4. 3. 2019
ID: 108948

10 otázek pro ... Václava Vlka

Zdroj: Mgr. Václav Vlk

Mgr. Václav Vlk je advokátem a associate partnerem mezinárodní poradenské kanceláře Rödl & Partner. Ve své praxi se soustřeďuje zejména na oblast pracovního, občanského a obchodního práva včetně práva procesního. Mezi jeho klienty patří jak české pobočky zahraničních společností, tak obchodní společnosti s českou majetkovou účastí. Je autorem mnoha článků zejména z oblasti práva obchodních společností a pracovního práva a pravidelně přednáší na odborných akcích. Patří k autorskému týmu komentáře zákona o obchodních korporacích v nakladatelství Verlag Dashöfer.

1. Největší pracovní úspěch?
Uvádím to vždy, dostanu-li tuto či podobnou otázku – úspěšné složení advokátní zkoušky (dokonce s vyznamenáním, pokud se mohu pochlubit). Matérie nekonečná, otázky nevyzpytatelné.
 
2. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?
Velmi často. Nepříliš věřím tomu, kdo říká něco jiného.

3. Knížka, kterou jste četl naposled?
Neuvedu nějaký tlustý román, který se čte od začátku do konce a pak odloží. Zmíním knihu, do které často nahlížím, téměř pokaždé nacházím odpověď na to, co mě zajímá, a úplně vždy žasnu nad množstvím informací, které jsou v ní obsaženy. Rostislav Švácha: Od moderny k funkcionalismu: Proměny pražské architektury 1. poloviny 20. století (1. vydání 1985, 2. vydání 1994). Pro obdivovatele moderní architektury, k nimž se počítám, hotový poklad.

4. Ideální dovolená?
Říkávám, že dobrodružství končí před večeří. Tudíž nic hektického, nic nebezpečného, žádné trmácení. To vše v podnebí příznivém pro tělo i duši. Pokukuji po Madeiře.

5. Který zákon považujete za nejzdařilejší?
Nevím, zdali přímo nezdařilejší, ale nesmírně užitečný. Známá stošestka, tedy zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Protože veřejnou správu vede k otevřenosti.

6. Ideální způsob relaxace?
Třikrát K: kavárna, kniha, klid.
 
7. Kde se vidíte za 10 let?
„Chceš-li pobavit Boha, seznam ho se svými plány do budoucna.“ (Woody Allen)

8. Čím byste byl, kdybyste nebyl právníkem?
S hlavou v oblacích – architektem (leč nadání technické i výtvarné mi schází). S nohama na zemi – středoškolským učitelem češtiny a němčiny (trpícím začátkem vyučování v osm hodin ráno a marně bojujícím s džunglí před tabulí).

9. Kdyby pro Vás peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělal?
Obvykle se uvádí, že by člověk dělal totéž, jenom lépe a s větší radostí. Nejsem o tom přesvědčen. Viz mé představy o ideální dovolené a relaxaci.

10. Jací lidé vás nejvíce dokáží rozčílit?
Mám takový „oblíbený“ výrok: „To byste měl vědět, pane kolego.“ Zkuste ho na mě vyzkoušet, až se potkáme.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz