27. 1. 2017
ID: 104696

10 otázek pro ... Kateřinu Surkovou

Zdroj: PwC Legal

Mgr. Kateřina Surková LL.M. je seniorní advokátkou mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal a v advokacii působí již deset let. Zaměřuje se na poradenství v oblasti akvizic, zejména nemovitostních, práva obchodních společností a přeměn společností, přičemž má bohaté zkušenosti jak s vnitrostátními, tak s přeshraničními přeměnami. Ve své praxi se také věnuje restrukturalizačním řízením a profesní přednáškové činnosti převážně v oblasti korporátního práva.

1. Co máte na své práci nejraději?
Jako matka mám na své práci ráda možnost flexibility. PwC Legal mi umožňuje, že když je to třeba, mohu pracovat z domu nebo až uložím syna. Jako profesionál mám na své práci ráda, že nic není černobílé, že se na jednu věc dá dívat z mnoha úhlů, protože práce je pak velmi pestrá.

2. Kdo nebo co nejvíce ovlivnilo Váš profesní život?
Můj táta, který mě donutil podat si přihlášku na práva.

3. Největší pracovní úspěch?
Za největší pracovní úspěch považuji moji aktuální pracovní pozici v PwC Legal. Myslím si, že dělat to, co člověka baví, a dostávat za to z mého pohledu velmi slušné ocenění, je jeden z největších osobních úspěchů vůbec.

4. Je nějaký zákon, který byste nejraději zrušila?
Žádný takový není. Já myslím, že je snadné být generálem po bitvě a kritizovat, co se nepovedlo. Samozřejmě, že žádný předpis není perfektní a samozřejmě se během jeho přípravy vyskytnou chyby. Tak to ale přece je se všemi věcmi v životě.  
 
5. Čím byste byla, kdybyste nebyla právníkem?
Čímkoliv, co by mě alespoň trochu bavilo, uživilo a dávalo mi smysl.
 
6. Kdyby pro Vás peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělal?
To, co dělám teď. Peníze jsou velmi důležité, nebudu tvrdit, že ne. Ale pokud v práci strávíte většinu svého času, je pro mě nejdůležitější, abych se tam cítila dobře, abych kolem sebe měla lidi, kteří jsou přátelští a slušní, a aby mě práce bavila.

7. Ideální dovolená?
Lago di Garda se synem, partnerem, spoustou zmrzliny, vína a kilometrů na silničním kole.

8. Knížka, kterou jste četla naposled?
Nesnesitelná lehkost bytí a Krteček :-)

9. Co byste vzkázala malým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
Ať do toho jdou. Nemusí se nutně stát advokátem, soudcem nebo státním zástupcem, pokud nebudou chtít. I když se nakonec rozhodnou věnovat se businessu nebo jiné oblasti, schopnost orientovat se v právu se jim bude vždycky hodit. Podle mého názoru je to jedna z nejpraktičtějších dovedností do života.

10. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Někteří svým zapálením, někteří vnímavostí a jiní zase absolutním nezájmem se učit (těch je ale naštěstí méně).


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz