epravo.cz

Přihlášení


Registrace nového uživatele
Zapomenuté heslo
Přihlášení
  • ČLÁNKY
  • ZÁKONY
  • SOUDNÍ ROZHODNUTÍ
  • AKTUÁLNĚ
  • COVID-19
  • E-shop
  • Advokátní rejstřík
  • občanské právo
  • obchodní právo
  • insolvenční právo
  • finanční právo
  • správní právo
  • pracovní právo
  • trestní právo
  • evropské právo
  • veřejné zakázky
  • ostatní právní obory
Konference_Vybrané změny v daňové legislativě od r. 2021
21. 3. 2020
ID: 110858upozornění pro uživatele

Právo na víkend - týden v české justici očima šéfredaktora

Jsou pořadatelé akcí odpovědní za jejich zrušení z důvodu koronaviru? | Ve smlouvách myslete na vyšší moc. Může zabránit požadavku na náhradu škody při nedodání zboží | Notáři začnou pracovat online. Firmu založíte stejně rychle jako bankovní účet | Home office není dovolená. Advokáti rozebírají, co smíte a nesmíte, abyste nedostali výpověď | Co s nezaplacenými fakturami? Nečekejte na konec pandemie, řešte to hned, radí odborníci

Vážení čtenáři,

přinášíme Vám pravidelný přehled událostí ve světě práva za uplynulý týden.


Přeji Vám hezký víkend

Mgr. Miroslav Chochola, LL.M., MBA
EPRAVO.CZ

Reklama
Nové přestupkové právo 2021 (online - živé vysílání) - 20. 1. 2021
Nové přestupkové právo 2021 (online - živé vysílání) - 20. 1. 2021
20.1.2020 09:003 250 Kč s DPH

Koupit

 

Největší Šámalův přínos spatřuji v tom, že doplní plénum, říká Rychetský
Poslední únorový den uplynulo sto let od přijetí Ústavní listiny, kterou meziválečný československý parlament nahradil tu prozatímní z roku 1918. Ústavní listina byla na tehdejší dobu velmi moderní, především ale zřídila Ústavní soud, říká Pavel Rychetský.

Ve smlouvách myslete na vyšší moc. Může zabránit požadavku na náhradu škody při nedodání zboží
Koronavirus se objevil již ve více než 40 zemích světa a dál se šíří. Vedle globálního dopadu na počty nakažených osob se šířící epidemie čím dál tím více projevuje i v obchodních vztazích. Dopad pomalu začínají vnímat i firmy, které nejsou bezprostředně navázány na dodavatele z Číny.

legalTV.cz: Co dělat, když je epidemie a běží insolvenční řízení?
Co dělat, když je epidemie a běží insolvenční řízení? Radí člen představenstva a předseda insolvenční sekce České advokátní komory, Michal Žižlavský.

Jsou pořadatelé akcí odpovědní za jejich zrušení z důvodu koronaviru?
S epidemií koronaviru COVID-19 a jeho výskytem v Evropě dochází i k rušení dlouho plánovaných akcí s velkou koncentrací návštěvníků, kde by mohlo snadno dojít k přenosu viru a nákaze. Příklady z letošního roku jsou zrušení barcelonského Mobile World Congressu, ženevského autosalonu, přesunutí termínu pařížského realitního veletrhu MIPIM na červen anebo konání světového poháru v biatlonu v Novém městě na Moravě bez diváků.

Stát by měl podnikatelům uhradit škodu za zavřené obchody a zrušené akce, tvrdí advokátka
Vláda v sobotu oznámila uzavření většiny obchodů a nadále omezila konání veřejných akcí. Opatření proti šíření koronaviru ekonomicky zasáhnou mnohé podnikatele, kterým často ze dne na den vypadnou jejich příjmy. Podle advokátky Petry Dolejšové by však měl stát podle zákona uhradit škodu, kterou firmy kvůli vládním opatřením utrpí. ​

Notáři začnou pracovat online. Firmu založíte stejně rychle jako bankovní účet
Už příští rok bychom měli mít možnost si obchodní společnost, jedno zda s ručením omezeným nebo akciovou, založit stejně jednoduše a rychle jako bankovní účet, a to bez potřeby osobní návštěvy notářské kanceláře. Digitalizační směrnice, nominovaná na Zákon roku, by dokonce podle Václava Filipa, Associate Partnera Deloitte Legal, mohla vést až k online notářství. „Online postupy musí umožňovat založení společnosti bez fyzické přítomnosti osob. Splacení základního kapitálu se provádí online na bankovní účet banky v EU,“ popisuje podstatu chystaných pravidel pro INFO.CZ Václav Filip.

Třaskavý bod na programu vlády. Babiš chce v tichosti řešit svůj střet zájmů, tvrdí Piráti
Piráti o víkendu upozornili, že se podle nich Andrej Babiš chystá na pondělním jednání vlády v tichosti legalizovat svůj střet zájmů. Jedním z bodů programu je spěšně doplněný bod, který se týká zákona o evidenci skutečných majitelů. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) sice v mezičase poukázala, že předloha primárně řeší naplnění pravidel evropské směrnice o praní peněz nebo financování terorismu, Piráti si ale stojí za svým. Podle jejich předsedy Ivana Bartoše je zřejmé, že jde o návrh šitý na míru premiérovi Babišovi. Babiš v minulosti vložil Agrofert do svěřenských fondů, aby formálně vyhověl legislativě, a odmítá, že by na holding měl jakýkoli vliv. Vláda dnes projednávání bodu přerušila.

Stav nouze zpřísňuje tresty. Za procházku teď nemocnému hrozí i několikaleté vězení
Vláda v posledních hodinách přistoupila k bezprecedentním zákazům a omezením. Nikdo ale nechce zcela přímo odpovědět na otázku, co všechno hrozí za jejich porušení. I když se ve veřejném prostoru řeší „biče“ v podobě milionových pokut a možných trestněprávních sankcí, současná usnesení vlády bychom měli i z právního pohledu chápat především jako apel na zdravý lidský rozum a solidární chování, přesně tak jak o tom mluví ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Žádné drakonické postihy nelze, až na případné nejkřiklavější porušení pravidel, v aktuální situaci očekávat.

Procházka: Pro podnikatele je teď praktické snížit náhradu mzdy na 60 % průměrného výdělku
V České republice platí nouzový stav a do 24. března do 6:00 hodin s výjimkami také zákaz volného pohybu osob na celém území České republiky. Jak je to v případě, že budete muset v důsledku vládních opatření uzavřít provozovnu? Praktické je přijmout vnitřní předpis pro možnost snížení náhrady mzdy na 60 % průměrného výdělku a vyčkat, jak se bude situace legislativně vyvíjet. Finální rozhodnutí o tom, kolik bude náhrada mzdy, je možné odložit až do zpracování mezd za březen.

Wagnerová: Ti, kdo zavinili nedostatek roušek a respirátorů, by měli být vedení k odpovědnosti
Ti, kdo odpovídají za současný nedostatek respirátorů a roušek a související nepřipravenost České republiky na aktuální koronavirovou pandemii, by měli být v budoucnu „vedeni k odpovědnosti“, říká pro INFO.CZ emeritní místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. Aktuální opatření vlády, která mají zabránit zcela nekotrolovatelnému šíření nákazy, jako je například zákaz volného pohybu osob, se pak mohou ocitnout rovněž před Ústavním soudem. Podle Wagnerové, jinak rovněž dřívější předsedkyně Nejvyššího soudu, by Ústavní soud našel v rozhodnutí vlády „asi dosti pochybení“.

Nerozumíte právním souvislostem koronaviru? Tady se zdarma můžete ptát advokátů
Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu a zákazu volného pohybu se množí související právní dotazy. Někteří advokáti na ně začali odpovídat bezplatně. Skupinku právníků kolem sebe utvořila například bývalý ministryně spravedlnosti a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová, problémy jednotlivých lidí řeší přímým kontaktem i na webových stránkách unie. Šéfka Unie sebevědomé samosprávy Jana Zwyrtek Hamplová nabízí rady přímo na Facebooku. Brněnská kancelář Sedlakova Legal tento týden odpovídá každý všední den okolo 10:00 hodin na otázky v rámci streamovaného vysílání. Další právní firmy pak například srozumitelnými grafikami vysvětlují právě vydaná opatření vlády. Typové situace rozebírá i přímo Česká advokátní komora.

Vládní zákazy může Ústavní soud řešit v řádu měsíců. Jde i o volby po Kuberovi, říká ústavní právník Preuss
Současná vládní opatření reagující na koronavirovou pandemii se mohou velmi rychle dostat před Ústavní soud, myslí si advokát Ondřej Preuss, který působí na katedře ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Mohou se na něj obrátit jak někteří opoziční politici, tak i jednotlivci s některými vlastními ústavními stížnostmi. Ústavní soud by podle Preusse mohl nařídit rovněž konání zrušených doplňovacích voleb do Senátu, vyvolaných úmrtím jeho dřívějšího předsedy Jaroslava Kubery. „Je však otázkou, zda by šel do takového střetu s výkonnou mocí,“ konstatuje pro INFO.CZ Preuss, který rovněž provozuje službu Dostupný advokát.

Koronavirus je obrovská výzva. Lidé tápou, zkoušíme najít hranici možného, říká Kovářová
Pandemie koronaviru je velkou výzvou pro všechny, výjimkou není ani justiční systém. „Je to obrovský test, výzva a zkouška pro justici. Nikdy předtím jsme se s ničím podobným nesetkali, řešíme všechno za pochodu, vše je poprvé,“ říká advokátka Daniela Kovářová. Jako prezidentka Unie rodinných advokátů poukazuje na to, že současná krize může být i příležitostí pro zlepšení mezilidských vztahů. Jak ona i další advokáti pomáhají a jak se na ně obrátit? Jak budou fungovat soudy? A čeká nás vyšší porodnost nebo rozvodovost? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

Home office není dovolená. Advokáti rozebírají, co smíte a nesmíte, abyste nedostali výpověď
I práce z domova má svá pravidla, pro zaměstnance i pro zaměstnavatele. Je například nutné sedět u pracovního počítače ve stejném čase, jako když jste v zaměstnání? Co je nutné dodržovat? INFO.CZ rozebralo základní právní souvislosti home office s advokáty Ivou Bilinskou z Deloitte Legal a Davidem Šupejem ze Sedlakova Legal. Že ne na všechny otázky zná zákoník práce jasnou odpověď, je vidět i z jejich reakcí. A tak je rovněž nutné k současné situaci přistupovat.

Kdy a jak můžete žádat náhradu škody kvůli pandemii podle krizového zákona?
V důsledku kroků přijatých ze strany státu v souvislosti s výskytem koronaviru je jedním z klíčových témat to, jak se vypořádat s negativními dopady omezujících opatření na české podnikatele. Kromě daňových úlev a různých forem podpor se uvažuje rovněž o možnosti požadovat náhradu škody od státu podle krizového zákona. Jestliže v důsledku krizového opatření skutečně vznikla škoda vyjádřitelná v penězích, doporučujeme tento nárok uplatnit u ministerstva vnitra bez zbytečného odkladu, jakmile se o ní poškozený dozví a bude ji schopen určitým způsobem kvantifikovat. S ohledem na možné trvání současné situace pak bude pravděpodobně nezbytné již podané žádosti „doplňovat“ o nově vzniklé zjištěné škody.

Co s nezaplacenými fakturami? Nečekejte na konec pandemie, řešte to hned, radí odborníci
Někteří podnikatelé už mají kvůli koronavirové pandemii problémy se splatností faktur a cash flow. INFO.CZ tak požádalo partnery největších advokátních kanceláří v zemi o základní rady, jak je s nastalou situací vhodné naložit. „Klíčem je především rychlá komunikace s věřiteli, snaha o odložení splatnosti již existujících dluhů, snaha o sjednání delší lhůty splatnosti ve vztahu k budoucím dluhům, minimalizace předplateb, aby měl podnikatel disponibilní prostředky a snaha o otevření úvěrové linky,“ říká například partner kanceláře Havel & Partners Petr Sprinz.

Havlíček: Zákony nebyly na pandemii připravené. Mají do budoucna počítat se suchem či padáním trakařů?
„Po časech krizových se bude podrobně řešit ústavnost a zákonnost jednotlivých kroků, odpovědnost, vyplavou na povrch škody skutečné i nafouklé bubliny. Na přetřes přijde i otázka trakční role práva: (zda a do jaké míry má předvídat abychom například dopředu více méně věděli, co bude následovat, když dorazí epidemie, když vyschnou studny, když se potoky rozvodní ve veletoky, nebo když z nebe začnou padat trakaře), anebo zda setrváme ve stavu – rozhodně nikoliv blažené – právní nevědomosti,“ komentuje pro INFO.CZ aktuální právní dění související s koronavirovou pandemií právní filozof Karel Havlíček.

Slovenský soud poslal v korupční kauze do vazby čtyři soudce
Soud na Slovensku dne 14. března 2020 poslal do vazby čtyři soudce a jednoho advokáta, kteří jsou mezi 18 obviněnými v největší korupční kauze v novodobých dějinách země. Informaci potvrdila mluvčí soudu Katarína Kudjáková. Podle dostupných informací je v případu v souvislosti s uplácením soudců stíhán i kontroverzní podnikatel Marian Kočner, který je už delší dobu ve vazbě v jiné kauze a který čelí obžalobě z objednání předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka.

ČNB přijímá stabilizační opatření v souvislosti s epidemií koronaviru
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním mimořádném měnovém jednání jednomyslně rozhodla o opatřeních na zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti.

Vězni budou šít roušky, měsíčně jich zvládnou 40 tisíc kusů
Čeští vězni budou šít ochranné roušky, aby pomohli vyřešit jejich aktuální nedostatek. Podle odhadů Vězeňské služby jich měsíčně zvládnou vyrobit až 40 000 kusů. Jako první se do pomoci zapojila pardubická mužská věznice, v níž odsouzení za normálních okolností šijí vězeňské prádlo. Sdělila to mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová.

Ministerstvo financí odloží kvůli epidemii kontroly nových EET do srpna
Ministryně financí Alena Schillerová odloží do 1. srpna kontroly elektronické evidence tržeb (EET) těm, jichž se má povinnost začít týkat od května.

Koronavir se zatím nepotvrdil u žádného vězně, VS přijala opatření i pro advokáty
Nákaza koronavirem se zatím nepotvrdila u žádného českého vězně. Pokud do vězení či vazby nastoupí lidé s příznaky nákazy, dozorci je okamžitě odešlou na infekční oddělení brněnské vězeňské nemocnice. Zatím tam putovali čtyři vězni, virus se neprokázal ani u jednoho z nich. Negativní test měl i odsouzený, kterého nechal vězeňský lékař převézt do civilní nemocnice. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby (VS) Petra Kučerová.

Část pražských soudů plošně ruší jednání, v některých se měří teplota
Některé pražské soudy kvůli nouzovému stavu plošně zrušily veškerá jednání naplánovaná na následující týdny, jiné nechaly rušení na uvážení jednotlivých soudců. Vrchní soud zakázal účast veřejnosti na jednáních. V souladu s nařízením vlády z 18. března 2020 platí i v soudních budovách povinnost nosit roušky či obdobné ochranné pomůcky, a to jak pro návštěvníky, tak i pro zaměstnance.

 

Zdroj: Lidovky.cz, info.cz, advokatnidenik.cz 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz


Miroslav Chochola
21. 3. 2020
pošli emailem
vytiskni článek
  • Tweet

Další články:

  • Právo na víkend - týden v české justici očima šéfredaktora
  • Compliance programy a trestní odpovědnost právnických osob dle nové metodiky státních zástupců 1 SL 113/2020
  • Podmínky ochrany oznamovatele v rámci whistleblowingu
  • Princip polluter pays a jeho uplatnění v rámci odpovědnosti za škodu na životním prostředí
  • Soudní ochrana při neposkytnutí kopií osobních údajů
  • Současné možnosti zaměstnání třetizemců v ČR
  • Akvizice v režimu veřejných zakázek
  • Ochrana proti nesoučinnosti kupujícího při přepisu vozidla v registru silničních vozidel
  • Právní jednání podle zákoníku práce
  • Hlavní povinnosti správce při zjištění porušení zabezpečení osobních údajů dle GDPR
  • Víte, jak správně „neužívat“ autorské dílo?

Novinky v eshopu

Online konference

  • 20.01.2021Nové přestupkové právo 2021 (online - živé vysílání) - 20. 1. 2021
  • 22.01.2021Vybrané změny v daňové legislativě od r. 2021 (online - živé vysílání) - 22.1.2021
  • 29.01.2021Aktuality ve veřejných zakázkách – co nás čeká v 2021 (online - živé vysílání) - 29.1.2021
  • 05.02.2021Nové stavební právo (online - živé vysílání) - 5.2.2021
  • 12.02.2021Nový zákon o znalcích a využívání znalců v soudní praxi (online - živé vysílání) - 12.2.2021

Online kurzy

  • Dohoda o vině a trestu
  • Porušení povinností zaměstnance ve světle judikatury Nejvyššího soudu aneb šance pro zaměstnavatele
  • Aktuality z práva veřejných zakázek (září 2020)
  • Aktuality v oblasti ochrany osobních údajů
  • GDPR v životě každé obchodní korporace
Lektoři kurzů
JUDr. Tomáš Sokol
JUDr. Tomáš Sokol
Kurzy lektora
Mgr. Marek Bednář
Mgr. Marek Bednář
Kurzy lektora
Mgr. Veronika  Pázmányová
Mgr. Veronika Pázmányová
Kurzy lektora
JUDr. Jiří Votrubec
JUDr. Jiří Votrubec
Kurzy lektora
Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
Kurzy lektora
JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
Kurzy lektora
JUDr. Ondřej Trubač, Ph.D., LL.M.
JUDr. Ondřej Trubač, Ph.D., LL.M.
Kurzy lektora
doc. JUDr. Tomáš Gřivna, Ph.D.
doc. JUDr. Tomáš Gřivna, Ph.D.
Kurzy lektora
JUDr. Filip Seifert, MBA
JUDr. Filip Seifert, MBA
Kurzy lektora
Mgr. Jiří Harnach
Mgr. Jiří Harnach
Kurzy lektora
všichni lektoři

Magazíny a služby

  • EPRAVO.CZ Magazine 2021
  • Veřejné zakázky 2021
  • EPRAVO.CZ Magazine 2020
  • Veřejné zakázky 2020
  • Monitoring judikatury (12 měsíců)

Nejčtenější na epravo.cz

  • 24 hod
  • 7 dní
  • 30 dní
  • Vláda o integraci do EU a účasti ve standardizační dohodě NATO
  • Náklady řízení
  • Nová právní úprava dovolené účinná k 1.1.2021 – dovolená za kalendářní rok (část 1.)
  • Právo na víkend - týden v české justici očima šéfredaktora
  • Regulace open-source P2P platební sítě Bitcoin
  • Stravenkový paušál, co tato novinka znamená pro zaměstnance a co pro zaměstnavatele?
  • Právo na víkend - týden v české justici očima šéfredaktora
  • Ochrana proti nesoučinnosti kupujícího při přepisu vozidla v registru silničních vozidel
  • Nová právní úprava dovolené účinná k 1.1.2021 – dovolená za kalendářní rok (část 1.)
  • Stravenkový paušál, co tato novinka znamená pro zaměstnance a co pro zaměstnavatele?
  • Náklady řízení
  • Regulace open-source P2P platební sítě Bitcoin
  • Ochrana proti nesoučinnosti kupujícího při přepisu vozidla v registru silničních vozidel
  • Podmíněná účinnost smlouvy o výkonu funkce a další změny po novele zákona o obchodních korporacích
  • Výpověď z pracovního poměru ze strany zaměstnance (část 1.)
  • Výběr z judikatury nejen k zákoníku práce za r. 2020 - část 5.
  • Nová právní úprava dovolené účinná k 1.1.2021 – dovolená za kalendářní rok (část 1.)
  • Stravenkový paušál, co tato novinka znamená pro zaměstnance a co pro zaměstnavatele?
  • Regulace open-source P2P platební sítě Bitcoin
  • Náklady řízení
  • Elektronický příjezdový formulář jako podmínka vstupu do ČR z rizikových zemí
  • Výpověď z pracovního poměru ze strany zaměstnance (část 1.)
  • Převod nevyčerpané dovolené podle novely zákoníku práce
  • Vláda o integraci do EU a účasti ve standardizační dohodě NATO

Pracovní pozice

Soudní rozhodnutí

Nájem bytu

O vyúčtování úhrad za plnění poskytovaná s užíváním bytů lze hovořit a vyúčtování může přivodit splatnost nedoplatku plynoucího z tohoto vyúčtování jen tehdy, obsahuje-li...

Majetková podstata

Insolvenční zákon výslovně upravuje, jaké pohledávky a v jakém pořadí jsou v insolvenčním řízení uspokojovány, stejně jako způsoby jejich uplatnění. Výslovně v § 165 odst. 2...

Zpeněžování (exkluzivně pro předplatitele)

Žádné ustanovení insolvenčního zákona nebrání tomu, aby tam, kde je zvoleným způsobem oddlužení plnění splátkového kalendáře po dobu (nejdéle) 5 let, byl před vydáním...

Odměna advokáta

Podle § 71 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, zůstávají pravomocná rozhodnutí vydaná na základě právního předpisu, který byl zrušen (s výjimkou rozsudku vydaného v...

Přípustnost dovolání (exkluzivně pro předplatitele)

Je-li předmětem řízení o odpůrčí žalobě insolvenčního správce požadavek na určení neúčinnosti plateb (uskutečněných bankovními převody) a (současně) požadavek na vydání...

Vyhledávání ASPI

ASPI

Hledání v rejstřících

Nejčtenější články

Souběh podání výpovědi a okamžitého zrušení pracovního poměru

Při výkonu závislé práce se zaměstnanec může dopustit různých prohřešků proti pracovnímu právu s různým stupněm intenzity provinění. Zákoník práce rozlišuje mezi soustavným...

PRÁVNICKÁ FIRMA ROKU 2020 - VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Společnost EPRAVO.CZ vyhlásila výsledky již 13. ročníku firemního žebříčku Právnická firma roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo, stejně jako v minulých letech...

Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí a změna zákona o daních z příjmů

Dne 26. září 2020 nabyl účinnosti zákon č. 386/2020 Sb., jímž se zrušuje zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, a jenž mění další...

Fotografování na veřejně přístupných místech povoleno?

Fotografujete na veřejně přístupných místech nebo na veřejném prostranství? A je v tom vlastně rozdíl? V praxi se stále častěji setkáváme s dotazy týkajícími se problematiky...

Zajímavý posun soudní judikatury ve věci přezkoumávání rozhodčích nálezů jako exekučních titulů

Ústavní soud ve svém nálezu pod sp. zn. II.ÚS 3194/18 ze dne 1. 4. 2019 shrnul svoji dosavadní rozhodovací praxi a vyjádřil se k možnosti soudního přezkumu exekučních titulů v...

  • mapa serveru
  • o nás
  • reklama
  • podmínky provozu
  • kontakty
  • publikační podmínky
  • FAQ
  • obchodní a reklamační podmínky
  • Ochrana osobních údajů - GDPR
AIVD APEK 100 nej
© EPRAVO.CZ, a.s. 1999-2021, ISSN 1213-189X      developed by Actimmy
Provozovatelem serveru je EPRAVO.CZ, a.s. se sídlem Dušní 907/10, Staré Město, 110 00 Praha 1, Česká republika, IČ: 26170761, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou B 6510.

Jste zde poprvé?

Vítejte na internetovém serveru epravo.cz. Jsme zdroj informací jak pro laiky, tak i pro právníky profesionály. Zaregistrujte se u nás a získejte zdarma řadu výhod.


Protože si vážíme Vašeho zájmu, dostanete k registraci dárek v podobě unikátního video tréningu od jednoho z nejznámějších českých advokátů a rozhodců JUDr. Martina Maisnera, Ph.D., MCIArb, a to "Taktika vyjednávání o smlouvách".


Registrace je zdarma, k ničemu Vás nezavazuje a získáte každodenní přehled o novinkách ve světě práva.


Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné při této registraci zpracováváme podle podmínek zpracování osobních údajů