19. 6. 2013
ID: 91716

10 otázek pro... Vladimíru Glatzovou

Zdroj: JUDr. Vladimíra Glatzová

eFocus

JUDr. Vladimíra Glatzová absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a postgradusální studia práv LLM na University of London - Queen Mary and Westfield College, postgraduální studia práv LLM. Má za sebou zahraniční stáže v Londýně a Paříži (Freshfields Bruckhaus Deringer) a Frankfurtu nad Mohanem (Hengeler Mueller). V roce 1994 založila advokátní kancelář Glatzová & Co. Vladimíra Glatzová je členem České advokátní komory, Slovenské advokátní komory a International Bar Association. Byla oceněna jako 4. nejvýznamnější žena českého businessu 2010 (Hospodářské noviny), Právník roku 2005 v oboru bankovnictví.

Kdybyste nebyla právníkem, čím byste chtěla být?
Kdybych nebyla právníkem, chtěla bych být právníkem.

Nevýhody vašeho povolání?
Člověk má normálně jednoho šéfa a ten ví, že když děláte něco důležitého, nemůžete dělat jiné věci. Na nás se klienti obracejí většinou ve vyhrocených dobách svého podnikání a očekávají od nás stoprocentní nasazení. A všichni najednou.

Jaký byl Váš nejhorší den v práci?
Ten teprve přijde. Až mě práce přestane bavit.

Nejemotivnější kauza?
Nejemotivnější jsou vždycky transakce, kde klienti vystupují sami za sebe a ne za firmu, která je zaměstnává. Třeba když někdo prodává firmu, kterou vybudoval, je potřeba poskytnout mu úplně jiný servis, než když firmu prodává profesionální investor nebo mateřská společnost. Musíte počítat s tím, že občas propadne panice a před podpisem smlouvy Vám určitě bude volat aspoň 10x, naposledy po půlnoci.

Největší dosavadní úspěch?
Za největší úspěch považuji skutečnost, že naše kancelář byla v posledních pěti letech čtyřikrát vyhodnocena jako nejlepší česká advokátní kancelář roku. Dvakrát agenturou Chamber Global a dvakrát Who is Who Legal.

Kdo na Vás měl ve Vašem profesním životě největší vliv?
Mezinárodní kanceláře, u kterých jsem v letech 1992 – 94 pracovala v Londýně, Frankfurtu a Paříži. Byla to v té době škola k nezaplacení.

Žena/muž ve vaší profesi – co jde opačnému pohlaví lépe? 
Muži zvládají lépe vyhrocená jednání. Ženy snadněji podléhají emocím. A kromě toho mají muži i fyzickou převahu, hlubší hlas, to všechno se podvědomě promítá do jejich pocitů a vystupování, když se schyluje ke konfliktu. 

Proč jste se rozhodla stát se právníkem? A co byste poradila lidem, kteří by rádi vstoupili do právních vod?
Ráda řeším problémy a pomáhám lidem. Každému právníkovi bych radila, aby se nesnažil problémy hledat, ale řešit.

Jak si vyčistit hlavu?
Nejlépe v přírodě nebo při sportu. Já si chodím ráda zaběhat.

Nesplněný sen?
Mít moře času a pocit, že nic nemusím.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz