2. 8. 2019
ID: 109716

Nové BMW řady 3 Touring

Zdroj: Renocar

Nové BMW řady 3 Touring se vyznačuje dynamickým designem, výrazně větší radostí z jízdy a optimalizovanou funkčností s inovativními detaily. Nejnovější generace sportovního pětidveřového modelu s velkorysou úrovní vnitřního prostoru a interiérem, který lze využívat variabilněji než kdy jindy, disponuje základními atributy modelové řady BMW řady 3. Elegantní a progresivní charakter nového BMW řady 3 Touring doplňuje značně propracované prémiové prostředí uvnitř vozu a nejnovější inovace v oblasti ovládání a konektivity.

Historie modelu BMW řady 3 Touring

Před 32 roky BMW řady 3 Touring vytvořilo zcela novou kategorii osobního automobilu. Nyní, ve své šesté generaci, stanovuje měřítka v oblasti sportovních schopností a špičkové praktičnosti v segmentu prémiových automobilů střední třídy. Doposud bylo vyrobeno 1,7 milionu kusů BMW řady 3 Touring, přičemž jen předchůdce se vyrobilo přes 500 tisíc kusů.

Nové BMW řady 3 Touring bylo poprvé veřejně představeno 25. – 27. června 2019 v rámci akce BMW Group #NEXTGen v mnichovském sídle společnosti BMW. Pro zákazníky v Evropě, Japonsku, Jižní Koreji, Tchaj-wanu, Hongkongu, Austrálii a na Novém Zélandu se bude vyrábět ve výrobním závodě v Mnichově. Uvedení na trh začne 28. září 2019.


Nový pokrok na cestě k automatizované jízdě. 

Inovativní asistenční systémy na palubě nového BMW řady 3 Touring představují nejnovější kroky k automatizované jízdě. Mezi standardní výbavu patří ukazatel rychlostních limitů a zákazů předjíždění, upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu, varování před čelní srážkou a funkce varování před srážkou s chodcem s brzdnou funkcí, která rozpozná také cyklistu. Volitelná výbava zahrnuje adaptivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go a Driving Assistant s varováním před nechtěnou změnou jízdního pruhu, upozornění na náraz zezadu a varování před vozidly přijíždějícími vzadu ze strany. V nabídce je také Driving Assistant Professional, kompletní soubor funkcí pro komfort a bezpečnost. Jedním z prvků Driving Assistant Professional je asistent jízdy v pruzích, včetně podpory v úzkých prostorech, který spolupracuje s řidičem a pomáhá udržet vozidlo i v zúžených pruzích. Součástí je také asistent pro udržování v jízdních pruzích s aktivní ochranou proti bočním nárazům a vyhýbací asistent. Nová generace BMW Head-Up Displeje nabízí větší projekční plochu, novou grafiku a další zobrazovaný obsah. 

Systém PDC (Park Distance Control) a couvací kamera pomáhají řidiči s parkováním a manévrováním. K dispozici je také parkovací asistent, který převezme řízení, obsluhu plynového pedálu, brzdění a změny převodových stupňů převodovky Steptronic při zajíždění do parkovacího místa a vyjíždění z něj. Jednou z jeho funkcí je také couvací asistent, který usnadňuje práci při couvání na vzdálenost až 50 metrů tím, že dokáže s vozidlem vycouvat ve stejné trajektorii, v níž přijelo. 

Vzhled nového BMW řady 3 Touring

Výrazné proporce a designový styl, který se vyznačuje ostrými hranami a nápadně tvarovanými plochami, zaručují, že exteriér nového BMW řady 3 Touring ohromuje a dynamickým vzhledem vyzařuje vizuální atraktivitu a svalnatost. Vnější rozměry se oproti předchůdci zvětšily o 76 milimetrů na délku (4079 mm), o 16 milimetrů na šířku (1827 mm) a o 8 milimetrů na výšku (1470 mm, včetně střešní antény ve tvaru ploutve). O 41 milimetrů prodloužený rozvor na 2851 mm a širší rozchod kol přispívají k vyváženým jízdním vlastnostem a agilní ovladatelnosti.

Přijďte k nám. Rádi Vám v Brně nebo v Praze připravíme individuální nabídku dle Vašich přesných požadavků a představ.
 

Renocar Praha

Lipová 280
Praha-Čestlice (D1, EXIT 8)

Tel.:     +420 261 393 600

Řípská 5c
Brno-Slatina (D1, EXIT 201)

Tel.:     +420 548 141 548
e-mail: info@renocar.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz