Aktuálně

Taylor Wessing připravil praktického průvodce pro každého, kdo se zajímá o investování do nemovitostí v oblasti střední a východní Evropy

Specialisté v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha připravili s kolegy v síti Taylor Wessing takzvaný CEE Property passport, ve kterém shrnuli a vyselektovali důležité informace pro všechny zájemce o pronájem či koupi nemovitostí v regionu střední a východní Evropy.

Může být navrhovaná obchodní firma zaměnitelná a klamavá, když odpovídá ochranné známce, jejímž majitelem je navrhovatel zápisu obchodní firmy do obchodního rejstříku?

Odpověď na tuto otázku vyžaduje posouzení vztahu mezi právem ochranných známek a firemním právem a zhodnocení významu zápisu ochranné známky pro rejstříkové řízení.

Stálá konference českého práva ve spolupráci s partnery si Vás dovolují pozvat na sympozium Hromadné žaloby

Záštitu nad sympoziem převzal JUDr. Miroslav Antl, předseda ústavně právního výboru Senátu Parlamentu ČR

Private Jet: Jste to Vy, kdo určuje datum a čas odletu!

Cestování letecky? Představte si naprostou svobodu. Žádné davy lidí na letišti, přestupy ani zdlouhavé bezpečnostní kontroly. Soukromé letadlo vás dopraví, kam si budete přát. A letový personál a palubní servis je tu jenom pro vás… Odhalte půvab privátního létání!

Stálá konference českého práva ve spolupráci s partnery si Vás dovolují pozvat na sympozium Aktuální právní problémy exekucí

Záštitu nad sympoziem převzali Mgr. Marek Výborný, předseda podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR JUDr. Vladimír Plášil, prezident Exekutorské komory ČR

Ceny Pro bono & CSR 2018 získali právníci pomáhající znevýhodněným dětem anebo matkám v nouzi

Mediální dům Economia s měsíčníkem Právní rádce vyhlásili výsledky třetího ročníku ocenění Pro bono & CSR 2018. Cenu si z celkem devíti nominovaných projektů odnesly právničky Martina Slaninová, Veronika Válová a Zuzana Čeňková i advokátní kanceláře Bříza & Trubač a PwC Legal.

Zaměstnávání cizinců

Náš seminář si klade za cíl shrnout základní aspekty práce cizinců, abyste získali základní přehled v oblasti, nebo si potvrdili své dosavadní znalosti. Představíme vám jednotlivá povolení a vysvětlíme, kdy je nutné žádat o klasickou zaměstnaneckou kartu a kdy naopak je nutné zvolit postup jiný. Shrneme povinnosti, které na vás, jakožto…

Taylor Wessing přibližuje pravidla pro ochranu autorských práv u soutěží pro děti se zadáním kreslených obrázků

Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha jako specialista na autorská práva rekapituluje informace o ochraně autorských práv především u soutěží organizací, které vyhlašují výtvarné dětské soutěže o nejlepší obrázek na zadané téma.

Zbyněk Petr a Libor Krejčí posilují tým Advokátní kanceláře CIPRÝN & KIRŠNER

Advokátní kancelář CIPRÝN & KIRŠNER se rozrůstá o dva specializované advokáty. JUDr. Zbyněk Petr, Ph.D. je specialistou v oblasti obchodního, občanského a insolvenčního práva a Mgr. Libor Krejčí se zaměřuje na právo nájemní, nemovitostní a rodinné.

Přísnější pravidla ochrany osobních dat platí od května. Pomoci může i pojištění kybernetických rizik

Od 25. května 2018 začala pro firmy platit přísnější pravidla pro ochranu osobních dat zákazníků, tzv. GDPR. Část rizik přitom může pomoci ochránit pojištění kybernetických rizik (tzv. CYBER pojištění), na které by firmy měly aktivně myslet při analýze rizik a sjednávání svých pojistek, a to nezávisle na GDPR. Říká Michal Pilecký, specialista…

Frank Bold má 6 nových advokátů

Do advokátní kanceláře Frank Bold Advokáti se letos přidali 3 noví advokáti a navíc 3 koncipienti úspěšně složili advokátní zkoušky. Konsorcium Frank Bold se tím přehouplo přes hranici 60 zaměstnanců, z toho 36 právníků a do konce roku plánuje přijmout ještě další koncipienty.

Allen & Overy překonala rekord na cenách Financial Times Innovative Lawyers Awards

Advokátní kancelář Allen & Overy byla vyhlášena „Nejinovativnější právní kanceláří v Evropě“ v prestižní anketě Financial Times Innovative Lawyers Awards. Allen & Overy toto ocenění získala již pošesté, což je rekordní úspěch, a navázala tak na své loňské vítězství.

Wolf Theiss expanduje a zakládá regionální centrum korporátních investigací v Praze. Tým posílila Jitka Logesová a Robert Pelikán

Wolf Theiss oznámil, že rozšiřuje svou praxi v oblasti korporátních investigací (vnitřních šetření): praxi nově v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy (CEE/SEE region) povede Jitka Logesová, kterou podpoří Robert Pelikán. Z nového centra korporátních investigací v Praze budou pro klienty organizovat nadnárodní interní šetření za pomoci…

Musí být předmět podnikání spadající pod volnou živnost zapsán v obchodním rejstříku právě jen jako „výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“?

Odpověď na tuto zdánlivě jednoduchou otázku je nutné podrobit věcné analýze relevantních soudních rozhodnutí, protože výklad není úplně jasný, neboť se objevily názory, že předmět podnikání zapsaný v obchodním rejstříku by měl být totožný s označením živnostenského oprávnění.

White & Case posiluje pražský tým pro spory a arbitráže

Pražská pobočka nadnárodní advokátní kanceláře White & Case LLP posiluje tým právníků zaměřujících se na spory a arbitráže o Marii Talašovou, bývalou ředitelku odboru mezinárodních právních služeb Ministerstva financí, která měla na starosti mimo jiné zastupování české vlády v mezinárodních arbitrážích se zahraničními…

Jakub Pártl posiluje tým ARROWS advokátní kancelář se specializací na M&A a korporátní právo

ARROWS advokátní kancelář, jedna z největších advokátních kanceláří v České republice, posiluje o advokáta Mgr. Jakuba Pártla, LL. M.. Ten se bude specializovat především na fúze a akvizice, korporátní právo, smluvní agendu a start-up projekty.

Semináře zákona o zadávání veřejných zakázek s právnickou firmou roku

Vzdělávací agentura UNIT s.r.o. vás zve na odborné semináře, které se budou konat v listopadu v Praze a Brně. Hlavní téma jsou aktuality, praktické zkušenosti, výkladové a aplikační problémy ZZVZ. Důležitým tématem seminářů bude povinné elektronické podávání nabídek a elektronická komunikace, které jsou nutné již od 18. října…

Litigation finance jako výnosná investiční příležitost

Zdaleka ne každý si umí představit právo jako investiční příležitost. Dle nedávných průzkumů nabízí litigation finance, tedy financování soudních a mimosoudních sporů, roční průměrný výnos kolem 36 %. Vedle tradičních forem investování např. do akcií, dluhopisů, podílových fondů či nemovitostních fondů tak investorům nabízí důstojnou alternativu…

Martin Hladík je novým partnerem KPMG

Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Martina Hladíka partnerem. V oddělení Management Consulting vede Hladík technologický tým. Zaměřuje se na řízení změn a rozsáhlé transformační projekty.

Právníci z NOVALIA zastupovali startup Roivenue při investici až 55 milionů od Pale Fire Capital (Barta, Šenkypl a Holý)

Iva Javorská a Kamil Staněk z advokátní kanceláře NOVALIA zajišťovali právní poradenství startupu Roivenue při přípravě investice ve výši až 55 milionů od Pale Fire Capital trojice Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý. Díky zkušenostem z desítek podobných transakcí zastupovala NOVALIA zakladatele Roivenue i při samotném vyjednávání s investory.