24. 2. 2020
ID: 110633upozornění pro uživatele

10 otázek pro … Kateřinu Radostovou

JUDr. Kateřina Radostová absolvovala PF UK v Praze. Od roku 2006 do roku 2007 byla soudkyní u Obvodního soudu pro Prahu 3. Byla také expertkou a členkou Legislativní rady fotbalového svazu České republiky a následně předsedkyní Odvolací a revizní komise FAČR. Od roku 2012 se stala členkou komise Českého hokejového svazu pro marketing a ekonomiku a kandidovala do představenstva IIHF. Provozuje vlastní kancelář Radostová & Co. V současné době zastupuje zájmy vynikajících sportovců, podnikatelů a investorů.

Široká nabídka jejích služeb zahrnuje také komplexní konzultace pro společnosti z České republiky, Německa, Rakouska a Švýcarska. Momentálně se soustřeďuje na unikátní projekt v bavorském Mnichově, jehož součástí je jedinečný areál bývalého strategického vojenského skladu, který se svým týmem uvedla znovu do provozu a snaží se o maximální využití potenciálu, které toto rozsáhlé území skýtá.

1. Co máte na své práci nejraději?
Její pestrost. Tak jako nevstoupíte dvakrát do jedné řeky, tak neexistují dvě úplně identické kauzy. A za každou z nich se mnohdy skrývá hluboký osobní příběh, což tomu dává další zajímavý rozměr.
 
2. Největší pracovní úspěch?
Vyřešení velmi složité kauzy vrácení zadržovaných strategických hmotných rezerv ČR v hodnotě jedné miliardy korun z areálu zkrachovalé společnosti Viktoria Gruppe v Německém Kraillingu zpět do ČR.
 
3. Jak často Vás ve vašem oboru něco překvapí?
Možná bych nezvolila slovo překvapí. Advokát by měl být připraven de facto na vše, a proto bych nehovořila o překvapení. I to je důvod, proč se advokacii věnuji, neboť nic není dopředu dané a rozhodnuté… I se zdánlivě ne příliš příznivými kartami se dá hrát a vyhrát.
 
4. Je nějaký zákon, který byste nejraději zrušila?
Zákon o významné tržní síle. Zákon, který nelze reálně a účinně prosazovat je z mého pohledu zbytečný
 
5. Ideální dovolená?
Aktivní, sportovní. Lyže, potápění, adrenalin a objevování krás světa.
 
6. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Neotřelými názory a mnohdy třeba i velmi hlubokými znalostmi studovaného oboru.
 
7. Čím byste byla, kdybyste nebyla právníkem?
Investigativní žurnalistkou, která se snaží v každé reportáži dobrat pravdy a nenechá se nikým a ničím ovlivnit.
 
8. Co byste vzkázala mladým lidem, kteří uvažují o právnické profesi?
Aby do toho šli naplno a nenechali se odradit od svých ideálů. Jen tak se z nich mohou stát osobnosti, které v oblasti práva něco dokáží.
 
9. Kdyby pro Vás peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělala?
Proč myslíte, že jsou peníze pro mě důležité?

10. Jací lidé vás nejvíce dokáží rozčílit?
Hloupí a arogantní a neschopní.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz