruz & Dark / Deloitte Legal), Tomáš Procházka (DVOŘÁK & SPOL.), Nataša Randlová (Randl Partners), Markéta Schormová (Jasanská & Co.), Ladislav Smejkal (WHITE & CASE (EUROPE) LLP), Petra Sochorová (Havel, Holásek & Partners), Jaroslav Škubal (PRK Partners), Klára Valentová (Vilímková Dudák & Partners), Ivana Zbořilová (samostatný advokát)


Sdružení CzELA (Czech Employment Lawyers Association)

Hvězdova 1716/2B
140 00  Praha 4 - Pankrác

e-mail: czela@czela.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz