9. 10. 2018
ID: 108237

Wolf Theiss expanduje a zakládá regionální centrum korporátních investigací v Praze. Tým posílila Jitka Logesová a Robert Pelikán

Zdroj: Wolf Theiss

Wolf Theiss oznámil, že rozšiřuje svou praxi v oblasti korporátních investigací (vnitřních šetření): praxi nově v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy (CEE/SEE region) povede Jitka Logesová, kterou podpoří Robert Pelikán. Z nového centra korporátních investigací v Praze budou pro klienty organizovat nadnárodní interní šetření za pomoci strávajících týmů v ostatních 12 kancelářích Wolf Theiss.

Nadnárodní tým korporátních investigací bude úzce spolupracovat se specialisty Wolf Theiss pro oblast korporátního práva a vhodně doplní stávající týmy compliance, hospodářského trestního práva a vyhledávání odcizeného majetku (tzv. asset recovery) v jednotlivých zemích.

Jitka Logesová
Jitka Logesová nastupuje do Wolf Theiss jako partner. Specializuje se na oblast korporátních investigací (interní šetření), compliance, trestní odpovědnost právnických osob a vyhledávání odcizeného majetku (tzv. asset recovery). Před příchodem do Wolf Theiss založila a vybudovala nadnárodní oddělení compliance, rizik a interních šetření v jiné regionální advokátní kanceláři. V poslední době zpracovávala na Nejvyšším státním zastupitelství metodiku hodnocení compliance management systémů a školení státních zástupců v této oblasti. Global Investigations Review ji vzhledem k jejím mimořádným znalostem a zkušenostem zařadilo do svého světového seznamu top 100 "Women in Investigations".

Robert Pelikán
Robert Pelikán přichází do Wolf Theiss jako spolupracující advokát (counsel) a přispěje do nového týmu korporátních investigací svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi. Má za sebou úspěšnou praxi advokáta mezinárodní advokátní kanceláře a později společníka butikové advokátní kanceláře specializované na soutěžní a obchodní právo a litigace. Do června 2018 byl ministrem spravedlnosti. I v době svého vládního angažmá vyučoval obchodní a občanské právo na pražské Právnické fakultě Univerzity Karlovy a stejně tomu bude i nadále.

"Korporátní investigace jsou důležité téma budoucnosti. S Jitkou Logesovou jakožto přední expertkou v oblasti compliance a korporátní trestní odpovědnosti a Robertem Pelikánem s jeho mimořádnými praktickými znalostmi a akademickým základem budeme schopni naše klienty v celé střední, východní a jihovýchodní Evropě připravit a pomoci jim reagovat na neočekávaná reputační rizika. Jsme hrdí na to, že si Jitka Logesová vybrala právě naši firmu jako platformu pro obsluhu klientů v regionu, kde korporátní investigace nabývají na významu,” uvedl Horst Ebhardt, ředitel Korporátní divize Wolf Theiss.

"Mám velkou radost, že mohu přivítat Jitku Logesovou a Roberta Pelikána v našem pražském týmu a těším se, že se nám podaří v Praze vybudovat úspěšné regionální centrum korporátních investigací," dodal Jan Kotous, Partner Wolf Theiss Praha.Pobřežní 12 
186 00 Praha 8

Tel.:   +420 234 765 111 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz