3. 2. 2017
ID: 104801

10 otázek pro ... Danu Libochowitzovou

Zdroj: JELÍNEK & Partneři

Mgr. Dana Libochowitzová je společníkem Advokátní kanceláře JELÍNEK & Partneři. Pečuje o klientelu kanceláře z oblasti práva trestního, občanského i obchodního. V oblasti trestního práva se specializuje především na organizovanou a hospodářskou trestnou činnost, připravuje strategii obhajoby a zastupuje klienty před orgány činnými v trestním řízení. Její denní aktivity jsou zaměřeny na zpracování komplexní obchodní smluvní dokumentace podnikatelů, včetně smluv leasingových a smluv o dílo. Pro stabilní klienty advokátní kanceláře spravuje portfolio pohledávek, analyzuje jejich dobytnost a stanoví postup pro co nejekonomičtější variantu klientského řešení.

1. Proč jste se rozhodla stát právničkou?
Právo je pro mě velmi přitažlivým oborem, spojením logiky, herní rozmanitosti a nápaditosti, ale i formálních pravidel a základů slušného chování. Studium a aplikace práva rozšiřuje obzory, a to vzhledem ke své živelnosti a obsáhlosti, po celý život. Ráda se zabývám tím, co mě baví a naplňuje, a proto jsem stala právníkem.  

2. Co máte na své práci nejraději?
Volnost, svobodu, kreativitu, akci, zodpovědnost, práce jako taková mě dobíjí energií.

3. Co Vás při práci a v životě nejvíce motivuje?
Nejsilnějším motivačním prvkem v mé práci je spokojenost klienta s výkonem, ať už je výsledek, který není v mé moci, jakýkoliv. V osobním životě mě nejvíce motivuje šťastný úsměv či vibrující smích mých blízkých.

4. Kde se vidíte za 10 let?
Vidím se v naší advokátní kanceláři, se silným týmem, spokojenými klienty, s trvající energií a zapálením pro práci.

5. Čím byste byla, kdybyste nebyla právničkou?
Možná členem zpravodajských služeb. Baví mě analyzovat data, jsem člověk se silním logickým úsudkem a pozorovacím umem. Dříve mě bavila ale i psychologie, tak možná třeba i psychologem.

6. Kdyby pro Vás peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělala?
Obdělávala bych pole a chovala skot, aby moje rodina měla co jíst.

7. Vaše práce vyžaduje rozhodnost. Přesto – jsou v životě nějaké situace, kdy jste nerozhodná?
Máte pravdu, že práce advokáta rozhodnost vyžaduje. Klienti velmi často nechtějí znát jen varianty postupu k dosažení cíle, ale chtějí znát přesně tu variantu, pro kterou byste se rozhodli Vy osobně. Stejně tak vedení kanceláře a týmu lidí vyžaduje schopnost rozhodovat se. Nerozhodná bývám v soukromí, kdy na druhém nechávám např. výběr večerního filmu, vína, restaurace, dovolené atp.

8. Jací lidé vás nejvíce dokáží rozčílit?
Ti co se domnívají, že jejich názor na konkrétní věc je jediný nejlepší, byť rozumné a logické argumenty či praxe ukazují, že tomu tak není. Dále ti, kteří se nechtějí poučit ze svých předchozích chyb.

9. Ideální způsob relaxace?
Především spánek. Dobře se relaxuje i u akčních filmů z období 80. let minulého století, aneb „Čemu vy říkáte peklo, je pro něj domov.“

10. Knížka, kterou jste četla naposled?
Průběžně pročítám celou sérii detektivních románů od Jo Nesba, je to pro mě odpočinková četba.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz