12. 7. 2018
ID: 107879

Advokátní kancelář Kinstellar poskytuje právní poradenství Agentuře pro evropský globální navigační satelitní systém (GSA)

Zdroj: Kinstellar

Advokátní kancelář Kinstellar poskytuje právní poradenství Agentuře pro evropský globální navigační satelitní systém (GSA) v oblasti bezpečnosti, zejména pak kybernetické bezpečnosti.

Kinstellar v konsorciu s BHO Legal, butikovou advokátní kanceláří zaměřenou na satelitní a letecké projekty, uspěli v mezinárodním výběrovém řízení na právní služby pro Agenturu pro evropský globální navigační satelitní systém (GSA) pro oblast bezpečnosti. Kinstellar bude poskytovat zejména právní poradenství a podporu v oblasti veřejných zakázek, smluv v oblasti bezpečnosti, jakož i aspektů odpovědnosti souvisejících s bezpečností programů Galileo a EGNOS. Úkoly se budou týkat také ochrany a správy práv duševního vlastnictví a záležitostí souvisejících s transferem technologií.

Zdeněk Kučera, vedoucí právní oblasti práva informačních a telekomunikačních technologií a oblasti soudních sporů, který vede tým Kinstellar v poradenství GSA zapojení kanceláře komentuje takto: „Jsme rádi, že se můžeme podílet na tak unikátním technologickém projektu, jakým je Galileo. Uspěli jsme v unikátní oblasti právního poradenství a věříme, že budeme moci prokázat naši expertízu v oblasti bezpečnostního monitoringu, penetračních testů a technologických zakázek. Náš mandát může trvat až čtyři roky a bude zahrnovat právní poradce jak z pražské tak ze zahraničních kanceláří Kinstellar.“

Kamil Blažek, partner pražské kanceláře Kinstellar, dodává: “Vytvořili jsme unikátní konsorcium kombinující butikovou advokátní kancelář se speciálním zaměřením na letecké a satelitní projekty a mezinárodní kancelář s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti bezpečnosti, informačních technologií a infrastruktury. Domníváme se, že toto konsorcium je pro GSA skvělou kombinací.“Palác Myslbek
Na příkopě 1096/19 
110 00  Praha 1

Tel.:    +420 221 622 111


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz