21. 6. 2019
ID: 109561

Tomáš Procházka je novým společníkem advokátní kanceláře Eversheds Sutherland

Zdroj: Eversheds Sutherland Dvořák Hager

Novým společníkem advokátní kanceláře Eversheds Sutherland byl v červnu jmenován Tomáš Procházka, který se společností, dříve působící pod značkou Dvořák, Hager & Partners, spolupracuje již od roku 2005. V nové pozici se chce se především zaměřit na rozvoj mezinárodní spolupráce v rámci jedné z největších právních kanceláří na světě, kde v 34 zemích působí přes 5000 lidí.

„Za 14 let mého působení jsme se z malé firmičky o 5 lidech nevídaným způsobem rozrostli na současných téměř 70. Nedávným spojením s Eversheds Sutherland jsme se posunuli zase o pár kroků dále, když jsme se stali součástí mezinárodní sítě, která garantuje svým klientům ve všech zemích jedno kontaktní místo a stejnou kvalitu služeb,“ komentuje svoje jmenování Tomáš Procházka a dodává: „Přitom ale stále zůstáváme především českoslovenští právníci s mezinárodní působností. Jsem pyšný být součástí takové kanceláře, která stále roste a ve svých řadách sdružuje nejlepší odborníky.“

„Tomáš se u nás vypracoval od píky a je pro nás ctí ho přivítat jako nového společníka. Má svůj velký podíl na tom, že kancelář se posunula tam kde je a má výbornou reputaci. Nicméně je především jeho zásluhou, že máme vedle jiných kvalitních týmů nejlepší tým v pracovním právu, kde jsme držitelem ocenění Právnická firma roku a kancelář se pravidelně umisťuje nejvýše v mezinárodních žebříčcích,“ dodává managing partner kanceláře Stanislav Dvořák.

Tomáš vede v kanceláři pracovněprávní tým a pravidelně získává špičkové hodnocení (Band 1) v mezinárodních žebříčcích právních služeb, které ho popisují jako „jednoho z nejlepších advokátů na pracovní právo v zemi“, a hodnotitelé oceňují „jeho schopnost komplexního pohledu na právní potřeby firmy“.

Tomáš se zabývá pracovním právem v celé šíři, ale je nejznámější v oblasti sporné agendy, včetně ukončování pracovních poměrů a sporů s whistle-blowery.

Tomáš se dále specializuje na odpovědnost manažerů, pracovněprávní aspekty obchodních transakcí, vztahy s odbory a strategickou pracovněprávní problematiku.

Tomáš je členem Sekce pro pracovní právo České advokátní komory, zakládajícím členem Czech Employment Lawyers Association (CzELA), členem Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a zprostředkovatelem pro kolektivní pracovněprávní spory jmenovaným Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Vedle advokátní praxe se Tomáš věnuje přednáškové činnosti a pravidelně přispívá do různých odborných časopisů. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.


Tomáš Procházka


Eversheds Sutherland Dvořák Hager, advokátní kancelář, s.r.o.

Oasis Florenc
Pobřežní 394/12
186 00 Praha 8

Tel.:       +420 604 100 491
e-mail:   david.pilar@eversheds-sutherland.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz