6. 8. 2018
ID: 107995

Letní vzdělávací programy pořádané European Centre for Career Education (ECCE) lákají stále více studentů. Společnost se rozhodla expandovat.

Zdroj: shutterstock.com

Většina ze současných vzdělávacích praktik je zastaralých, nepraktických a neodpovídá potřebám studentů, jakož ani potřebám budoucích zaměstnavatelů. Informace z učebnic, knih a jiných studijních materiálů bohužel nereflektují v mnoha oborech realitu denní praxe, se kterou se studenti po dokončení svých studí setkají tváří v tvář.

Dalším častým problémem je, že studentům chybí schopnost soustředit se na svůj studijní obor a realizovat své nápady. ECCE s těmito problémy úspěšně bojuje a napomáhá měnit současné vzdělávací přístupy. Hlavním cílem ECCE je spojovat akademické znalosti s reálnou zkušeností a rozvíjet teoretický základ, který studenti získávají na univerzitách. ECCE programy tak intenzivně využívají zkušenosti úspěšných lídrů v kombinaci s absolvováním praxe ve známých firmách - model, který se ukazuje jako výjimečný a globálně unikátní.

V letošním roce se do letních programů ECCE přihlásilo celkem 650 studentů z více něž 50 států světa, přičemž po výběrovém procesu jich bylo vybráno okolo 200 z cca 20 států. Větší polovinu přitom tvoří čínští studenti z různých čínských univerzit. Letošní ročník je pro ECCE rovněž významný tím, že se jí podařilo zapojit do programu také studenty z České republiky. Tím, že v České republice není zvykem za vzdělání platit, rozhodla se ECCE nabídnout stipendia několika českým studentům, kteří byli vybráni na základě několika kritérií, aby dostali šanci zúčastnit se svým obsahem unikátního programu v Evropě. 

ECCE však díky rostoucí tendenci v posledních letech nepomýšlí pouze na evropský region a plánuje rozšířit své aktivity také za hranice Starého kontinentu. „Rychlý růst nám umožňuje otevřít další větve ECCE kromě současné evropské. Jsme pyšní, že na podzim můžeme ohlásit otevření americké pobočky v New Yorku. Školní programy budou mít stejně jedinečný koncept, v němž se snoubí teorie s praktickými dovednostmi a zkušenostmi z reálného života. Nyní tak budou naše programy dostupné i pro studenty za oceánem. Zároveň budou brzy následovat nové pobočky v Dubaji a Polsku, které bychom rádi otevřeli do konce tohoto roku,“ říká Tomáš Hülle, zakladatel ECCE.

Mezi letošními lektory se objevila například jména jako Padden Guy Murphy, globální vedoucí Policy & Impact ve společnosti WeWork; Mingchao Fan, regionální ředitel Mezinárodní obchodní komory pro Asii, nebo Pavla Gomba, ředitelka UNICEF pro Českou republiku, a samozřejmě mnoho dalších úspěšných a uznávaných odborníků z praxe.

O letních programech ECCE: ECCE v Praze pořádá vzdělávací letní programy pro zahraniční studenty, a to v několika oborech jako např. Právo, Mezinárodní Byznys, Architektura a připravuje další. Hlavním cílem ECCE je především skloubit teoretické znalosti nabyté ve školních lavicích s těmi praktickými, které studenti získají pouze tím, že si na vlastní kůži vyzkouší práci v reálném pracovním prostředí. Jenom takto se mohou studenti stát budoucími leadery a experty ve svém oboru nebo třeba zjistit, že je daná oblast po kontaktu s realitou vlastně až tak neoslovila. Letní programy ECCE jsou unikátní zejména v tom, že po třítýdenní teoretické výuce v Praze zajišťované předními odborníky a lektory, kteří mají bohaté praktické zkušenosti z výše uvedených oblastí, čeká studenty měsíční stáž v prestižních společnostech téměř po celém Schengenu. Momentálně spolupracuje ECCE z více něž 200 firmami po celé EU (např. Siemens, T-Mobile, Lego, UniCredit Bank, DLA Piper, Clifford Chance, Linklaters, Bird & Bird, K&L Gates, Dentons a mnoho dalších prestižních společností a advokátních kanceláří), přičemž jejím cílem je toto číslo navýšit, a to právě i mimo území EU.

Více informací o společnosti naleznete >>> zde.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz