16. 7. 2019
ID: 109702

HAVEL & PARTNERS i letos podpoří Školu lidských práv

Zdroj: HAVEL & PARTNERS s.r.o.

Naše kancelář bude i v letošním roce jedním ze sponzorů Školy lidských práv, týdenního, intenzivně a prakticky zaměřeného vzdělávacího programu pro studenty právnických fakult z České republiky a Slovenska.

Akce proběhne ve dnech 15. – 21. září 2019 v hotelu Na statku v Náměšti nad Oslavou a budou na ni přednášet také právníci naší kanceláře – jmenovitě partner a ředitel vzdělávací AKADEMIE HAVEL & PARTNERS František Korbel, counsel Jiří Kmec a advokát Martin Kopa. Kromě zkušených lektorů z řad renomovaných právníků se mohou studenti těšit rovněž na pozvané hosty – bývalého předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou a soudkyni Ústavního soudu Kateřinu Šimáčkovou. Poslední volná místa je možné si rezervovat zde.

Školy lidských práv se účastní zpravidla 25 studentů právnických fakult z  České republiky a Slovenska. Program využívá interaktivních metod, jako jsou simulovaná řízení, řešení případových studií, simulované situace, řízené diskuse apod., které zapojují studenty do výuky.

Tematicky zaměřené workshopy se zaměřují např. na práva dětí, práva obětí trestných činů či domácího násilí, ochranu duševně nemocných, ochranu před diskriminací, právní ochranu životního prostředí nebo prosazování principů dobré a transparentní správy veřejných věcí.

 
 
Florentinum, recepce A
Na Florenci 2116/15
110 00  Praha 1
 
Tel.:       +420 255 000 111
Fax:       +420 255 000 110
 
PFR 2018
 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz