17. 10. 2018
ID: 108266upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

Allen & Overy

Allen & Overy poskytovala společnosti Aegon ohledně prodeje jejích pojišťoven v České republice a Slovenské republice společnosti NN Group za 155 milionu eur.  

Práce na transakci řídil z Prahy tým A&O vedený partnerem Prokopem Vernerem za asistence advokáta Jakuba Čecha. Slovenský tým A&O vedl partner Martin Magál a seniorní advokát Tomáš Búry. Ohledně regulatorních otázek transakce radili seniorní advokát Peter Jedinák a koncipient Tomáš Kirner. Daňové poradenství poskytoval seniorní daňový poradce Michal Dušek. Aspekty anglického práva měl na starosti A&O konzultant Hugh Owen.


CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

Advokátní kancelář CMS poskytovala poradenství pro Advent International, který je jeden z největších a nejzkušenějších celosvětových investičních private equity fondů, ohledně aspektů regionu CEE a Švýcarska v souvislosti s akvizicí evropské divize generických léků Zentiva od společnosti Sanofi v hodnotě 1,9 miliardy eur.


Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři 

Kancelář Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři poskytovala své právní služby společnosti MOVADOS INVEST s.r.o. při úspěšné přeshraniční fúzi, při které byly do struktury klienta sloučeny dvě polské společnosti působící v oblasti farmacie - INTERMEDICA FARMACJA sp. z o. o. a BEST-PHARM sp. z o. o.  Byla to již druhá přeshraniční fúze téhož klienta v uplynulém roce, kterou po právní stránce zajistila stejná advokátní kancelář. Tým advokátní kanceláře vedl Mgr. Lukáš Mokrý, který dlouhodobě zajišťuje poradenství advokátní kanceláře zahraničním klientům. 


Dvořák Hager & Partners

ÚSPĚŠNÉ ZASTUPOVÁNÍ PŘI PRODEJI AKCIÍ ZEAS PODORLICKO

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners zastupovala skupinu akcionářů při prodeji jejich majoritního podílu ve společnosti ZEAS Podorlicko a.s., předního českého zemědělského výrobce. Naše právní služby zahrnovaly komplexní právní poradenství akcionářům při výběru kupujícího a přípravě transakční dokumentace.

Tým vedl partner Jan Krampera ve spolupráci s advokátem Vojtěchem Faltusem.


PRK Partners

PRK Partners byla právním poradcem při vstupu společnosti UDI CEE a.s. na trh START (nový burzovní trh Burzy cenných papírů Praha (BCPP) pro malé a střední firmy a start-upy). 

UDI CEE a.s., která je součástí české developerské skupiny UDI Group, vydala v rámci úpisu 587.000 akcií. Cena za akcii byla stanovena na 440 Kč. Společnost tak získala z úpisu 258,3 milionu Kč. 

Jednalo se o zatím největší úpis akcií na tomto nově vzniklém trhu START, při jehož vzniku PRK Partners též poskytovala právní poradenství BCPP. 

PRK Partners advised the Czech stock company UDI CEE a.s. in the process of listing of its shares on the non-regulated SMEs (start-up) market START organized by the Prague Stock Exchange (PSE).

UDI CEE a.s., a member of Czech developer group UDI Group, issued a total of 587.000 shares. Price per share was CZK 440,-. The company has thus raised a total of CZK 258.3 million.

This is the largest initial public offering by an SME firm on the new START market/selling platform to date.  

Previously PRK Partners advised the PSE in connection with the establishment of this new START market/selling platform.

PRK Partners zastupovala Publicis Groupe při akvizici Kindred Group, největší nezávislé skupiny v oblasti digitální komunikace v České republice.

Skupina Kindred byla založena v roce 2013 Michalem Nýdrlem a skupinou partnerů jako nezávislá specializovaná agentura zahrnující digitální agentury Nydrle a Inspiro a mediální agentury Red Media a Go.Direct. Tato zastřešující agentura se za posledních pět let stala největší nezávislou agenturou v oblasti digitální komunikace podle výnosů(1). Mezi její klienty patří: Moneta Money Bank, Unilever, Karlovarske mineralni vody, Vodafone, Zoot, Remy Cointreau, Ceskoslovenska obchodni banka, Huawei a Makro Cash and Carry.

Cílem akvizice je integrace agentur ze skupiny Kindred do portfolia agentur skupiny Publicis v České republice, a to vedle Zenith, Starcom, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, Publicis, MSL, Performics, Blue 449, Starlink a Newcast. Po začlenění skupiny Kindred bude Publicis Groupe Czech Republic operovat 400 členným silným týmem nabízejícím end-to-end služby prostřednictvím „Power of One“, a to od komplexních data analytických služeb, technologické implementace a technologického poradenství, po programový nákup médií a „data-driven“ kreativitu. 

Zdroj: AKA Asociace komunikačních agentur České republiky


Rödl & Partner

Rödl & Partner podpořil ADCURAM při koupi MEA AG 

Kancelář Rödl & Partner poskytla podporu mnichovskému průmyslovému holdingu ADCURAM Group AG při úspěšném nákupu 100procentního podílu na společnosti MEA AG z Aichachu, což je jeden z předních dodavatelů pro stavebnictví s přibližně 700 zaměstnanci ve výrobních závodech ve Francii, v ČR, v Rumunsku a v Číně a ročním obratem ve výši cca 120 milionů eur.

Díky své interdisciplinární orientaci zejména na právní a daňové poradenství a audit byla společnost Rödl & Partner schopna provést komplexní právní a daňovou due diligence. Pod vedením partnera Hanse-Ulricha Theobalda se týmům v ČR, v Německu, ve Francii, v Rumunsku a v Číně podařilo splnit vysoká očekávání a ambiciózní harmonogram klienta, a přispět tak k úspěšnému closingu.


Weinhold Legal

Weinhold Legal asistovala První novinové společnosti při koupi Mediaservisu

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství První novinové společnosti (PNS), největšímu tuzemskému distributorovi tisku, v souvislosti s akvizicí alternativního poštovního operátora Mediaservis. Mediaservis zaměstnává přibližně 10 tisíc doručovatelů, kteří doručují adresné a neadresné zásilky, včetně např. reklamních letáků, a denně v rámci předplatného do schránek doručuje v průměru 200 tisíc deníků. Hlavními akcionáři PNS jsou VLTAVA LABE MEDIA, a.s., CZECH NEWS CENTER a.s., MAFRA, a.s. a Bauer Media v.o.s.
Právní služby poskytnuté advokátní kanceláří Weinhold Legal při této transakci zahrnovaly zejména právní předinvestiční prověrku cílové společnosti, poradenství týkající se přípravy a vyjednávání smluvní dokumentace, jakož i zastupování v řízení před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže ohledně povolení spojení soutěžitelů.

Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek ve spolupráci s vedoucím advokátem Daliborem Šimečkem.
(Bližší informace o transakci např. HN a E15)

Weinhold Legal asistovala při prodeji Jansen Display

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla právní poradenství prodávajícímu, společnosti Momentum, v souvislosti s prodejem skupiny Jansen Display, předního českého výrobce reklamních poutačů, americké Sign-Zone, LLC. Skupina Jansen Display za loňský rok vykázala obrat kolem 470 milionů Kč a zisk přes 27 milionů. Kupující společnost Sign-Zone, LLC patří mezi hlavní hráče na severoamerickém trhu v oblasti výroby a prodeje produktů podporující reklamu v místě prodeje. Sign-Zone spolu s Jansen Display jsou nyní členy mezinárodní finanční skupiny Pfingsten.
Tým Weinhold Legal vedl partner Daniel Weinhold spolupráci s vedoucími advokáty Daliborem Šimečkem a Tomášem Čermákem.

(Bližší informace o transakci např. Jansen, Médiář a Místo prodeje)

Weinhold Legal asistovala KYOCERA při akvizici společnosti Janus

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla právní poradenství společnosti KYOCERA Document Solutions Europe, působící v oboru kancelářských řešení více než 26 let, v souvislosti s akvizicí českého partnera Janus spol. s r.o. Společnost Janus se věnuje výhradně distribučnímu prodeji, technické podpoře a návrhu tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení značky KYOCERA v České republice. Je také oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem pro Českou republiku celé výrobní řady laserových tiskáren, digitálních kopírovacích strojů, multifunkčních a velkoformátových zařízení značky KYOCERA.

Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek ve spolupráci s vedoucími advokáty Janem Turkem a Václavem Smetanou.

(Bližší informace o transakci např. ITBIZ, Business it a Computer world)


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz