1. 3. 2019
ID: 108935

Kam za dobrodružstvím v roce 2019?

Zdroj: Exclusive Tours

Rádi byste se letos vydali na dobrodružnou cestu, ale nevíte, která destinace je pro vás ta pravá? Travel designerka Jitka Kolmanová z cestovní kanceláře Exclusive Tours připravila čtyři tipy na dovolenou pro milovníky přírody, sportu, dobrodružství a objevování.


Kostarika

Pro milovníky aktivních dovolených - Kostarika

Skvělá káva, krásné pláže a přátelští lidé. Úžasně široká nabídka aktivit, obrovská biodiverzita a výborné podmínky pro pozorování zvířat v jejich přirozeném habitatu. Zpívající ptáci, tropický déšť padající na terasu lodge, šum dvou oceánu omývajících pobřeží. To je Kostarika. Země, kde se každý den žije naplno.

Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, Kostarika je tou správnou volbou. Jednou z dobrodružných aktivit, pro kterou je tato středoamerická země proslavená, je rafting. Najdete zde poklidné trasy vhodné i pro rodiny s dětmi, ale taky skoro nesjízdné řeky, na kterých si pořádně máknete. Pokud vás lákají spíše vlny oceánu než řeky, můžete zde vyzkoušet také surfing. Skvělé podmínky najdete hlavně na pobřeží s Pacifikem. Pro ty, kteří by raději zůstali na suchu, je zde široká nabídka výletů a treků. V poslední době jsou také čím dál populárnější jógové pobyty ve speciálně zaměřených resortech. Dobrodruhy určitě zaujme národní park v okolí Arenal, nejaktivnější kostarické sopky. Ať už se vydáte na výlet nebo se naložíte do termálních pramenů, můžete se kochat výhledem na jednu z nejsymetričtějších sopek světa.

Omán

Pro objevitele - Omán

Omán je skrytý poklad Orientu. Čeká vás panenské, 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. To vše doprovázené typickou místní pohostinností a laskavostí.

Rozmanitá a divoká krajina Ománu představuje to pravé pro objevitele nových zážitků. V pohodlných, klimatizovaných stanech strávíte noc v poušti pod hvězdami. Na výpravu do hor vyrazíte v Salalah na jihu země přímo z pláže. Nebo si odpočiňte daleko od civilizace v některém z nejvýše položených luxusních resortů, které se nacházejí v mýty opředeném pohoří Džebel Achdar neboli Zelená hora. Budete obdivovat dechberoucí výhledy tak jako kdysi princezna Diana. Vydáte se objevovat skryté oázy wádí, kde se ponoříte do vody barvy tyrkysu. A pokud si troufáte, nabízí se vám adrenalinový canyoning, horolezectví nebo lučištnictví.

Mongolsko

Pro dobrodruhy - Mongolsko

Asijská země, kterou si snad každý spojí s nájezdníky z dob dávno minulých. Zažijete zde ohromné pláně, po kterých stále kočují se svými stády potomci mocného Čingischána. Cesta Mongolskem nebude jen poutí velkým prostorem, ale také návrat do minulosti. Poznáte divokou přírodu a tajemnou kulturu.

Mongolsko je jedním z posledních míst na Zemi, kde najdete lidmi nedotčenou přírodu. Se zkušenými průvodci se vypravíte do srdce Gobi, jedné z největších a nejstarších pouští světa. S trochou štěstí zde objevíte miliony let staré fosilie dinosaurů nebo pravěké nástěnné malby. Projedete se nekonečnými stepmi na koňském, či dokonce velbloudím hřbetu. V národním parku Chustai uvidíte koně Převalského, které před vyhynutím pomohla zachránit i pražská zoo. Mongolsko je také rájem rybářů. V průzračných řekách si skvěle zachytáte. V této zemi nekonečných horizontů pochopíte, co znamená pravá svoboda.
 

Nový Zéland

Pro milovníky přírody - Nový Zéland

Budete žasnout při vyhlídkovém letu helikoptérou nad fjordy. Zažijete odhodlání dobrodruha při treku zdejším neprozkoumaným alpským pohořím. Užijete si soukromý piknik uprostřed národního parku. Kromě krásné přírody nabízí Nový Zéland i velmi specifické ubytování v malých rodinných lodges, jejichž majitelé zde hostům sami vaří a dělají společnost. Je jen málo destinací, které by chtěl alespoň jednou za život navštívit každý z nás. Nový Zéland však na tento seznam bezpochyby právem patří.

Nový Zéland je známý pro svou krásnou přírodu. Plážové pobřeží si nejlépe vychutnáte na Severním ostrově v oblasti Bay of Island nebo na pláži 90 Mile Beach, která měří 88 kilometrů. Další předností Severního ostrova je například jezero Taupo a vodopády Huka nebo sopečný ostrov White Island, kde si můžete udělat procházku v kráteru aktivní sopky. Milovníkům hor učarují Jižní Alpy na druhém z novozélandských ostrovů, který je také domovem překrásných fjordů v oblasti Milford Sound, která je dobrým místem pro plavby a pozorování velryb a delfínů. Doporučujeme létat helikoptérou, zkrátíte si cestu a zvládnete toho objevit mnohem víc, než kdybyste jezdili autem. Určitě je taky dobré využívat průvodců, kteří cestě přidají nový rozměr. Žijí zde, krajinu procházejí řadu let a znají nejen zajímavá místa, ale i jejich historii.

Veškeré fotografie jsou poskytnuty společností Exclusive Tours.


Exclusive Tours s.r.o. 

Revoluční 724/7
110 00 Praha 1

Tel.:     +420 220 512 858   


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz