17. 2. 2020
ID: 110697upozornění pro uživatele

10 otázek pro ... Zbyška Kordače

JUDr. Zbyšek Kordač, LL.M. et LL.M. je advokátem v advokátní kanceláři Weinhold Legal. Specializuje se na zastupování klientů v soudních, rozhodčích a insolvenčních řízeních. Je vyhledáván též jako rozhodce. Kromě Univerzity Karlovy, kde v současné době vyučuje jako externista, studoval též v San Francisku a v Londýně. V minulosti se živil jako hudebník (doprovázel např. Petra Muka, Ilonu Csákovou a další umělce). Je ženatý, má dvě děti.

1. Co máte na své práci nejraději?
Různorodost, možnost uplatnit kreativitu.

2. Největší pracovní úspěch?
Pracovních úspěchů byla celá řada. Vybavuje se mi jeden ze začátku mé praxe: jako čerstvý koncipient jsem psal dovolání pro jednu banku ve velkém pravomocně prohraném sporu. To dovolání (překvapivě) uspělo. Když jsem to psal klientovi, klient to označil za „nejlepší zprávu roku“. Co se týče osobních profesních úspěchů – v letech 2009 a 2010 se mi podařilo udělat během půl roku advokátní zkoušky ve dvou státech USA (Kalifornie, New York). A to jsem v době přípravy na zkoušky v New Yorku pracoval na plný úvazek.

3. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?
Po více než třinácti letech praxe už nebývám překvapen tak často…nicméně stále mě občas něco překvapí. Tím, že se věnuji sporné agendě, tak se vlastně zabývám lidskými příběhy. Moje práce je převyprávět daný příběh soudu srozumitelným a přesvědčivým způsobem. A některé příběhy, které život napsal, jsou opravdu překvapivé.

4. Ideální dovolená?
Někde v přírodě, ideálně na horách.

5. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Tím, že se na věci dokáží dívat pohledem nezatíženým praxí. Mám pocit, že se od nich mohu hodně naučit. Snad mají obdobný pocit i oni.

6. Co byste vzkázal mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
Vzkázal bych jim, že být právníkem je cesta. Musejí být připraveni se neustále učit a pracovat na sobě. Pokud na to nejsou připraveni, měli by jít raději studovat něco jiného.

7. Proč jste se rozhodl stát právníkem?
Protože mi po cca deseti letech, kdy jsem se věnoval muzice, začala chybět práce hlavou.

8. Ideální způsob relaxace?
Aktivní. Dělat něco, co nedělám v práci. Jezdit na kole, hrát na basu, chodit po lese. Moje žena mi vyčítá, že neumím odpočívat (míněno „ležet“), ale mě takové odpočívání nebaví…

9. Čím byste byl, kdybyste nebyl právníkem?
Hudebníkem. Do svých 30 let jsem se živil jako muzikant, tak bych v tom nejspíš pokračoval. V současné době mám muziku jen jako koníčka (o víkendech).

10. Kdyby pro Vás peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělal?
Dělal bych to samé, co dělám… jen méně intenzivně. Více bych cestoval, hrál na basu a trávil čas s rodinou.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz