21. 1. 2020
ID: 110536

Tři pravidla jak vybrat košili, co padne

Zdroj: BLAŽEK PRAHA a.s.

Vybrat košili nemusí být věda. Stačí, když se budete řídit třemi zásadami. Ale hlavně, buďte k sobě upřímní. Respektujte postavu a příležitost, při které chcete košili nosit. Tady je návod, jak na to.

 

 

Zvolte střih podle vaší postavy. Vybírejte podle příležitosti, kdy budete košili nosit. Zvolte správnou velikost.

  1. Volba střihu

Střih košile volíme podle typu postavy. Nemá smysl sahat po Extra Slim košili, když jste toho měli pár týdnů hodně a na běhání nezbyl čas ani energie. Na druhé straně proč skrývat štíhlou atletickou postavu, když je čím se chlubit.

Slim

Moderní střih košile, který nechává vyniknout štíhlé až normální mužské postavě. Je projmutá na správných místech tak, aby zdůraznila linii mužského těla.
 

 


Košile Blažek ve slim střihu a černé barvě

Extra Slim

Jak už název napovídá, jde o velmi zeštíhlený střih. Zúžené jsou i rukávy košile. V košili Extra Slim vynikne skutečně štíhlá mužská postava.
 

 


Košile Blažek v extra slim střihu v bílé barvě s jemným proužkem

Klasický střih (Regular)

Košile rovného střihu padne mužům s klasickou, neatletickou postavou. Má stejnou šíři v oblasti hrudníku, pasu i boků. Nikde příliš neobepíná, a tak nezdůrazňuje nežádoucí proporce a naopak pomůže zamaskovat různé nedokonalosti.

  1. Pro jakou příležitost vybíráme košili

Základem je rozdělení košil na formální a neformální. Vyrážíte na společenskou akci či obchodní jednání? Pro tyto příležitosti se hodí košile stylu Formal.

 

 

 

Jednobarevné neformální košile nebo ty s decentním vzorkem využijete v každodenním pracovním procesu.
 

 

 

Pro volný čas se můžete zcela odvázat a sáhnout i po košili s mírnou dávkou extravagance. Velmi zajímavé jsou například košile se vzorkem.

 

 
 

  1. Výběr správné velikosti

Volba velikosti košile závisí na obvodu krku a délce rukávů. Dvě zásadní míry, které rozhodují, zda budete v košili dobře vypadat i se v ní dobře cítit.

Obvod krku

Změřte si obvod krku pod úrovní ohryzku krejčovským metrem (nebo provázkem). Ideální je, pokud mezi límec a krk můžete pohodlně vložit jeden prst. Naměřené číslo je velikostí košile. Budete-li ke košili nosit kravatu, měl by límeček odpovídat naměřenému obvodu. U volnočasových košil můžete mít límeček trochu volnější.

Délka rukávů

Správnou délku rukávů zjistíte jednoduše. Volně spusťte paže, manžeta by měla končit u kloubu palce. Ze saka z ní má vyčnívat pouze kousek. Pozor, manžeta by neměla být příliš úzká. Správně by měla jen jemně obepínat hodinky na rukou.

 

 

 

Pokud si nejste jisti volbou střihu či velikosti, zastavte se v obchodech Blažek. Čeká zde na vás špičkový personál, který vám s výběrem košile rád pomůže.

Blažek

Moderní střihy, luxusní látky, nadstandardní služby – takové hodnoty vyznává česká značka Blažek, která se už přes 25 let specializuje na pánskou módu. Obleky, košile, boty, tašky a další doplňky navrhuje z prvotřídních materiálů od předních světových výrobců. Blažek má v Česku a na Slovensku více než 30 obchodů kde prezentuje své kolekce a poskytuje další nadstandardní služby jako je šití košil a obleků na míru, krejčovské úpravy a módní poradenství. Nově také můžete navštívit Krejčovství Blažek v Nekázance 11 na Praze 1.

https://www.blazek.cz/


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz