21. 3. 2020
ID: 110871upozornění pro uživatele

Dopady Koronaviru na zaměstnavatele pohledem pracovního práva - nejčastější aktuální situace na pracovišti

Zdroj: EPRAVO.CZ

Aktuálně se nacházíme v nelehké době, kdy každý z nás – zaměstnavatel, zaměstnanec či podnikatel pociťuje v různé míře dopady nového koronaviru. Je to pro všechny z nás situace, ve které se teprve učíme aktivně fungovat.

Redakce EPRAVO.CZ ve spolupráci s Mgr. Marií Janšovou, partnerkou advokátní kanceláře Legalité, si vás dovoluje pozvat ke sledování video přednášky, ve které se zaměříme na dopady šíření koronaviru a souvisejících vládních opatření na zaměstnavatele a jejich podnikání, a to pohledem pracovního práva. Společně se podíváme na nejčastěji vznikající situace na pracovištích a možnosti jejich řešení.

 

 

Opravdu je firma nucena platit zaměstnancům, pro které nemá práci, 100% náhradu mzdy? Neexistují jiné možnosti? Existuje vůbec něco jako karanténa pro celou firmu? Jaké nástroje nabízí pracovní právo, aby dopady pro zaměstnavatele byly co nejmenší? Co dělat se zaměstnancem, který nechce nebo nemůže pracovat? Jaké jsou další aktuální souvislosti, které nás mohou potkat?

Jsme přesvědčeni, že zhlédnutím této video přednášky naleznete odpovědi na většinu vašich otázek souvisejících s dopadem koronaviru na zaměstnavatele právě z pohledu pracovního práva.

Obsah videa:

  • Práci pro zaměstnance mám
  • Práci pro zaměstnance nemám vůbec nebo jen v omezeném režimu
  • Další opatření ke zmírnění dopadů na provoz zaměstnavatele
  • Zaměstnanec nechce nebo nemůže pracovat
  • Další aktuální souvislosti

Přednáška vychází z právního stavu k 17. 3. 2020 a změny vyhrazeny v závislosti na prohlášeních vlády.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz