21. 11. 2014
ID: 95653

10 otázek pro... Milana Šebestu

Zdroj: Mgr. Milan Šebesta, LL. M.

eFocus

Mgr. Milan Šebesta, LL. M. se po absolvování Právnické fakulty MU v Brně zaměřuje na veřejné investování (veřejné zakázky, PPP, koncese) a právo z oblasti ICT. Po působení v koncernu E. ON působil jako partner v nadnárodní advokátní kanceláři. Od roku 2008 je společníkem advokátní kanceláře MT Legal s.r.o. Kromě přímého spoluautorství na zákonu o veřejných zakázkách je rovněž autorem komplexní metodiky k němu a spoluautorem komplexního komentáře, vydaného ve spolupráci s nakladatelstvím ASPI, a.s. V roce 2011 ukončil úspěšně postgraduální studium oboru Public Procurement Law and Policy (Právo a koncepce veřejného zadávání) na University of Nottingham ve Velké Británii a získal titul Master of Laws (LL.M.). V roce 2014 pak úspěšně složil zkoušky pro výkon funkce mediátora.

Deset slov o sobě?
Snažím se jednat stejně v kruhu pracovním i v soukromém.

Jiná země pro výkon právnického povolání?
Nikdy jsem o tom vážně neuvažoval.  Jen při svém postgraduálním studiu v Nottinghamu, kde jsem měl možnost poznat opravdu zblízka tamní systém práva, jsem si onu otázku položil. Musím ale přiznat, že jsem velký patriot a tak vlastně nebylo ani co řešit.

Nevýhody vašeho povolání?
Málo času na své nejbližší a své koníčky.

Jaký byl Váš nejhorší den v práci?
Naštěstí si nevzpomínám a myslím, že nějaký opravdu „hororový pracovní den“ zatím naštěstí nenastal a pevně věřím snad ani nikdy nenastane.

Největší dosavadní úspěch?
Mezi největší profesní úspěchy naší kanceláře budu vždy považovat spokojenost našich klientů. Myslím, že to je ten největší a nejlepší „barometr“. Možná, že i díky tomu jsme jako společnost prošli obdobím tzv. celosvětové ekonomické krize  bez zaváhání.

Kdo na Vás měl ve Vašem profesním životě největší vliv?
Říká se, že stejně jako ve škole nás nejvíce formují do budoucna první roky v ní strávené, tak i v mém profesním životě je to obdobné. U mne to tedy asi budou jak po profesní stránce tak po té osobnostní mé první právní začátky v rámci energetické společnosti.

Nejméně přehledný předpis – a proč?
S ohledem na poměrně úzkou specializaci se mi těžko hodnotí. Pokud mám ale uvést alespoň nějakou oblast, tak to  nepochybně budou nějaký daňový předpis či předpis v oblasti sociálního zabezpečení, kde je pro mě shromážděna spousta španělských vesnic najednou.

Žena/muž ve vaší profesi – co jde opačnému pohlaví lépe?
Každé má své pro i proti. Spíše záleží na osobě na straně klienta.

Proč jste se rozhodl stát se právníkem? A co byste poradil lidem, kteří by rádi vstoupili do právních vod.
Protože mne nic jiného nenapadlo :) Aby zůstali stále lidmi.

Jak si vyčistit hlavu?
Asi tou nejspolehlivější metodou je u mne sport. Když mám čas, rád se odreaguji na tenisu nebo golfu. Ten má navíc nespornou výhodu v tom, že byť je to jen „sport“, je spojený s pobytem v přírodě a to je pro člověka, jenž tráví převážnou část pracovního dne v uzavřených prostorách, hotový balzám na duši.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz