22. 3. 2019
ID: 109078

D.A.S. spouští pravoprovsechny.cz – portál pro rozvoj právního povědomí

Zdroj: D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany spustila v pátek nový informační portál Právo pro všechny. Portál si klade za cíl pomoci obyčejným lidem se základní orientací v právních problémech a poskytnout jim vodítko, jak postupovat při řešení sporů.

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Všechny právní vzory připravil portál Právo pro všechny ve spolupráci s několika renomovanými advokátními kancelářemi, jsou prověřeny praxí a je garantován jejich soulad s aktuální legislativou.

“Portál PRÁVO PRO VŠECHNY není právní poradna ani advokátní kancelář, jedná se o informační portál s obecnými možnostmi řešení a úvodem do tématiky. Každý právní problém je individuální a nelze ho plně pokrýt žádným z obecných článků. Jednoznačnou pomoc vždy poskytne až advokát, který se s konkrétním případem seznámí. Věříme však, že díky článkům dokáží čtenáři problematiku lépe pochopit, vyhodnotit svou situaci a položit advokátům správné otázky, což jim v konečném důsledku pomůže ušetřit nervy i peníze. Chceme, aby se náš nový portál stal do budoucna jedničkou mezi podobně zaměřenými právními portály,” vysvětluje Jitka Chizzola, generální ředitelka společnosti D.A.S., která projekt zastřešuje v rámci společenské odpovědnosti přispívat k rozvoji právního povědomí ve společnosti, aby každý dobrý člověk mohl šetřit čas, peníze i nervy na příjemnější a pohodlnější život. Na portálu D.A.S. spolupracovala s přední vývojářskou firmou Proboston, která web programovala.

“Lidé mají tendence inspirovat se nejrůznějšími články z internetu, jejichž zpracování bohužel bývá mnohdy nepřesné a informace v nich zastaralé či zavádějící. Ve spolupráci s našimi i dalšími nezávislými právníky se projektem snažíme poskytnout široké veřejnosti relevantní a ověřené informace. Portál je otevřen všem a jeho ambicí je být neutrálním a seriózním zdrojem informací, který přispěje k pohodlnějšímu životu a rozvoji právního povědomí ve společnosti,” uzavírá Jitka Chizzola.

D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou). D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.


Více informací na: https://www.pravoprovsechny.cz/.

DAS
Více informací na: https://www.das.cz/.

 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz