10. 10. 2018
ID: 108247

Allen & Overy překonala rekord na cenách Financial Times Innovative Lawyers Awards

Zdroj: Allen & Overy

Advokátní kancelář Allen & Overy byla vyhlášena „Nejinovativnější právní kanceláří v Evropě“ v prestižní anketě Financial Times Innovative Lawyers Awards. Allen & Overy toto ocenění získala již pošesté, což je rekordní úspěch, a navázala tak na své loňské vítězství.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru v londýnském Přírodovědném muzeu ve středu 4. října 2018 a byly zveřejněny listem Financial Times ve speciální příloze Innovative Lawyers Report 2018.
 
Wim Dejonghe, seniorní partner Allen & Overy, k tomuto ocenění řekl: „Naším cílem je být inovativní ve všech aspektech naší práce, abychom svým klientům mohli poskytovat ty nejlepší služby. Skutečnost, že jsme toto ocenění získali již pošesté, je dokladem usilovné práce, kterou všichni v Allen & Overy odvádějí, abychom i nadále byli na čele inovací.
 
Allen & Overy byla úspěšná i v dalších kategoriích. Jonathan Brayne, zakladatel a předseda Fuse – prostoru pro technologické inovace v londýnské kanceláři A&O, se stal spoludržitelem ocenění Právní inovátor roku. Jonathan po obdržení ceny prohlásil: „Inovace vyžaduje dvě věci: skvělou myšlenku a schopnost tuto myšlenku úspěšně realizovat ve vaší organizaci. Já jsem pomohl s realizací, ale ta nemůže proběhnout bez počáteční jiskry. Skutečnými vítězi této ceny tedy jsou mí přátelé a kolegové v Allen & Overy, kteří tuto jiskru vytvořili.
 
Allen & Overy se rovněž stala vítězem ocenění „Standout“ za podporu start-upové společnosti Nivaura z oboru fintech při historicky první plně automatizované emisi dluhopisů denominovaných v kryptoměně. Tato emise, která byla provedena v rámci inovačního programu britského úřadu Financial Conduct Authority, si vyžádala pouze zlomek bankovních, clearingových a poradenských nákladů oproti tradičním dluhopisům, protože nepotřebovala zprostředkovatelské třetí strany. Emise tak ukazuje menším společnostem alternativní cestu k přístupu na dluhopisový trh, která je mnohonásobně jednodušší, levnější a tím pádem dostupnější.
 
Dalšími úspěchy pro A&O byl titul „Standout“ za její strategii právních technologií a „Highly Commended“ za divizi online právních služeb AOsphere pro oblast derivátů, cenných papírů a práva kapitálového trhu, a za loňské otevření Fuse. V kategorii Právní stát a přístup ke spravedlnosti získala advokátní kancelář Allen & Overy ocenění „Highly Commended“ za zastupování soudkyně rumunského vrchního soudu Dr. Camelie Bogdan, která za velkých osobních obětí vynesla první důležité rozsudky za korupci proti mocným podnikatelům a politikům.
 
Ocenění “Standout“ získala Allen & Overy rovněž v kategoriích nových produktů a služeb za BrexitMatrix, což je cloudový nástroj, který zahrnuje komplexní právní analýzu a nabízí automatizaci dokumentů, správu dat, řízení pracovních procesů, řízení projektů a vizualizace dat.
 
Žebříček FT Innovative Lawyers Report byl vyhlášen již potřinácté. Patří mezi nejdůležitější právní žebříčky v Evropě a s ním spojené ceny jsou založeny na nejlepších analýzách na trhu.V Celnici 1031/4
110 00  Praha 1

Tel.:       +420 222 107 111
Fax:       +420 222 107 107


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz