9. 12. 2019
ID: 110369upozornění pro uživatele

10 otázek pro ... Jiřího Votrubce

JUDr. Jiří Votrubec se stal partnerem ROWAN LEGAL od 1.10.2019. Ve své praxi se věnuje zejména právnímu poradenství v oblasti veřejných investic. V současné chvíli jeho tým realizuje přes 50 investičních projektů jak v oblasti veřejné správy, tak i v regulovaných odvětvích jako je dopravní sektor či energetika. V rámci ROWAN LEGAL má na starosti také vedení celého týmu zaměřujícího se na veřejný sektor a oblasti HR – zejména potom nábor nových kolegů, jejich zaučení a další rozvoj.

1. Co máte na své práci nejraději?
Baví mě, že i po tolika letech praxe je pro mě advokacie stále výzvou a stále mě motivuje k další práci na sobě, prohlubování znalostí, hledání nových přístupů. Co je pro mě také velmi důležité, že za sebou vidím reálné výsledky.

2. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?
Velice často, a to jak pozitivně, tak i negativně. V poslední době ale převládají spíše ta pozitivní překvapení. Doufám, že tento trend ještě nějakou dobu vydrží.

3. Knížka, kterou jste četl naposled?
Pokud nepočítám knížky, které čtu dětem večer před spaním, tak Uspořádání světa od Henryho Kissingera. Skvělá kniha, kterou vřele doporučuji.

4. Ideální dovolená?
Ideální dovolená je pro mě se ženou a dětmi, pojatá přiměřeně aktivně a  s možností úplně se odstřihnout (technicky i mentálně) od práce. Na lokalitě samotné mi až tolik nezáleží, může to být v horách, u moře i v tuzemsku.

5. Který předmět byl na studiích Vašim nejoblíbenějším a proč? A který jste naopak neměl rád vůbec?
Před nástupem na vysokou školu u mě vedl dějepis, matematika a tělesná výchova, neoblíbeným předmětem snad byly jedině Základy společenských věd, ale tam to bylo způsobeno primárně osobou vyučujícího. Při studiích na vysoké škole mě pak nejvíce bavily procesní předměty, dala se v nich dobře "prodat" zkušenost s praxí v advokacii, kterou jsem sbíral už od 2. ročníku na škole. Příliš mě naopak nebavily předměty z kategorie "ie" (sociologie, ekonomie, politologie apod.), obzvláště pokud byly uvozeny slovem "základy".

6. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
V ROWAN LEGAL máme široký tým studentů a snažíme se je aktivně zapojovat do kauz. Velmi často totiž přinášejí velmi originální přístup k řešení problému. Jelikož nejsou zatíženi historií klienta ani různými profesními „stereotypy“, dokáží často poskytnout naprosto odlišný způsob pohledu na věc, což může být velmi prospěšné.  

7. Co byste vzkázal mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
V dnešní době je důležité jít věcem aktivně naproti a nečekat, že Vám někdo dá něco zadarmo. Pro úspěch v advokacii je třeba tvrdě pracovat, není to lehký obor. Pokud máte zakořeněnou silnou vůli, pracovitost a asertivitu – je to obor pro Vás.

8. Ideální způsob relaxace?
Sport, posezení s přáteli, dovolená s rodinou.

9. Čím byste byl, kdybyste nebyl právníkem?
Těžko říci, ale nejspíš bych se pohyboval buďto okolo sportu nebo reklamy.

10. Jací lidé vás nejvíce dokáží rozčílit?
Pokud se u jedné osoby sejde arogance spojená s hloupostí. Naštěstí na takové lidi nenarážím příliš často, pokud se tak ale stane, vždy to stojí za to.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz