7. 5. 2019
ID: 109332

Zkušený odborník na právo v oblasti informačních technologií Tomáš Ščerba posiluje pražskou kancelář White & Case

Zdroj: White & Case

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case posiluje tým právníků zaměřujících se na právo informačních a komunikačních technologií.

Tomáš Ščerba má bohaté zkušenosti z oblasti kybernetické bezpečnosti, GDPR, archivace dat či e-contractingu (elektronického uzavírání smluv). Během své praxe se dále podílel na řadě rozsáhlých projektů v oblasti fúzí a akvizic, restrukturalizací, korporátního financování a energetiky. Mimo jiné také pravidelně přednáší na téma práva informačních a komunikačních technologií studentům českých i zahraničních právnických vysokých škol a publikuje v celé řadě odborných časopisů. Do pražského týmu White & Case přichází na pozici Local Partner.

„Příchod Tomáše Ščerby dokládá naše strategické zaměření směrem k dalšímu růstu v oblasti technologií, médií a telekomunikací, infrastruktury a energetiky. Tomáš je vysoce fundovaný právník a specialista, který si v české advokátní sféře vybudoval respekt a dobré jméno. Věříme, že perfektně doplní náš úspěšný tým,“ uvádí Petr Pánek, vedoucí partner pražské kanceláře.

Jeho kolega Vít Stehlík, partner pro oblast energetiky a infrastrukturních projektů, dále doplňuje: „Jsme moc rádi, že se Tomáš rozhodl spojit další profesní kariéru s naší advokátní kanceláří. Má jedinečné zkušenosti z oblasti práva informačních technologií a díky svým znalostem a rozhledu v mnoha dalších oblastech práva pro nás bude velkou posilou.“

„Spolupráce s nejvýznamnější zahraniční advokátní kanceláří v České republice je pro mne nejen velkou výzvou, ale také velkým potěšením. Věřím, že tato spolupráce bude přínosná jak pro mne, tak i pro mé kolegy a především však pro naše klienty,“ komentuje svou novou roli Tomáš Ščerba.


White & Case, s.r.o., advokátní kancelář

Na příkopě 854/14
110 00  Praha 1

Tel.:       +420 255 771 111


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz