7. 10. 2019
ID: 110072

Když do sebe věci zapadnou – Blažek a basketbal

Zdroj: BLAŽEK PRAHA a.s.

Co mají společného basketbal a elegantní móda? Možná vás to překvapí, ale opravdu hodně. I proto přední česká módní značka Blažek zvolila za svého ambasadora Tomáše Satoranského a nakonec oblékla celou basketbalovou reprezentaci. Vzniklo spojení lidí, kteří vědí, že pro úspěch musí vždy udělat něco navíc.

Skvělé 6. místo na mistrovství světa v Číně

Letošní výsledek české basketbalové reprezentace na mistrovství světa může být pro někoho překvapením. Možná i malým zázrakem. Každý, kdo ale bere svou práci vážně, ví, že je za tím víc. Roky dřiny jednotlivých hráčů jsou jen jedním ze stavebních kamenů. Dalším je trenér, který tým vedl. Přidal se skvělý kapitán Pavel Pumrla i neoficiální leader na hřišti Tomáš Satoranský. To vše by ale bylo málo, pokud by tým nefungoval jako celek. Zkrátka jednotlivá kolečka soukolí do sebe musí dobře zapadnout.

Rok 2019 je pro český basketbal zásadní. Český reprezentační tým ukázal světu svou sílu a odhodlání. Rvali se jako lvi a na mistrovství světa v Číně vybojovali fantastické 6. místo. Jen několik týdnů před tím oznámil Tomáš Satoranský přestup do Chicago Bulls. Momentem podpisu se stal nejlépe placeným českým sportovcem. Český basketbal se vrátil na výsluní.

 

 

Jak ale sám Satoranský říká, basketbal je týmová hra. A za úspěchem české reprezentace nestojí jen on, ale celý tým v čele s trenérem. V Číně byl český tým skvěle fungující celek. Tomáš Satoranský byl často hlavou akcí, ale bez zbytku týmu by rozjeté útoky nemohly končit vstřelenými koši. Každý z hráčů i členů realizačního týmu odvedl svůj díl práce. Vše skvěle zapadlo dohromady.

Vždy dělej něco navíc

Když se zeptáte Tomáše Satoranského, co si myslí, že stojí za jeho úspěchem v NBA, začne mluvit o každodenní práci a zdokonalování se. Na každém tréninku se chce něco nového naučit, v něčem se zlepšit. Ví, že aby v tvrdé konkurenci NBA uspěl, musí dělat něco navíc. A vyplácí se mu to. Od nové sezóny nastupuje za tým, kterému fandil už jako kluk, legendární klub Chicago Bulls.

Spojení basketbalu a módy

K basketbalu móda zkrátka patří. Ale nejen uvolněná volnočasová móda velikostí XXL, ale i ta elegantní, stylová. Hráči NBA totiž chodí na zápasy v oblecích. Někteří milují elegantní módu, jiní volí extravagantnější kousky, ale vždy je to přehlídka zajímavých outfitů. Několik hvězd NBA patří mezi uznávané módní ikony a mají i vlastní módní značky.

 

 

Neustálá touha zlepšovat se

Je toho však víc, co má basketbal a móda společného. I k módě patří touha neustále se vyvíjet. Kolekce se každoročně mění a posouvají vnímání pánského odívání dále. S každou řadou oblečení přichází nové nápady, inovace v provedení i v materiálech.

Basketbalista má z tréninku dobrý pocit, když ví, že se mu povedlo v něčem posunout. A výhra v zápase je zlatým hřebem dlouhodobého snažení. Tvůrci módy jsou na tom podobně. Hřejivý pocit se dostavuje s objevením nového skvělého materiálu, se zajímavým nápadem nebo neotřelou kombinací. Vrcholem snažení je pak nová kolekce, která má úspěch.

Ambasador české módní značky Blažek

Tomáš Satoranský je už třetím rokem ambasadorem české módní značky Blažek. Oblečení, které Tomáš nosí, vzniká metodou made to measure. Pro sportovce, obzvlášť basketbalistu, je šití oblečení na míru ideální. Všechny kousky jeho šatníku jsou dokonale přizpůsobeny vysoké vysportované postavě. Materiály jsou vybírány tak, aby vypadal skvěle, i když v obleku zrovna cestuje. Musí být pohodlné, dokonale vzdušné, ale také praktické. Díky skvělým outfitům od Blažka zaujme Tomáš Satoranský nejen na palubovce, ale i mimo ni.

 

 

Jak to má Tomáš Satoranský s módou

Formální kousky šatníku obléká Tomáš Satoranský na všechny důležité společenské akce nebo jednání. I když mu sluší, je na tom podobně jako řada jiných mužů. Formální oblečení bere jako nutnost. Nicméně uvolněná neformální elegantní móda je mu blízká. V outfitech Blažek si nejvíce užívá zajímavé barevné kombinace. S novou sezónou se vždy těší i na aktuální kolekci, která přináší změnu a jiné zážitky. I v tomto ho ovlivňuje působení v NBA. Móda tam zkrátka k životu patří. Ale jak sám přiznává, občas se pro radu obrátí i na manželku. Přece jen je ženské oko často citlivější a v módě lépe cvičené. Když si není jistý, dá na její radu.

Od Tomáše Satoranského k české reprezentaci

A nezůstalo pouze u jednoho basketbalisty. Značka Blažek začala spolupracovat s celou českou basketbalovou reprezentací. Pro český národní tým vytvořila kolekci oblečení, která je basketbalistům šitá na míru. A to doslova. Látky pro kolekci jsou z toho nejlepšího, co nabízí přední italští a britští výrobci. Na výběru materiálů spolupracoval s odborníky Blažek i jeden z hráčů Vojtěch Hruban. Při tvorbě létala specialistka společnosti Blažek za hráči přímo do jejich klubů. Z této blízké spolupráce pak vznikla neotřelá elegantní kolekce pro náš národní basketbalový tým.

 

 

Reprezentativní obleky šité na míru potřebám hráčů

Pro obleky reprezentačního týmu padla volba na vlněnou látku z řady Travel Suit od italského výrobce Cerruti. Je ideální, pokud jste, stejně jako basketbalisté, často na cestách. Je to vysoce komfortní materiál, který se nemačká. Na dotek je látka velmi příjemná a hráči se v ní cítí skvěle. Pro košile byla vybrána látka od výrobce Thomas Mason, který se specializuje na bavlněné látky top kvality. Outfity kombinují eleganci, luxusní materiály a vysoký komfort, což sami sportovci oceňují.

Symbolika ukrytá v kostce

Při výběru látky byly ve hře různé barvy a dezény. Volba nakonec padla na látku, která v sobě kombinuje trendy kostku a národní barvy. Symbolické zapojení národních barev do oblečení bylo pro tým důležité. Povedlo se vytvořit krásné oblečení, které podtrhuje hrdost českých reprezentantů na rodnou zemi a basketbal.

Spojení, které funguje

Milují svou práci, chtějí se neustále zlepšovat a nebojí se udělat něco navíc. To jsou věci, které spojují Tomáše Satoranského, celou českou reprezentaci, ale i lidi, kteří tvoří českou módní značku Blažek. Díky nadšení pro věc a dokonalé souhře tak můžete uspět na mistrovství světa, oblékat národní tým nebo třeba vytvářet každou sezónu nové módní kolekce.

Krejčovství Blažek Praha

Nekázanka 11
Praha - Nové Město
Czech Republic

Otevřeno denně od 10 do 20 hod.
Tel.:    +420 244 404 208


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz