8. 11. 2005
ID: 36934upozornění pro uživatele

Libáň Paroubkovu stížnost na Pence poslala zpátky do Trutnova

Přestupková
komise Městského úřadu v Libáni na Jičínsku rozhodla, že
stížností premiéra Jiřího Paroubka na aktivistu Stanislava Pence
by se měla zabývat trutnovská radnice. Penc z pódia hudebního
festivalu v Trutnově zavolal Paroubkovi a účastníkům prozradil
číslo jeho mobilního telefonu. Trutnov případ na konci října
předal do Libáně, pod kterou spadá Pencovo bydliště.

"Myslíme si, že by se případem měla zabývat trutnovská radnice, protože se festival konal na území města, a má o akci více informací," řekl dnes ČTK starosta Libáně Jan Šesták. Připustil ale, že pokud Trutnov bude na předání do Libáně trvat, případ vyřeší. "Nechceme si stížnost přehazovat, pokud nám z Trutnova napíšou, že by se to mělo vyřešit v Libáni, přistoupíme na to," uvedl.

Tajemník trutnovské radnice Zdeněk Nýdrle řekl, že trutnovská radnice případ dosud neobdržela. "Stále si myslíme, že podle správního řádu nemá Libáň příliš důvodů stížnost vracet, ale definitivně rozhodneme až po jejím doručení."

Tisíce návštěvníků trutnovského festivalu zaslaly premiérovi SMS, některé i s vulgárním obsahem. Většina vyjadřovala nesouhlas s policejním zásahem proti účastníkům technoparty CzechTek na Tachovsku.

Penc se hájí tím, že premiérovo číslo našel na veřejně přístupné stránce pražské organizace ČSSD. Zveřejnil je prý proto, že Paroubek vyzval veřejnost, aby s ním kvůli CzechTeku komunikovala.

Trutnovská radnice podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití v říjnu odložila. Paroubkův právník poté radnici adresoval dopis, ve kterém požadoval spor řešit podle mírnější právní kvalifikace. Původně Pencovi hrozila až třítisícová pokuta, nyní mu hrozí postih ve výši 1000 korun.

Zdroj: ČTK© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz