15. 4. 2019
ID: 109178

10 otázek pro ... Petra Novotného

Zdroj: JUDr. Petr Novotný, LL.M.

JUDr. Petr Novotný, LL.M. je advokátem a partnerem advokátní kanceláře MT Legal s.r.o., advokátní kancelář. V rámci své praxe se zabývá zejména problematikou veřejných zakázek a koncesí. Je spoluautorem komentáře k zákonu č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, vydaného v dubnu 2017 nakladatelstvím C. H. Beck

1. Co máte na své práci nejraději?
Různorodost a pestrost. Každý den, resp. i v rámci jednoho pracovního dne řešíte různé případy z odlišných pohledů. Současně není práce v advokacii jen o práci za počítačem, ale potkáváte se spoustou zajímavých lidí, seznamujete se i s jejich obory, kde působí tak, abyste jim co nejvíce pomohli v jejich situaci. Zároveň jsem měl vždy štěstí na kolegy, takže mě na práci baví i to, že ji mohu dělat s velmi příjemnými a šikovnými lidmi. O současném týmu v naší kanceláři to platí dvojnásob.

2. Největší pracovní úspěch?
Za úspěch považuji každý případ, který dokážeme vyřešit ke spokojenosti klienta, těžko se vybírá jeden konkrétní. Velmi mě těší, když uspějeme v případě, který se klientovi dlouhodobě nedaří vyřešit a přichází k nám jako k „poslední“ záchraně. Radost mi dělají i opakovaná ocenění naší kanceláře v anketě Právnická firma roku.

3. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?
Stává se to a není to úplně výjimečné. Náš obor hodně ovlivňují rozhodnutí dozorových orgánů, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a soudů a zejména z jejich strany se nějaké to překvapení dostaví.

4. Kdo nebo co nejvíce ovlivnilo Váš profesní život?

Profesně nejvíce zřejmě partneři naší advokátní kanceláře, Tomáš Machurek a Milan Šebesta; mé směřování ke studiu práva a k působení v advokacii má „na svědomí“ můj strýc, rovněž advokát.

5. Knížka, kterou jste četl naposled?
Rád čtu příběhy o odvaze a hrdinství československých letců za druhé světové války. Poslední z řady knih na toto téma, která se mi dostala do ruky, je Jak se plaší smrt od Antonína Lišky.

6. Ideální dovolená?
Kombinace horské turistiky a odpočinku v teple u moře. Obojí bez emailů a zmeškaných telefonátů.

7. Kde se vidíte za 10 let?
Nedávno jsme v MT Legal oslavili 10 let existence naší kanceláře a pevně věřím, že nás s kolegy bude naše práce stále bavit ještě minimálně dalších 10 let. Za 10 let se tedy vidím stále v MT Legal, která bude stále poskytovat kvalitní služby svým klientům a bude slavit 20 let své existence.

8. Čím byste byl, kdybyste nebyl právníkem?
Musím říci, že mě má práce stále baví a naplňuje, takže se mi těžko uvažuje, čím jiným bych byl. Nicméně mě fascinují letadla a letiště, takže možná něco spojeného s letectvím.

9. Jací lidé vás nejvíce dokáží rozčílit?
Nejvíce se asi dokážu rozčílit sám na sebe, pro své nedokonalosti. Jinak se postupem času snažím spíše věci a postoje pochopit než se nad nimi rozčilovat.

10. Vaše práce vyžaduje rozhodnost. Přesto – jsou v životě nějaké situace, kdy jste nerozhodný?
Když si mám v restauraci vybrat jídlo a v menu je tolik položek, které bych rád ochutnal. Naštěstí existují degustační menu.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz