11. 10. 2019
ID: 110111

GOTTBYE

Zdroj: Mladá fronta

Další univerzální osobnost typu Karla Gotta v Česku není. V létě roku 1992, kdy Věra Chytilová natáčela film Dědictví aneb Kurvahošigutntág, šlo o další důkaz toho, že známý zpěvák se nebere vážně a s legrací ze sebe sama nemá potíž. „Nashle, bavte se dobře, já pospíchám,“ loučí se naoko distingovaný Karel Gott, když jej v brněnské České ulici přepadne Bohumil Stejskal. Desítky lidí kolem nechápou, co se děje, a chtějí být u toho. Byť scéna trvá jen několik sekund, statisíce lidí ujistila, že Gott i v nové realitě zůstane tím, kým byl před rokem 1989. Tedy především zdrojem masové zábavy a dobré nálady.

Zlatý chlup

Bohaté investiční skupiny objevily byznys s domácími mazlíčky. Jen v Česku se na trhu s potřebami pro psy, kočky a další zvířata protočí 12 miliard korun ročně a číslo rok od roku roste. Psí byznys stvořil jednoho z nejbohatších Čechů – Pavla Boušku – a možná i díky jeho příkladu láká investiční skupiny. Jaké zajímavé projekty s globálními ambicemi se rodí v Česku? Po jakých produktech a službách majitelé českých mazlíčků nejvíc touží? Dozvíte se v nejnovějším vydání týdeníku Euro.

Jak končí pivní romantismus

Český trh minipivovarů se mění. Pionýři a nadšenci uvolňují místo tradičním podnikatelům, tempo vzniku nových craftových pivovarů klesá, naopak osm jich v poslední době zaniklo. Zlatá doba, kdy pijáci ve městech hltali jakékoliv pivo z minipivovaru jako to nejlepší, prostě pominula. Navíc do branže místo pivních romantiků míří dravější a bohatší podnikatelé, kteří svůj craft budují jako běžný byznys s marketingovým rozpočtem. Analýzu trhu minipivovarů čtěte v novém Euru.

Dárek pro Tomana a Babiše

Nestává se často, aby zákon shodily samy úřady, které se na jeho přípravě měsíce podílely. U novely zákona o významné tržní síle z dílny ministerstva zemědělství se to stane. Ministerstvo průmyslu a ÚOHS budou po tvůrci normy, ministerstvu zemědělství, požadovat zásadní přepracování. A nejen proto, že novinka bude znamenat revizi milionů dodavatelských smluv u desítek tisíc podnikatelů. Hlavní problém je v tom, že resort zemědělství, na rozdíl od bruselské předlohy, zcela zapomněl na ty, které má zákon chránit před libovůlí silnějších hráčů. A sice na malé zemědělce. ​Komu naopak zákon bude hrát do karet? Dočtete se v aktuálním vydání Eura, které vychází 7. října s přílohou TOP Amazing Places.

V přiložené ročence Top Amazing Places najdete 212 stran tipů na nejkouzelnější místa v Česku a na Slovensku. Objednat můžete také online na www.topamazingplaces.cz s poštovným zdarma.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz