10. 5. 2019
ID: 109344

Do HAVEL & PARTNERS přichází Josef Adam, zkušený manažer a in-house právník se zaměřením na corporate governance, podnikové restrukturalizace, transakční a nemovitostní projekty

Zdroj: HAVEL & PARTNERS s.r.o.

K 13. 5. 2019 nastupuje do naší kanceláře na pozici counsel Josef Adam, zkušený manažer a vedoucí in-house právník. Josef v letech 2009–2018 působil jako člen představenstva ve společnostech Český Aeroholding a České aerolinie, kde kromě právního oddělení vedl též oddělení finanční, lidských zdrojů a informačních technologií. Byl jednou z klíčových osob, která vyjednala vstup společnosti Korean Air Line do Českých aerolinií.

Mezi jeho velké úspěchy patří restrukturalizace Českých aerolinií a obnovení jejich ziskovosti. V letech 2007–2010 vedl jedenáctičlenné právní oddělení společnosti Letiště Praha, kde se věnoval především korporátnímu, pracovnímu, soutěžnímu, leteckému a nemovitostnímu právu, právu informačních technologií a duševního vlastnictví a problematice financování. Do naší kanceláře tak přináší kromě právního know-how i zkušenosti s řízením velkých společností, nastavováním jejich vnitřních procesů a s řešením strukturálních transformací podniků v obtížích.

„Josef bude mít v rámci našeho transakčního poradenství na starosti zejména oblast corporate governance a compliance. Mezi jeho klíčové specializace bude patřit i oblast komplexních nemovitostních projektů a investiční výstavby. Zapojí se ale také do mandátů se zaměřením na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení, a své zkušenosti zúročí i v rámci spolupráce s týmy zaměřenými na restrukturalizace a insolvence a komerční právo,“
říká k budoucí pracovní náplni Josefa Adama řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.  

Josef vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal v roce 2016 titul JUDr. Zároveň absolvoval studijní program Master of Laws in Corporate Law na Nottingham Trent University, které završil v roce 2010 získáním titulu LL.M. Hovoří plynně anglicky a německy. Ve volném čase sportuje a zpívá. Je mj. předsedou Pěveckého sboru La Folia. 

Josef Adam

Josef Adam

HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář

Florentinum, recepce A
Na Florenci 2116/15
110 00  Praha 1

Tel.:       +420 255 000 111
Fax:       +420 255 000 110

PFR 2018

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz