20. 12. 2019
ID: 110396

Skupina ČEZ letos rozsvítila vánoční stromečky ve 230 obcích a městech, ten nejvyšší měřil téměř 150 metrů

Zdroj: ČEZ, a.s.

I v těch nejmenších vesničkách si letos mohli dopřát slavnostní zahájení adventu díky kampani Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. V Ústeckém a Jihočeském kraji a na Vysočině navíc ČEZ o prvním adventním víkendu připravil neobvyklou podívanou ve formě světelných show. Jihočeský videomappingový stromek promítaný na jednu z chladicích věží Jaderné elektrárny Temelín byl se svými 150 metry suverénně nevyšším v republice.

Skupina ČEZ stejně jako loni podpořila slavnostní rozsvícení stromků ve 230 obcích a městech po celé České republice. Výše příspěvku činila až 30 tisíc korun na obec, což zvláště pro ty menší znamenalo v předvánočním čase významnou pomoc nejen na nákup tematické výzdoby. Radnice ji totiž často použily i na organizaci vánoční společenské akce. „Adventní setkání u vánočního stromu, kdy si sousedé mohou užít slavnostní atmosféru, pobavit se, popřát si hezké svátky, zapadá do naší strategie udržitelného rozvoje. Usilujeme o to být dobrým partnerem a sousedem měst a obcí, kde podnikáme. Zároveň chceme poděkovat všem zákazníkům, kteří nám zachovávají přízeň,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ. Nazdobené jehličnany na náměstích samozřejmě k vánoční atmosféře přispívají po celý prosinec.

První adventní víkend navíc ČEZ připravil neobvyklou podívanou: na chladicí věže jaderných elektráren Temelín a Dukovany a na objekt odsíření Teplárny Trmice se vždy po setmění odehrála světelná show s vánoční tematikou. Vzhledem k velikosti věží u jaderných elektráren (v Dukovanech 125 m, v Temelíně dokonce 155 m) patřily promítané stromečky k suverénně nejvyšším v zemi. Pro srovnání, vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze měří 22 metrů.

Fanoušci Skupiny ČEZ na Facebooku si mohli předvánoční čas zpestřit také tematickou soutěží. Po dobu 31 dní (od 15. listopadu do 15. prosince) mohli každý den odpovědět on-line na jednu soutěžní otázku, případně splnit nějaký úkol.

Náhodný generátor pak vybral jednoho výherce, který od Skupiny ČEZ obdržel voucher na nákup vánočního stromečku v hodnotě 1 000 korun, a navíc balení vánočních světýlek. Také Nadace ČEZ uspořádala on-line soutěž.  Na Facebookovém profilu aplikace EPP-Pomáhej pohybem připravila klasický adventní kalendář: od 1. prosince až do Štědrého dne. Hraje se o různé sportovní pomůcky. Na poslední tři dny jsou ovšem připraveny skutečné lahůdky: 22. prosince se bude soutěžit o suvenýry podepsané členy týmu ERA Basketbal Nymburk, 23. o signovaný dres Jaromíra Jágra a na Štědrý den o tenisovou raketu Barbory Strýcové. Stejně jako v předchozím případě se výherce losuje každý den.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz