6. 11. 2019
ID: 110222

Eversheds Sutherland významně posiluje svůj transakční tým o dva zkušené advokáty

Zdroj: shutterstock.com

Mezinárodní advokátní kancelář Eversheds Sutherland rozšiřuje od listopadu 2019 svůj tým o dva zkušené advokáty Radka Váňu a Michala Hrabovského. Oba budou významnými posilami týmu, který se věnuje mezinárodním i lokálním projektům v oblasti fúzí a akvizic.

 

„Jsme rádi, že se Radek a Michal rozhodli přidat do našich řad. Zároveň kromě jejich transakční praxe získáváme i přední experty na soutěžní a loterijní právo, kteří posunou naše služby v této oblasti na ještě vyšší úroveň služeb, než jsme poskytovali doposud,“ řekl řídící partner kanceláře Eversheds Sutherland Stanislav Dvořák.Radek Váňa
má za sebou více než dvacetiletou kariéru kombinující praxi advokáta v předních mezinárodních kancelářích a transakčního in-house právníka. Do Eversheds Sutherland přichází z pozice vedoucího právního oddělení mezinárodní loterijní skupiny SAZKA Group. Předtím působil v advokátní kanceláři Allen & Overy v Praze, Londýně a Amsterdamu a jako vedoucí právník pro mezinárodní transakce ve společnosti KAZ Minerals PLC v Londýně a kazašské Almatě. Radek se bude v Eversheds Sutherland soustředit na další rozvoj transakčních služeb (M&A) a povede tým zaměřující se na poradenství rusky hovořícím klientům. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky a rusky.

Pro návrat do advokacie v České republice jsem hledal silnou místní kancelář zapojenou do velké globální sítě, kde budu moci naplno uplatnit své mezinárodní transakční zkušenosti z Londýna a dalších trhů. Nabídka od Eversheds Sutherland byla zcela jasnou volbou, řekl Radek Váňa.

Michal Hrabovský má za sebou dvanáctiletou právnickou praxi a naváže na předchozí úspěšné působení v advokátních kancelářích Weil, Gotshal & Manges a bpv Braun Partners. Je opakovaně doporučovaným právníkem ratingovou agenturou Legal 500 jako odborník pro oblast fúzí a akvizic.  Vedle transakčního poradenství bude jeho úkolem rozvoj praxe soutěžního práva v pražské a bratislavské kanceláři. Je absolventem Právnických fakult na University of Cambridge a Masarykově Univerzitě v Brně. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

Eversheds Sutherland je kancelář s kompletním záběrem specializací a kontakty po celém světě. Rozvíjet s pomocí jejího zázemí silnou soutěžněprávní praxi v Praze a Bratislavě je pro mě vítanou výzvou,“ řekl Michal Hrabovský.

Advokátní kancelář Eversheds Sutherland patří mezi Top 15 globálních právních firem. Pracuje pro ni více než 5000 lidí v 67 kancelářích ve 34 jurisdikcích v Evropě, USA, Africe, Asii a na Blízkém východě. Mezi klienty Eversheds Sutherland patří 72 firem ze seznamu Fortune 100 a 61 z FTSE 100. www.eversheds-sutherland.com


Eversheds Sutherland, advokátní kancelář, s.r.o.

Oasis Florenc
Pobřežní 394/12
186 00 Praha 8
 
Tel.:    +420 255 706 500
Fax:    +420 255 706 550
e-mail:    praha@eversheds-sutherland.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz