8. 4. 2019
ID: 109114

10 otázek pro ... Erwina Hanslika

Zdroj: Erwin Hanslik

Erwin Hanslik, managing partner Taylor Wessing Česká republika

1. Co máte na své práci nejraději?
Na své práci mám rád rozmanitost; zřídka kdy je to rutina. Jsme partnery našim klientům a můžeme jim svobodně poradit, zda jsou obchody z právního hlediska výhodné či nikoli. Současně také hraje důležitou roli i to, že nám klient věří. Na výsledky naší společné práce jsem pokaždé velmi hrdý.

2. Kdo nebo co nejvíce ovlivnilo Váš profesní život?
Osobně jsem se hodně naučil od svého otce, který byl také právník. Ačkoli to byly úplně jiné časy, ve kterých vykonával své povolání. Ale jeho způsob chování i práce byly pro mě inspirací hned od začátku.

3. Ideální dovolená?
Ideální dovolená je vždy dovolená s rodinou.  Jsem rád, že jsme zase spolu relativně bez ohledu na to, kam vlastně směřujeme. Samozřejmě před tím vždy musím vydržet bouřlivé rodinné diskuze o tom, jak dlouhá cesta bude a jakým dopravním prostředkem. Moje žena a já milujeme dlouhé cesty autem, naše děti je naopak nenávidí.  Moje žena a já chceme jít běhat na běžkách, naše děti tento typ  lyžování nenávidí. Diskutujeme tak dlouho, až jsou téměř všichni spokojeni.

4. Čím Vás dokáží studenti překvapit?
Vždycky mě osloví, když mladí lidé přijdou s novým, ekonomicky orientovaným nápadem, protože jsem obvykle u mladých právníků nevyžadoval podnikatelské myšlení. Zároveň je tento druh myšlení předpokladem úspěšného právníka, protože naši klienti nepotřebují jenom konzultanta, který jim čte a vykládá zákon. Chtějí radu, která je použitelná pro jejich podnikání.

5. Co byste vzkázal mladým LIDEM, kteří uvažují o právnické profesi?
Měli by se naučit více jazyků, odcestovat do ciziny během studia, sbírat tak zkušenosti jinde a být flexibilní a hlavně zvědaví.  To je základem pro naši práci.

6. Proč jste se rozhodl stát právníkem?
Zpočátku to bylo zřejmě příkladem mého otce. Studium práv jsem nenáviděl, ale pak jsem našel, během stáže v advokátní kanceláři v Praze, smysl téhle práce a byl jsem velmi spokojen. Mohl jsem pomáhat lidem. To byl jistě jeden z hlavních důvodů, proč jsem se stal nakonec právníkem.

7. Ideální způsob relaxace?
Velmi rád relaxuji při běhu. Někdy využiji i polední pauzy a jen tak se seberu a obléknu běžecké boty a jdu běhat podél Vltavy od Štefánikova mostu. Tam se dokonale uvolním a naberu sílu na odpolední jednání. Líbí se mi běhat po nábřeží, je to moje pravidelná trasa. O víkendu začnu v Podolí a doběhnu až na Zbraslav.

8. Kde se vidíte za 10 let?
Přeji si, abych mohl odpovědět, že na golfovém hřišti, ale nemyslím si, že to je reálné. Tuším, že i nadále budu v kanceláři řešit z pohledu právníka obchodní záležitosti našich klientů.

9. Kdyby peníze nebyly vůbec důležité, co byste dělal?
Pak bych asi byl pastýř v rakouských horách.

10. Jací lidé Vás nejvíce dokáží rozčílit?
Pokud si někdo myslí, že je vševědoucí od samého počátku. Zejména v naší profesi je důležité být pokorný a zvědavý. Neustále se musíme učit. K dispozici jsou nové zákony, nové právní předpisy, ale také nové okolnosti v kanceláři. Poznáváme mnoho lidí a musíme se přizpůsobit a znovu a znovu usilovat o to, aby náš tým odvedl jen tu nejlepší práci. Pokud někdo odmítne ale hned na začátku přijmout toto pravidlo, pak mě skutečně uvádí do stavu, kdy není možné spolupracovat a tato osoba nezůstává v našem týmu dlouho.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz