15. 1. 2020
ID: 110526upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

DENTONS

Advokátní kanceláře Dentons a Simpson Thacher poskytly poradenství společnostem Round Hill Capital a Blackstone Tactical Opportunities při prodeji rezidenčního portfolia v České republice švédské realitní společnosti Heimstaden Bostad AB. Předpokládá se, že transakce bude dokončena v prvním čtvrtletí 2020 po schválení příslušnými orgány. Portfolio, které vlastní a spravuje společnost Residomo, je největší soukromě vlastněné rezidenční portfolio v České republice. Jeho součástí je přibližně 4 515 aktiv s 42 584 bytovými jednotkami a 1 675 obchodními jednotkami v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Fondy, kterým radily společnosti Round Hill Capital a Blackstone Tactical Opportunities, portfolio získaly v roce 2015 a od té doby významně investovaly do údržby, rekonstrukce a doplňkových služeb pro nájemce. Dentons poskytla poradenství i při akvizici v roce 2015. Tým Dentons vedl Evan Lazar, Co-Chair, Global Real Estate Group, společně s partnery Stewartem Middlemanem a Markétou Tvrdou. Všichni jsou z pražské kanceláře Dentons.


EVERSHEDS SUTHERLAND

AK Eversheds Sutherland asistovala Safestay PLC při koupi hostelových řetězců v Česku, Slovensku a Polsku. Jedna z největších evropských hostelových sítí Safestay PLC posiluje svoji pozici na trhu ubytovacích služeb ve střední a východní Evropě. Společnost nedávno dokončila významnou akvizici tří společností v České republice, na Slovensku a Polsku dosud vlastněnými ukrajinskou skupinou Dreamgroup Management. Na transakci, která je součástí plánů holdingu vybudovat silnou skupinu vzájemně propojených firem, významným způsobem asistoval na straně kupujícího mezinárodní tým advokátní kanceláře Eversheds Sutherland. Tým v Česku a na Slovensku tvořili: vedoucí advokát Jiří Kokeš, advokátky Lucie Luptáková a Petra Štrbová Marková a další kolegové. Mezinárodní tým řízený z Milána vedl partner Riccardo Bianchini za podpory právníků Alessandra Montiho a Gianludovica Maggiho.


PRK PARTNERS

PRK Partners poskytovala v České republice právní poradenství společnosti Clover Wireless v souvislosti s globální akvizicí skupiny Teleplan. Společnost Clover Wireless, globální lídr v oblasti služeb řízení životního cyklu mobilních telefonů, IT techniky a dalších produktů spotřební elektroniky, koupila společnost Teleplan International N.V. (“Teleplan”), globálního poskytovatele služeb v oblasti řízení a zajišťování dodavatelských řetězců elektronických produktů. Transakce byla uzavřena 4.prosince 2019. Finanční podmínky transakce nebyly uveřejněny. Tato vysoce komplementární transakce významně rozšířila a diverzifikovala portfolio služeb Clover Wireless a celosvětově tak nabídla možnost nákladově efektivních, inovativních řešení dodavatelských řetězců pro mobilní operátory, výrobce, poskytovatele kabelového připojení, maloobchodníky, pojišťovny a podnikatele. PRK Partners provedla právní prověrku české entity ze skupiny Teleplan – Teleplan Prague s.r.o. a poskytovala komplexní právní podporu transakce z pohledu českého práva, zejména v oblasti pojištění a financování. Tým PRK Partners  vedl partner  Jakub Lichnovský spolu se seniorním advokátem Janem Krömerem. Jefferies jednali jako finanční poradci Clover Wireless a Loyens & Loeff N.V. a Kirkland & Ellis LLP jako globální právní poradci.
 

SCHÖNHERR

Advokátní kancelář Schönherr společně s italskou advokátní kanceláří Bonelli Erede poskytla právní poradenství francouzské realitní společnosti Covivio v souvislosti s akvizicí hotelu Carlo IV na pražském Senovážném náměstí. Hotel Carlo IV byl jedním z portfolia celkem 8 luxusních hotelů nacházejících se v evropských metropolích prodávaných investiční společností Värde Partners. Transakce by měla být dokončena v první polovině tohoto roku. Martin Kubánek, partner pražské kanceláře Schönherr uvedl po uzavření transakce: „Jednalo se o naši druhou transakci v hotelovém segmentu během posledních 12 měsíců, což potvrzuje aktuální trend, že vedle segmentu kancelářských budov jsou na vzestupu i prodeje a akvizice hotelů.“

 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz