epravo.cz

Přihlášení / registrace

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se


Zapomenuté heslo
    Přihlášení / registrace
    • ČLÁNKY
      • občanské právo
      • obchodní právo
      • insolvenční právo
      • finanční právo
      • správní právo
      • pracovní právo
      • trestní právo
      • evropské právo
      • veřejné zakázky
      • ostatní právní obory
    • ZÁKONY
      • sbírka zákonů
      • sbírka mezinárodních smluv
      • právní předpisy EU
      • úřední věstník EU
    • NÁZORY
    • SOUDNÍ ROZHODNUTÍ
      • občanské právo
      • obchodní právo
      • správní právo
      • pracovní právo
      • trestní právo
      • ostatní právní obory
    • AKTUÁLNĚ
      • 10 otázek
      • tiskové zprávy
      • vzdělávací akce
      • komerční sdělení
      • ostatní
      • rekodifikace TŘ
    • E-shop
      • Online kurzy
      • Online konference
      • Záznamy konferencí
      • EPRAVO.CZ Premium
      • Konference
      • Monitoring judikatury
      • Publikace a služby
      • Společenské akce
      • Partnerský program
    • Předplatné
    26. 9. 2002
    ID: 18809upozornění pro uživatele

    V České Lípě připravují třetí dražbu volných městských bytů

    Už třetí dražbu volných městských
    bytů v České Lípě připravuje na sobotu 28. září agentura Auction
    H. Dražby volných bytů se osvědčily už v květnu, proto město
    vybralo dalších 25 volných bytů, které chce postupně v dražbách
    nabídnout. "V sobotu se budou dražit čtyři byty o velikostech od
    1+1 do 3+1, zájem o prohlídky bytů nasvědčuje, že kupci se jistě
    najdou," řekl dnes ČTK Jiří Hau z dražební agentury.

    Už třetí dražbu volných městských
    bytů v České Lípě připravuje na sobotu 28. září agentura Auction
    H. Dražby volných bytů se osvědčily už v květnu, proto město
    vybralo dalších 25 volných bytů, které chce postupně v dražbách
    nabídnout. "V sobotu se budou dražit čtyři byty o velikostech od
    1+1 do 3+1, zájem o prohlídky bytů nasvědčuje, že kupci se jistě
    najdou," řekl dnes ČTK Jiří Hau z dražební agentury.
    Podle mluvčí městského úřadu Markéty Aulové se dražby městu
    osvědčily. V květnové aukci prodalo město celkem devět volných
    bytů za 2,6 miliónu korun. V první podzimní dražbě vydražili noví
    majitelé čtyři nabízené byty za téměř milión korun. "Polovina
    peněz utržených za prodej bytů jde do fondu rozvoje bydlení,
    odkud si občané mohou půjčovat peníze na stavební úpravy svých
    bytů a zbytek přímo do rozpočtu města," poznamenala Aulová.
    Také starosta Petr Skokan je s výsledkem prodeje volných bytů
    velmi spokojen. Tento způsob podle něho znamená významný příjem
    do městské kasy, ale hlavně jsou byty v dražbě prodávány pro
    všechny viditelnou formou a nemůže zde fungovat protekce či
    korupce. "Navíc velmi vítáme, že o volné byty mají zájem i občané
    z jiných měst, čímž přirozenou cestou zvyšujeme počet občanů,"
    řekl dnes ČTK Skokan.
    V nové vlně dražeb nabízí město byty od garsoniér po 3+1 s
    cenami od 100.000 korun do 300.000. Cena každého bytu je přitom
    pevně stanovena a v dražbě se licituje pouze o právo na odkoupení
    bytu. Zejména u starších bytů se podle Haua ceny v licitaci
    zvyšují i o více než 100.000 korun.
    Česká Lípa vlastní asi 3200 bytů, z toho do druhé hlavní vlny
    privatizace jich vyčlenila 2700. Nájemníkům prodává město
    dvoupokojové byty zhruba za 40.000 korun, třípokojové byty nabízí
    radnice za 70.000 korun. Běžný třípokojový byt se přitom ve městě
    prodává za 350.000 korun.

    © EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz

    ČTK
    26. 9. 2002

    Poslat článek emailem

    *) povinné položky

    Novinky v eshopu

    Aktuální akce

    • 01.09.2026Praktické využití AI nástrojů při práci s judikaturou (online - živé vysílání) - 1.9.2026
    • 03.09.2026Komentovaná (aktuální) judikatura Ústavního soudu (online - živé vysílání) - 3.9.2026
    • 09.09.2026Skončení pracovního poměru (online - živé vysílání) - 9.9.2026
    • 16.09.2026Veřejné zakázky pro mírně pokročilé – 1. díl: Nastavení zadávacích podmínek a kvalifikačních požadavků (online - živé vysílání) - 16.9.2026
    • 17.09.2026Náklady civilního řízení – se zaměřením na judikaturu Ústavního soudu (online - živé vysílání) - 17.9.2026

    Online kurzy

    • Vnosy ze SJM a vnosy do SJM a jejich valorizace v aktuální judikatuře Nejvyššího soudu a Ústavního soudu
    • Výpověď z pracovního poměru z důvodu neomluveného zameškání jedné směny
    • Nová „tlačítková povinnost“ pro e-shopy
    • Změna cenových ujednání ve smlouvách v energetice
    • Černé stavby
    Lektoři kurzů
    JUDr. Tomáš Sokol
    JUDr. Tomáš Sokol
    Kurzy lektora
    JUDr. Martin Maisner, Ph.D., MCIArb
    JUDr. Martin Maisner, Ph.D., MCIArb
    Kurzy lektora
    Mgr. Marek Bednář
    Mgr. Marek Bednář
    Kurzy lektora
    Mgr. Veronika  Pázmányová
    Mgr. Veronika Pázmányová
    Kurzy lektora
    Mgr. Michaela Riedlová
    Mgr. Michaela Riedlová
    Kurzy lektora
    JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
    JUDr. Jindřich Vítek, Ph.D.
    Kurzy lektora
    Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
    Mgr. Michal Nulíček, LL.M.
    Kurzy lektora
    JUDr. Ondřej Trubač, Ph.D., LL.M.
    JUDr. Ondřej Trubač, Ph.D., LL.M.
    Kurzy lektora
    JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.
    JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., LL.M.
    Kurzy lektora
    JUDr. Tomáš Nielsen
    JUDr. Tomáš Nielsen
    Kurzy lektora
    všichni lektoři

    Konference

    • 01.10.2026Trestní právo daňové - 1.10.2026
    • 02.10.2026Daňové právo 2026 - 2.10.2026
    Archiv

    Magazíny a služby

    • AI pro právníky a poradce
    • AI pro právníky a poradce (e-book)
    • Monitoring judikatury (24 měsíců)
    • Monitoring judikatury (12 měsíců)
    • Monitoring judikatury (6 měsíců)

    Nejčtenější na epravo.cz

    • 24 hod
    • 7 dní
    • 30 dní
    • Ocenění nemovitosti v dědickém řízení: kdy postačí odhad a kdy je nutný znalecký posudek
    • 10 otázek pro … Tomáše Kadlece
    • Jak se bránit proti územnímu plánu?
    • Cyber Resilience Act: od září 2026 budete muset hlásit incidenty i zranitelnosti. Jste na to připraveni?
    • Souhrn významných událostí ze světa práva
    • Vypořádací podíl
    • K vybraným aspektům Směrnice o transparentnosti odměňování
    • Výpovědní doba nově: Přežila smluvní ujednání o výpovědní době flexinovelu?
    • Ocenění nemovitosti v dědickém řízení: kdy postačí odhad a kdy je nutný znalecký posudek
    • Výpovědní doba nově: Přežila smluvní ujednání o výpovědní době flexinovelu?
    • Dobré mravy jako krajní korektiv soudního rozhodování: vývoj judikatury Nejvyššího a Ústavního soudu
    • Meze ručení jednatele za daňový nedoplatek společnosti optikou nejnovější judikatury NSS
    • Sleva z ceny díla vs. náhrada škody při vadném plnění díla
    • Cyber Resilience Act: od září 2026 budete muset hlásit incidenty i zranitelnosti. Jste na to připraveni?
    • Tlačítko pro odstoupení od smlouvy jako nový standard spotřebitelského online rozhraní
    • Deset nejčastějších chyb jednatelů, které mohou stát miliony
    • Odůvodnění rozhodnutí o nepoložení předběžné otázky Soudnímu dvoru EU
    • Insolvenční řízení a promlčení
    • Ocenění nemovitosti v dědickém řízení: kdy postačí odhad a kdy je nutný znalecký posudek
    • Kratom v trestním právu: kde končí přestupek a začíná trestný čin?
    • Když formální trestnost nestačí: co přinesl nález IV. ÚS 455/26 k subsidiaritě trestní represe
    • Prodloužení zkušební doby ze zákona po flexinovele
    • Výpověď pro nadbytečnost
    • Komu patří auta z Auta Super? Odpověď nebude v technickém průkazu

    Soudní rozhodnutí

    Vypořádací podíl

    Ujednání, podle kterého právo na vypořádací podíl při splnění určité podmínky zaniká, není per se v rozporu se zákonem a není z tohoto důvodu neplatné.

    Popření pohledávky

    Popření pohledávky přihlášeným věřitelem nemá po dobu trvání reorganizace vliv ani na zjištění (a následné uspokojení) popřené pohledávky, ani na hlasovací právo věřitelů,...

    Pozemní komunikace (exkluzivně pro předplatitele)

    Není důvod, aby byl pojem provozovatele užitý v § 19d zákona o pozemních komunikacích vykládán odlišně od pojmu provozovatele podle § 17a odst. 6 zákona o obecní policii a § 45 odst....

    Příklep (exkluzivně pro předplatitele)

    Je-li udělen příklep k (ideálnímu) spoluvlastnickému podílu povinného k nemovité věci, jde z hlediska § 336j odst. 4 o. s. ř. o nemovitou věc, u níž „povaha vydražené nemovité...

    Soudní poplatky (exkluzivně pro předplatitele)

    Ustanovení § 6a odst. 5 zákona o soudních poplatcích se nepoužije v případě, kdy účastníku byla podle § 9 odst. 6 zákona o soudních poplatcích v souvislosti s podáním prvního...

    Hledání v rejstřících

    • mapa serveru
    • o nás
    • reklama
    • podmínky provozu
    • kontakty
    • publikační podmínky
    • FAQ
    • obchodní a reklamační podmínky
    • Ochrana osobních údajů - GDPR
    • Nastavení cookies
    100 nej
    © EPRAVO.CZ, a.s. 1999-2026, ISSN 1213-189X
    Provozovatelem serveru je EPRAVO.CZ, a.s. se sídlem Dušní 907/10, Staré Město, 110 00 Praha 1, Česká republika, IČ: 26170761, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou B 6510.
    Obsah je chráněn autorským právem.

    Jste zde poprvé?

    Vítejte na internetovém serveru epravo.cz. Jsme zdroj informací jak pro laiky, tak i pro právníky profesionály. Zaregistrujte se u nás a získejte zdarma řadu výhod.

    Protože si vážíme Vašeho zájmu, dostanete k registraci dárek v podobě unikátního online kurzu "Taktika jednání o smlouvách".

    Registrace je zdarma, k ničemu Vás nezavazuje a získáte každodenní přehled o novinkách ve světě práva.


    Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné při této registraci zpracováváme podle podmínek zpracování osobních údajů



    Nezapomněli jste něco v košíku?

    Vypadá to, že jste si něco zapomněli v košíku. Dokončete prosím objednávku ještě před odchodem.


    Přejít do košíku


    Vaši nedokončenou objednávku vám v případě zájmu zašleme na e-mail a můžete ji tak dokončit později.