19. 1. 2012
ID: 80148upozornění pro uživatele

White & Case uzavřela největší počet fúzí a akvizic minulého roku

Mezinárodní advokátní kancelář White & Case opět figuruje na prvním místě prestižního žebříčku agentury Mergermarket v počtu celkově uzavřených M&A transakcí v minulém roce ve střední a východní Evropě. Obhájila tak prvenství z roku 2010.

 

white and case

Analýza celosvětového M&A trhu ukazuje, že rok 2011 byl nejúspěšnější od roku 2008. Proběhlo 12 688 transakcí v celkovém objemu 2, 2 miliardy dolarů. Oproti roku 2010 došlo k více než tří a půl procentnímu nárůstu. Kancelář White & Case se na daných výsledcích podílela celkově 30 uzavřenými transakcemi v celkové hodnotě přes 5, 88 milionů dolarů.

Přestože zejména poslední čtvrtletí minulého roku fúzím a akvizicím příliš nepřálo, po celý rok 2011 se   nám dařilo získávat  prvotřídní mandáty a významné klienty. Těší nás to a pevně věřím, že náš špičkový M&A tým si povede stejně dobře i letos,“ hodnotí výsledky Michal Dlouhý, partner a vedoucí praxe fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě.

Úspěchy zaznamenala v loňském roce i sama pražská kancelář White & Case. Mezi její klíčové M&A transakce roku 2011 se řadí například největší korporátní prodej v Česku - firma Falcon Group za právní asistence White & Case prodala největšího provozovatele vysílačů v Česku, společnost České Radiokomunikace, a.s., do vlastnictví konsorcia fondů spravovaných australskou skupinou Macquarie.

Služby White & Case využila také společnost Credo Ventures, jeden z dynamických a dravých venture kapitálových nováčků na českém trhu. V souvislosti s akvizičním programem jí experti White & Case poskytovali poradenství zejména v oblasti IT.

Významné byly i loňské mezinárodní transakce: Zakládajícím akcionářům společnosti Studio Moderna, která se věnuje direct marketingu a problematice e-commerce, asistovala opakovaně White & Case při prodeji menšinového podílu skupině private equity investorů v čele s General Atlantic LLC. Jednalo se o komplexní transakci zahrnující cílové společnosti ve 21 jurisdikcích.

Společnost Mergermarket, která zveřejnila žebříček M&A transakcí, je celosvětově uznávaná agentura. Monitoruje aktivity na trhu fúzí a akvizic, sbírá informace z více než 2000 veřejných zdrojů a pravidelně pak zveřejňuje žebříčky nejúspěšnějších společností. Umístění v tomto prestižním žebříčku je nezávislým ohodnocením práce a úspěchu M&A týmů po celém světě. Pro White & Case je potvrzením dlouhodobé dominance na trhu fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě.

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz