16. 10. 2019
ID: 110131upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

CLIFFORD CHANCE

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství investiční skupině KKCG při prodeji CK Fischer, jedné z předních českých cestovních kanceláří, německé skupině REWE, která je majitelem společností EXIM Tours a Kartago Tours v České a Slovenské republice. REWE působí v patnácti evropských zemích a patří mezi nejsilnější společnosti v oblasti cestovního ruchu a maloobchodního prodeje v Evropě. Jedná se o nejvýznamnější transakci v oblasti cestovního ruchu v České republice za uplynulé dvě dekády, která ještě musí být schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Tým Clifford Chance vedli partner Alex Cook a M&A Counsel Michal Jašek ve spolupráci s Of Counselem Nickem Fletcherem z kanceláře ve Varšavě. Tým dále doplňoval advokát Jakub Veselý a koncipient Tomáš Procházka.

Clifford Chance poskytovala právní poradenství HID Global, dceřinné společnosti švédského technologického giganta Assa Abloy, při akvizici LUX-IDent, českého výrobce komponentů rádiové identifikační technologie (RFID). Společnost HID Global upevnila transakcí svou vedoucí roli na trhu s RFID technologiemi a posílila své postavení v rámci střední a východní Evropy. LUX-IDent navrhuje a vyrábí čipy, které slouží mimo jiné k bezkontaktnímu otevírání dveří, monitoringu zvířat, jako elektronické peněženky nebo nálepky chránící v obchodech zboží před krádeží. Společnost HID Global je lídr v oblasti bezpečného ověřování identity. Tým Clifford Chance vedl M&A Counsel Michal Jašek ve spolupráci s advokátem Jakubem Veselým. Německý tým, který poskytoval právní poradenství v oblasti antimonopolního práva, vedl Dimitri Slobodenjuk. Tým Clifford Chance pracoval pod dohledem Alexe Cooka, Managing Partnera pražské kanceláře a spoluvedoucího korporátní praxe.

 

EVERSHEDS SUTHERLAND

Mezinárodní tým advokátní kanceláře Eversheds Sutherland asistoval při jedné z nejvýznamnějších transakcí na českém trhu cestovního ruchu za poslední desetiletí. Její právníci poskytovali komplexní poradenství německé společnosti DER Touristik Group z koncernu REWE při akvizici české cestovní kanceláře CK Fischer ze skupiny KKCG. Asistence kanceláře spočívala v provedení due diligence, vyjednání akviziční smluvní dokumentace a dalšího souvisejícího právního poradenství. Akvizicí CK Fischer DER Touristik Group, které dosud v Česku a na Slovensku patří druhá největší cestovní kancelář Exim Tours, pokračuje v expanzi v regionu střední Evropy. Transakce ještě podléhá souhlasu ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Na transakci se podílel mezinárodní tým Eversheds Sutherland o 20 právnících a za českou stranu vedl tým partner kanceláře Stanislav Servus a vedoucí advokát Jiří Kokeš. Tým dále tvořili Jakub Verlík, Tomáš Mls, Petra Kratochvílová a Jiří Koubek.

 

PRK PARTNERS

„PRK Partners poskytovala právní služby společnosti METRO PROPERTIES, realitní společnosti ze skupiny METRO AG, při prodeji a následném zpětném pronájmu tří prodejen MAKRO Cash & Carry v Praze. Tato transakce byla součástí mezinárodního obchodu zahrnujícího celkem 11 MAKRO Cash & Carry prodejen v Polsku, Maďarsku a České republice. Celé portfolio nemovitostí získala společnost FLE GmbH Vídeň, dceřiná společnost francouzské skupiny LFPI, která investovala jménem regulovaného fondu AIF. MAKRO Cash & Carry bude i nadále provozovat všechny transakcí dotčené prodejny na základě dlouhodobých nájemních smluv. Transakce byla dokončena v srpnu 2019 a její celková hodnota převýšila 250 miliónů eur. Tým PRK Partners pod vedením partnera Romana Pečenky, radil klientovi ve všech právních a transakčních aspektech transakce v České republice. Náš mandát zahrnoval mimo jiné právní prověrku a následnou přípravu českých aktiv k prodeji formou přeměny vlastnické společnosti (rozdělení odštěpením sloučením), přípravu kompletní transakční dokumentace a poradenství při přípravě všech tří tzv. "triple-net" nájemních smluv.“


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz