10. 6. 2019
ID: 109481

Pojďte s námi bránit slušné! Buďte součásti D.A.S.

Zdroj: D.A.S. pojišťovna právní ochrany

Přejete si práci, která dává smysl? Práci, ve které si vašeho času váží nejen firma, ale zejména lidé žádající o vaši pomoc? Přesně taková je práce v D.A.S. Chceme pomoci utvářet svět takový, ve kterém slušní lidé za svou poctivost neplatí, ale naopak na ní mohou stavět. Práce u nás je především posláním - již 24 let bráníme v ČR slušné lidi před nespravedlností, nesmysly, zvůlí, byrokracií, nejasnými podmínkami a neférovým přístupem.

Kultura společnosti je základ

Jsme tým a každý článek týmu je důležitý. Ve firmě se jeden o druhého zajímáme, vzájemně si nasloucháme, podporujeme a důvěřujeme si. Otevřeně spolu komunikujeme – o úspěších i neúspěších. Nikdo tak nemá obavy říct svůj názor. Když svou práci děláme dobře, hned se těšíme zpětné vazby od kolegů i klientů.

Naše firma stojí na lidech vytvářející firmu zevnitř. Přátelské prostředí a lidský přístup je to, na čem stavíme. Uvědomujeme si, že na prvním místě jsou spokojení zaměstnanci, právě ti činí spokojenými i naše klienty.

Jsme tým profesionálů, je nám dopřán dostatečný prostor k vlastním nápadům a k seberealizaci. Vzájemně spolu spolupracujeme a sdílíme své znalosti a zkušenosti. Máme možnost ovlivňovat věci kolem sebe a uzpůsobit si práci tomu, jak sami potřebujeme. Snažíme se vyjít ke spokojenosti všech. Je důležité, abychom měli prostor pro své osobní životy a mohli se tak dostatečně věnovat rodině i svým koníčkům a zájmům.

Nechceme hledat lidi, ale chceme je k nám přitahovat. První kolo pohovoru je o vzájemném poznání se a upřesnění pozice. Zda to, co hledáte, vám můžeme nabídnout. Druhé kolo pohovoru je již praktické, snažíme se vám co nejvíce přiblížit pozici, na které budete pracovat. S kandidátem mluvíme velmi otevřeně a na rovinu. Schopnosti a dovednosti kandidáta jsou pro nás samozřejmě důležité, ale čím dál více důležité jsou pro nás jeho lidské hodnoty. Chceme přitahovat lidi, jež s námi budou sdílet naše hodnoty a náš smysl.

Nehledáme lidi, kteří hledají zaměstnání. Hledáme lidi, kteří chtějí být součástí firmy a budou sdílet její filozofii. Všichni víme, že v práci trávíme hodně času, a proto se snažíme vytvářet takovou firemní kulturu, aby se lidé do práce těšili.

Vytvořili jsme si kruh, na němž jsou vizualizovány mise, vize, hodnoty společnosti. Tento náš kruh máme také na předmětech běžné potřeby – nástěnné hodiny, podšálky v kuchyni apod. Hlavním cílem je nenásilnou formou připomínat našim zaměstnancům, že čas, který trávíme v práci, nám dává smysl. Naši práci pomáháme lidem.

Víme, že firemní kultura a značka firmy patří mezi to nejcennější, co firma má. Je to něco, jež tvoří lidé a co si nemůžeme koupit, okopírovat nebo nařídit. Jedná se o dlouhodobé budování.

Chceme, aby těmto hodnotám a firemním cílům kolegové porozuměli a měli možnost se na nich podílet. Zpětná vazba je důležitá, a tak jsme se zeptali kolegů, proč si vybrali právě D.A.S. a jaký je jejich příběh. Tyto příběhy budou graficky zobrazeny v prostředí firmy. Budování firemní kultury není jenom věcí managementu, je to něco, na čím participuje každý z nás. Kolegy zapojujeme do firemních CSR aktivit, mají možnosti vybrat si jeden den volna na účast na charitativních projektech a každý z nás má možnost přijít s vlastím návrhem projektu. Podporujeme budování vztahů uvnitř firmy i jednotlivých týmů. Chceme, aby se lidé co nejvíce poznali. Snažíme se lidi co nejvíce motivovat. Nastavili jsme si férové odměňování. Důvěřujeme svým lidem, nabízíme jim flexibilní formy práce. Rozvíjíme manažery, aby zaměstnancům poskytovali autonomii v rozhodování, zapojovali je, poskytovali jim zpětnou vazbu a zajímali se o své lidi.

Naše firemní hodnoty jsou zároveň i naše lidské hodnoty, které žijeme a chceme je všichni dodržovat i při spolupráci. Firemní hodnoty nejsou pro nás jen slova. S lidmi, kteří tyto hodnoty nedodržovali, jsme byli nuceni se rozloučit, i když to byli odborníci.

Získali jsme ocenění „Společnost přátelská rodině“. Ocenění za neobvykle vstřícné podmínky slaďování rodinného a pracovního života a citlivý přistup k rovným příležitostem. Cesta k němu nebyla jednoduchá. Nejprve jsme museli projít náročným auditem, který mimo jiné posuzoval zaměstnanecké podmínky, prorodinné aktivity společnosti, společenskou odpovědnost a náš přístup k životnímu prostředí.
Následně vše hodnotila odborná komise, která ocenila zejména možnost flexibilních forem zaměstnání, které jsou skutečně využívány, velké množství benefitů, dětský koutek a v neposlední řadě vysokou firemní kulturu.

10 důvodů proč pracovat v D.A.S.:

  •     Chcete mít v rukou službu, která pomáhá lidem? Chcete pracovat ve společnosti, která je 100 let světovou jedničkou v právní ochraně?
  •     Chcete pracovat pro jedinou specializovanou společnost právní ochrany v České republice, která je zde již od roku 1995?
  •     Chcete využít příležitosti pro oslovení lidí ve svém okolí, kterým můžete nabídnout právní ochranu?
  •     Chcete být specialistou na oblast právní ochrany?
  •     Chcete rozvíjet svůj profesionální a kariérní růst?
  •     Chcete se účastnit podnětných a zajímavých setkání?
  •     Chcete spoluvytvářet svůj pracovní čas?
  •     Chcete si určovat výši svého výdělku?
  •     Chcete mít radost ze své práce?

Vážíme si každého našeho zaměstnance. Proto máme přichystanou pestrou škálu benefitů, aby si každý mohl vybrat takové, jaké jej potěší. Navíc spolu rádi sportujeme, jíme zdravě a vzděláváme se. Připravíme vám spoustu seminářů a workshopů. Společně pomáháme v neziskových organizacích a participujeme na projektech, jakými jsou Yellow Ribbon Run, Dejme dětem šanci, Nedoklubko a další. Pomůžeme vám udržet si váš work life balance.

Tvoje odměna = hromada zážitků, fajn odměna a smysluplná práce.

A jak nás vidí kolegové?

„Každý den do práce se těším na své kolegy, kteří dokáží udržet dobrou náladu a pohodu. Krom pracovních záležitostí můžeme probrat i náš běžný život, a někteří z nich se z kolegů stali dobrými přáteli.“
Martina

„Těším se na své kolegy, kteří mi zpříjemňují občas i velmi náročné dny a dokážou být velmi nápomocní, když si člověk neví rady jak dál.“
Michaela

 „Místo, kde se dají společně dělat velké věci. Ve spojení s výborným kolektivem, se zkušenostmi a s podporou vedení, lze vytvářet řešení, která přispívají k rozvoji právního povědomí ve společnosti. Jsem rád, že můžu být součástí tohoto týmu a že se můžu na těchto velkých věcech podílet.“
Martin

Věříme, že lidé u nás v D.A.S.  jsou to nejcennější

DAS

Více informací na: https://www.das.cz/.

 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz