22. 5. 2001
ID: 7769upozornění pro uživatele

Velkou část jednání sněmovny dnes budou tvořit školské zákony

Série prvních čtení předloh, které se týkají školství, bude tvořit podstatnou část dnešního jednání Poslanecké sněmovny. Dolní komora parlamentu bude od 14:00 pokračovat po třídenní přestávce v květnové schůzi


Série prvních čtení předloh, které se týkají školství, bude tvořit podstatnou část dnešního jednání Poslanecké sněmovny. Dolní komora parlamentu bude od 14:00 pokračovat po třídenní přestávce v květnové schůzi. Poslanci by dnes měli také volit členy některých mimoparlamentních orgánů.

Sněmovna se dnes bude zabývat vládním návrhem školského zákona, který se nelíbí pravici. Návrh zákona má mimo jiné zavést právo na umístění dítěte do posledního ročníku mateřské školy před zahájením povinné školní docházky a zavést některé změny do systému maturit.

Ve druhém čtení by dnes měli poslanci posoudit vládní návrh zákona o vodovodech a novelu zákona o podmínkách převodu zemědělských a lesních pozemků. Nelze vyloučit, že se budou věnovat i bodům, které z časových důvodů nestačili projednat v pátek. Dnes by proto mohli posoudit v prvním čtení například vládní návrh zákona o zadávání veřejných zakázek.

Začátku dnešního jednání sněmovny budou předcházet pravidelná zasedání jednotlivých poslaneckých klubů. Poslanci vládní ČSSD by měli volit nového předsedu svého klubu. Jeho dosavadní šéf Zdeněk Škromach z funkce odchází poté, co byl zvolen místopředsedou strany. Velkou naději stát se jeho nástupcem má Bohuslav Sobotka.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz