7. 11. 2019
ID: 110226

Nové vydání týdeníku EURO je právě v prodeji!

Zdroj: Mladá fronta

Místo taxametru aplikace

Taxikářský trh čeká největší liberalizace v novodobé historii Česka. Souboj klasických drožkařů s moderními přepravci typu Uber či Bolt skončí konsenzem požadavků. Taxíky už nebudou muset na střechách vozit svítilny, skončí povinné zkoušky z místopisu a řidiči nebudou muset používat taxametr, přičemž na počítání ceny bude stačit aplikace ve smartphonu. Veškeré klíčové změny, které připravuje sněmovna pro taxikáře, se dozvíte v novém Euru.

Novácké strašidlo

Největší mediální transakce na českém trhu, akvizice televizní skupiny CME v čele s TV Nova skupinou PPF, vyvolala na trhu mohutné vlnobití. Kritici upozorňují na Kellnerův byznys v Číně, či vztahy vrcholnými českými politiky. Transakce za 48 miliard má však i ekonomický a celospolečenský význam. Silný konzervativní hlas českým médiím dlouho chyběl a Nova pod novým majitelem může vyvážit vliv Andreje Babiše.

Pomáhat, či chránit

Česko čeká velmi citlivé rozhodnutí - ustoupit přírodě a vyklidit divokým šelmám prostor, nebo zachovat desítky let trvající proces urbanizace pohraničních hor? Divoká zvířata se vracejí do Česka. A to s takovou razancí, že nikdo neví, co s nimi. Hospodáři, správci chráněných oblastí, zemědělci i podnikatelé a obyvatelé příhraničních oblastí se musejí budou muset rozhodnout, zda chtějí prostor, jehož hlavním účelem bude zisk, nebo uzavřenou oblast vhodnou pro divoký život vlků, medvědů a dalších šelem.

Z Babiše jsme vystřízlivěli

RSJ je nenápadná firma s nepříliš sexy podnikáním - algoritmickým obchodováním. Nicméně ve svém oboru patří k největším na světě a ročně vydělá miliardu korun. Její byznys však čím dál víc ohrožují nevypočitatelní politici, ať už je to americký prezident nebo české premiér. "Myslím, že hodně podnikatelů už z iluzí o Andreji Babišovi vystřízlivělo," říká v rozhovoru pro týdeník Euro šéf skupiny RSJ Libor Winkler. Více čtěte v novém Euru, které je právě v prodeji.

Předplatné objednávejte na www.europredplatne.cz

 

 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz