Poslat článek emailem

*) povinné položky
18. 9. 2019
ID: 109985upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

ALLEN & OVERY

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství společnosti Fagron B.V., součásti skupiny Fagron N.V. group, ohledně akvizice společnosti Dr. Kulich Pharma, a souvisejících nemovitostí. Dr. Kulich Pharma je významným českým výrobcem a dodavatelem nejširšího sortimentu farmaceutických surovin, včetně léčivých přípravků. Tým Allen & Overy vedl partner Prokop Verner za asistence advokátky Jany Vydrové.

 

HAVEL & PARTNERS

M&A tým HAVEL & PARTNERS pod vedením Jana Kovala (partner) a Veroniky Filipové (senior advokátka) ve spolupráci s týmem pro soutěžní právo Roberta Nerudy (partner) a specialistů na ochranné známky vedených Ivanem Rámešem (partner) poskytl právní poradenství společnosti  Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o., při akvizici části závodu TOMA vyrábějící ochucené a neochucené vody a ledové čaje. Prodávajícím byla společnost PEPSICO CZ s.r.o. ze skupiny Karlovarské minerální vody, a.s. Transakce, jejíž hodnotu se obě strany rozhodly nezveřejňovat, zahrnovala vedle tří výrobních linek závodu TOMA v Teplicích nad Metují také převod 51 zaměstnanců, stávající smlouvy s klienty a  dodavateli a  pětiletou licenci na užití ochranných známek značky TOMA. Coca-Cola HBC získala díky akvizici také poprvé během svého působení na českém trhu zdroj pramenité vody – Natura z Adršpašsko-teplických skal. K prodeji části závodu TOMA se skupina Karlovarské minerální vody, a.s., zavázala loni v říjnu vůči Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který tím podmínil povolení akvizice aktivit PEPSICO CZ s.r.o.

Tým HAVEL & PARTNERS zaměřený na oblast bankovnictví a financí pod vedením partnerů kanceláře Filipa Čabarta, Jana Topinky a advokáta Štěpána Černého poskytl komplexní právní poradenství J&T Bance, která financovala nákup 53% majetkového podílu pražského výrobce pokladen Dotykačka.
Kupujícím byl brněnský IT holding Solitea, který se díky této akvizici a následném vstupu do karlovarské společnosti Smart Software provozující známý pokladní systém Markeeta stal lídrem trhu s pokladnami a softwarem pro elektronickou evidenci tržeb. Poradenství HAVEL & PARTNERS zahrnovalo veškeré právní aspekty související s financováním dané transakce.

 

WEINHOLD LEGAL

Weinhold Legal poskytla komplexí právní služby společnosti Transdev, nadnárodnímu provozovateli dopravy a globálnímu integrátorovi na trhu mobility, který v současnosti působí ve 20 zemích, v souvislosti s akvizicí skupiny 3ČSAD (zahrnující autobusové dopravce ČSAD Havířov, ČSAD Karviná a ČSAD Frýdek-Místek a společnost Bus Management). Akvizicí se společnost Transdev s 1 350 zaměstnanci a 600 autobusy stává jedním z nejsilnějších hráčů v sektoru autobusových dopravců v Česku. Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek ve spolupráci s advokáty Janem Turkem a Václavem Smetanou a advokátním koncipientem Šimonem Žlotířem

 

WOLF THEISS

Advokátní kancelář Wolf Theiss poskytovala komplexní právní poradenství americké skupině Wilsonart Engineered Surfaces při akvizici společnosti Technistone, předního světového výrobce produktů z technického křemene. K podpisu transakce došlo 8. srpna 2019. Transakce stále podléhá regulatorním schválením a očekává se, že bude uzavřena v září 2019. Tým právníků v čele s bulharským partnerem kanceláře Richardem Cleggem zahrnoval Roberta Pelikána, Kateřinu Kulhánkovou, Sabinu Krajíčkovou a Barboru Malimánkovou, kteří klientovi poskytovali podporu v České republice z pohledu zejména korporátního a pracovního práva a s ohledem na regulatorní otázky. Irina Dekova  z Wolf Theiss v Sofii poskytovala podporu v záležitostech mezinárodního práva a rakouský tým Jochen Anweiler s Hannou Gerstner zastupují klienta v oblasti soutěžního práva. „Jsme pyšní na to, že jsme mohli našemu dlouhodobému klientovi, společnosti Wilsonart, poskytnout právní podporu při této strategické transakci ve střední Evropě,“ říká Jitka Logesová, řídící partnerka pražské kanceláře Wolf Theiss.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz