24. 4. 2001
ID: 6267upozornění pro uživatele

Ve sněmovně se dnes sejdou poslanci i senátoři za KDU-ČSL

Především návrhy zákonů, které by měla na květnové schůzi projednávat Poslanecká sněmovna, se dnes bude zabývat společné zasedání poslanců a senátorů KDU-ČSL

Především návrhy zákonů, které by měla na květnové schůzi projednávat Poslanecká sněmovna, se dnes bude zabývat společné zasedání poslanců a senátorů KDU-ČSL. Na programu jejich jednání budou i normy se sociální tématikou, například vládní návrhy zákonů o sociální pojišťovně a státní službě, a proto se jej má účastnit i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Richard Falbr.

Ve sněmovně se dnes sejdou i poslanecké kluby ODS, ČSSD, Unie svobody a komunistů. Jejich členové budou diskutovat hlavně o předlohách, jimiž se tento a příští týden budou zabývat sněmovní výbory, a o aktuální politické situaci.

Výbory by měly projednat například komunistický návrh novely volebního zákona, který předpokládá znovuzavedení dvou volebních dnů. Na programu budou mít i vládní návrh zákona o střetu zájmů, podle nějž by zákonodárci neměli pobírat odměny za práci v orgánech firem. Jednat budou i o řadě sociálních norem, například poslaneckém návrhu zákona o náhradním výživném.

V Senátu dnes mají naplánována jednání kluby ODS, KDU-ČSL a Unie svobody spolu s ODA, a to mimo jiné o předlohách přijatých sněmovnou. Senátoři ODS se podle svého předsedy Mirka Topolánka budou zabývat také závěry víkendové ideové konference strany. Lidovci a unionisté spolu se senátory ODA se chtějí zabývat návrhem nového mediálního zákona, k němuž mají výhrady obdobně jako jejich čtyřkoaliční kolegové ve sněmovně.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz