3. 5. 2019
ID: 109240

5 důvodů, proč se v létě vydat do Indonésie

Zdroj: Exclusive Tours

Indonésie je na naše poměry obrovská země. Na každém kroku můžete objevovat její dlouhou historii i bohatou přírodu. Krásná, divoká, avšak k cizincům zároveň velmi vřelá. Pojmout ji celou by vydalo na několik knih, z nichž každá by se zabývala jiným tématem.

Rozhodně vás zde čeká luxusní dovolená, ať už se vydáte do vnitrozemí za nákupy, k pobřeží na pláž či se rozhodnete objevit mnohé přírodní a historické krásy.

Travel designerka Veronika Vaisová z cestovní kanceláře Exclusive Tours připravila pět důvodů, proč je Indonésie tou správnou volbou pro vaši letní dovolenou.

Pestrá příroda


2

Co se týká endemických druhů, patří indonéské přírodě druhé místo po Austrálii. Najdete tu obrovské množství rostlin a zvířat, které se nikde jinde nevyskytují, a více než 50 % indonéského území tvoří deštné pralesy. Země je mimo jiné i domovem největších žijících ještěrů na světě – varanů komodských. Žijí zde však také orangutani, několik druhů vodních želv či tygr sumaterský a nosorožec jávský. Najdete tu také celkem 51 národních parků, z nichž šest je součástí světového dědictví UNESCO. A k tomu bezpočet míst k potápění a šnorchlování.

Bohatá historie


3

V Indonésii naleznete velké množství historických památek, mezi které patří ikonický buddhistický chrám Borobudur na Jávě nebo majestátní hinduistický chrám Prambanan. Dalšími náboženskými svatostánky jsou jedna z nejstarších indonéských mešit v Demaku nebo rozsáhlý komplex chrámů Pura Besakih ležící na Bali. A tím zdaleka nekončíme. Pokud bychom však měli vyjmenovat všechna historicky významná místa Indonésie, o ničem jiném bychom zde již nepsali. Ve zkratce můžeme říci, že pokud jsou vám výlety do minulosti po chuti, bude vás cesta do Indonésie rozhodně bavit.

Rodinná dovolená

4

Dovolenou s dětmi si v Indonésii dozajista užijete. Vaše děti so určitě zamilují místní přírodu, plnou fauny, která je u nás k vidění pouze v zoologických zahradách. Čeká tu na vás i několik zábavních parků, akvárií, vodních světů a především luxusních plážových resortů, které vašim ratolestem poskytnou dostatek zábavy a podnětů po celou dobu luxusní dovolené.

Božské Bali

5

Ostrov Bali je pro mnohé nejlepší dovolenkovou destinací na světě. Nádherné pláže, bujné tropické lesy, bohatý noční život, luxusní resorty a k tomu velké množství památek. Na Bali si zkrátka každý najde to své, ať už se touží potápět, povalovat se u přepychového hotelu či vystoupat na vrcholky sopek při výpravě za jedním z desítek tisíc chrámů a klášterů, které připomínají doby dávno minulé. A k tomu je tu obrovské množství zábavy pro celou rodinu. Bali je jednoduše perfektní místo pro dovolenou na míru.

Gastronomie

6
 
Indonéská kuchyně hraje velkým množstvím chutí, je hodně kořeněná a v mnoha případech také velmi pikantní. Zároveň je neuvěřitelně rozmanitá, protože každý ostrov a ostrůvek má svá specifika. Celkem byste napočítali přes 5 000 tradičních indonéských receptů. Rozhodně byste si neměli nechat ujít např. mleté kořeněné hovězí maso rendang, kombinaci rýže, krevet a kuřecího nasi goreng či masové špízy satay s arašídovým sosem. To jsou pokrmy, které se pravidelně umisťují na předních příčkách seznamů nejchutnějších jídel světa.

Veškeré fotografie jsou poskytnuty společností Exclusive Tours.

Exclusive Tours s.r.o. 

Revoluční 724/7
110 00 Praha 1

Tel.:     +420 220 512 858   


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz